Aparat ortodontyczny - ortodonta Gliwice

APO Zdrowie

Katowice, ul. Panewnicka 270A lok. 1 (20 km od Gliwic)
9,6 / 10  •  Znakomita  •  129 opinii
  • Aparat ortodontyczny stały metalowy (1 łuk) 2500 zł
  • Aparat ortodontyczny stały – Hyrax Philosophy 1 2000 zł
  • Aparat ortodontyczny stały metalowy (2 łuki) 5000 zł
  • Aparat ortodontyczny samoligaturujący (1 łuk) 4000 zł
  • Konsultacja ortodontyczna 200 zł

Inne placówki w pobliżu Gliwic

Lekarze wykonujący aparat ortodontyczny w Gliwicach

W Gliwicach posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 10 różnych placówkach. Usługa aparat ortodontyczny w Gliwicach jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

dr n. med. Bartłomiej Pawlus

stomatolog

w Rewadent

lek. dent. Agnieszka Mekle-Olejnik

stomatolog, ortodonta

w MEKDENT

Aparat ortodontyczny Gliwice - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą aparat ortodontyczny w Gliwicach na podstawie cenników z 10 placówek. Najniższa cena to 1800 zł za aparat ortodontyczny stały metalowy (1 łuk) natomiast najwyższa cena w Gliwicach wynosi do 7600 zł (aparat ortodontyczny stały ceramiczny (2 łuki)).

Ile kosztuje aparat ortodontyczny w Gliwicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi aparat ortodontyczny w Gliwice placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen aparat ortodontyczny w Gliwicach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 29 innych miastach. Sprawdź ceny aparat ortodontyczny w innych miastach.

Aparat ortodontyczny w Gliwicach - gdzie najlepiej?

Aparaty ortodontyczne wykorzystywane są do korekcji wad zgryzu, które objawiać się mogą m.in. wadą wymowy, trudnościami w utrzymaniu odpowiedniej higieny jamy ustnej oraz odkładaniem się kamienia nazębnego. Obecnie pacjentom oferowany jest cały szereg różnych aparatów ortodontycznych, które podzielić można ogólnie na stałe (przyklejone przez cały okres leczenia do zębów) i zdejmowane (pacjent może zdejmować je samodzielnie). Dobór odpowiedniego aparatu zależy nie tylko od wad zgryzu, ale również np. wieku pacjenta. 

Leczenie wag zgryzu za pomocą aparatów ortodontycznych w Gliwicach

Na leczenie ortodontyczne w Gliwicach udać się można do lek. stom. Klaudii Zaremby, specjalistki stomatologii ogólnej i ortodoncji. Jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Należy do Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Pacjenci poddać się u niej mogą założeniu stałego aparatu bezligaturowego oraz ligaturowego (aparaty ceramiczne w kolorze przeźroczysto-białym, aparaty kryształowe, aparaty metalowe). Wady zgryzu leczy również ruchomymi aparatami ortodontycznymi (np. płytka Schwarza, aparat Klammta, Twin Block). W swojej pracy wykorzystuje ponadto nakładki Clear Aligner.

Aparat ortodontyczny założyć może także lek. stom. Małgorzata Kruszowska-Śliwińska, specjalistka stomatolog ogólny i ortodonta. Jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu, a doświadczenie zawodowe zdobywała w Poradni Ortodontycznej Specjalistycznej Lecznicy Stomatologicznej Śląskiego Uniwersetu Medycznego w Bytomiu oraz w Weston Orthodontic Centre w North Somerset (w Wielkiej Brytanii). Jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Posiada certyfikat, potwierdzający ukończenie kursu ortodontycznego „Strategie biochemiczne i estetyczne w ortodoncji klinicznej”. Pacjenci poddać się u niej mogą leczeniu zarówno aparatami stałymi, wyjmowanymi jak i retencyjnymi. Jej oferta obejmuje ponadto instruktaż dotyczący diety oraz higieny jamy ustnej w trakcie leczenia wad zgryzu.

W Gliwicach aparaty ortodontyczne w leczeniu wad zgryzu wykorzystuje również dr n. med. Anna Michalik, specjalistka stomatolog ogólny i ortodonta. Udać się do niej można na kompleksowe leczenie ortodontyczne, konsultację ortodontyczną oraz przygotowanie ortodontyczne do zabiegów chirurgicznych. W swojej pracy stosuje aparaty stałe, ruchome, estetyczne i bezligaturowe oraz aparaty retencyjne, które utrzymują zęby w prawidłowym położeniu po leczeniu ortodontycznym.

Pacjenci szukali zabiegu aparat ortodontyczny w pobliżu Gliwic, w miejscowościach: Zabrze, Ruda Śląska, Świętochłowice, Bytom, Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Żory, Sosnowiec, Tychy, Kędzierzyn-Koźle, Będzin, Strzelce Opolskie, Mysłowice, Dąbrowa Górnicza, Jastrzębie-Zdrój, Racibórz, Lubliniec, Jaworzno oraz Oświęcim.

Więcej na temat aparat ortodontyczny

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…