Aparaty ortodontyczne Incognito

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się korygowaniem wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych. Leczenie ortodontyczne pozwala wyraźnie poprawić stan zdrowia jamy ustnej oraz zwiększa szansę na zachowanie własnych zębów przez całe życie. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że zabiegi z zakresu ortodoncji korzystnie wpływają na wygląd uzębienia, zapewniając piękny, równy uśmiech, będący prawdziwą ozdobą twarzy.

Data publikacji
Czas czytania
2 min.

Chętnie używanym przez ortodontów narzędziem jest stały aparat ortodontyczny, która pozwala skutecznie i trwale korygować wady zgryzu. Jednak nieestetyczny wygląd opisywanych aparatów, widocznych na zewnętrznej stronie zębów, potrafi skutecznie zniechęcić wielu pacjentów, zwłaszcza młodych, do jego założenia, tym bardziej, że taki aparat nierzadko trzeba nosić przez kilka lat. Doskonałym rozwiązaniem okazały się być aparaty lingwalne, które są niewidoczne po założeniu. 

Aparaty lingwalne, inaczej nazywane językowymi, umieszczane są po wewnętrznej stronie łuków zębowych. Oznacza to, że zamki umocowane są do zębów od strony języka, co sprawia, że aparaty te są niewidoczne dla otoczenia. Aparaty ortodontyczne Incognito, stworzone przez dr Dirka Wiechmanna z Bad Essenw Niemczech, są idealne dla osób, które pragną skorygować wadę zgryzu, jednak równocześnie bardzo cenią sobie walory estetyczne. Aparaty te są wyjątkowo komfortowe - nie przeszkadzają w codziennym życiu, nie utrudniają szczotkowania zębów, a ich płaski kształt sprawia, że są wygodne w noszeniu.

Aparaty lingwalne Incognito w leczeniu ortodontycznym

Mimo umieszczenia po wewnętrznej stronie zębów oraz znacznie zredukowanych gabarytów, aparaty Incognito działają równie dobrze jak aparaty klasyczne i nadają się do leczenia wszystkich, nawet skomplikowanych wad zgryzu. Dzięki umieszczeniu zamków bliżej centrum oporu zęba, aparat generuje mniejszą siłę naprężającą, która jednocześnie jest siłą efektywniejszą i działającą szybciej, co sprawia, że ból związany z przesuwaniem zębów jest mniej odczuwalny. Aparaty te działają równie skutecznie i szybko, dzięki czemu nie wydłużają czasu leczenia.

źródło: www.solutions.3m.com

Aparaty ortodontyczne Incognito tworzone są indywidualnie dla każdego pacjenta. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu technik obrazowania trójwymiarowego 3D. Sam aparat jest starannie wykonywany przy użyciu wysokiej klasy materiałów. Zastosowane w aparacie zamki mają płaski kształt, co pozytywnie wpływa na komfort użytkowania aparatu. Do zamków montowane są łuki, podobnie jak w klasycznych aparatach, które jednak, w przeciwieństwie do tych tradycyjnych, działają słabymi siłami biologicznymi i nie przeciążają systemu nerwowo-więzadłowego.

Nie ma żadnych działań ubocznych opisywanych aparatów. Nie powodują one również żadnych dolegliwości. Jedynie na początku leczenia, zaraz po założeniu, mogą one powodować seplenienie, które jednak mija w przeciągu kilku dni, u niektórych pacjentów nie pojawia się w ogóle.

Aparat Incognito jest doskonałą alternatywą dla klasycznego, bardzo widocznego aparatu ortodontycznego. Nie ma ograniczeń wiekowych do jego założenia. Dodatkowo chroni on również zęby przed białymi plamami, które mogą powstawać po zdjęciu klasycznego aparatu. Zamki projektowane są indywidualnie w laboratorium w Bad Essen w Niemczech, na podstawie wycisku zębów pacjenta, przesłanego przez ortodontę.

Aparat Incognito może założyć każdy ortodonta, posiadający certyfikat ukończenia specjalnego kursu. Sama wizyta, podczas której lekarz zakłada aparat, trwa około godziny, czyli dokładnie tyle ile trzeba poświęcić na założenie tradycyjnego aparatu ortodontycznego.

Cena założenia aparatu ortodontycznego Incognito to około 8 000 - 10 000 złotych.

Inne przydatne linki


Dodaj pierwszy komentarz

Aparat ortodontyczny lingwalny (1 łuk)

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę
lub zadzwoń po bezpłatną pomoc w wyborze specjalisty: 22 417 40 34

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…