Aparat ortodontyczny - ortodonta Poznań

Lekarze wykonujący aparat ortodontyczny w Poznaniu

W Poznaniu posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 2 różnych placówkach. Usługa aparat ortodontyczny w Poznaniu jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

lek. Małgorzata Kmiecik

lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w Medycyna estetyczna dr Małgorzata Kmiecik (Poznań)

Aparat ortodontyczny Poznań - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą aparat ortodontyczny w Poznaniu na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 2000 zł za aparat ortodontyczny stały metalowy (1 łuk) natomiast najwyższa cena w Poznaniu wynosi do 5000 zł (aparat ortodontyczny stały metalowy (2 łuki)).

Ile kosztuje aparat ortodontyczny w Poznaniu?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi aparat ortodontyczny w poznańskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen aparat ortodontyczny w Poznaniu

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 29 innych miastach. Sprawdź ceny aparat ortodontyczny w innych miastach.

Aparat ortodontyczny w Poznaniu - gdzie najlepiej?

Poza kontrolą rozwoju uzębienia oraz korekcją fizjologicznego zwarcia między szczęką a żuchwą, leczenie ortodontyczne zapewnia poprawę wymowy oraz wyglądu twarzy, podnosi jakość żucia i działa przeciwstarzeniowo (ortolifting). Podstawowym elementem tego leczenia są aparaty ortodontyczne, których rodzaj zależy od wady i wieku pacjenta.

Stałe aparaty ortodontyczne 

Prawidłowy i zdrowy zgryz, poprawa estetyki uśmiechu oraz rysów twarzy, a przede wszystkim proste zęby to cele leczenia ortodentycznego w Dental Comfort Nowoczesna Stomatologia. Wybór aparatu stałego – metalowego, porcelanowego czy szafirowego – zależy od pacjenta i kosztów leczenia. Gabinet prowadzi ortodonta, lek. dent. Dominik Matkowski, członek m.in. Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Wysokie standardy leczenie obejmują nie tylko ortodoncję, ale także leczenie protetyczne, okluzję i zabiegi okołoimplantacyjne. Klinika umożliwia finansowanie zabiegów w ratach.

Leczenie ortodontyczne powinien przejść każdy przynajmniej raz w życiu. Takie jest założenie Specjalistycznej Poradni Ortodontyczno-Stomatologicznej Orto-Profil, która realizuje terapię w kierunku czynnościowej harmonii oraz stworzenia zdrowego i trwałego systemu żucia. Jej elementem jest leczenie właściwe, czyli pełne leczenie aparatem stałym wykonywanym na dolny i górny łuk zębowy. Poradnia powstała w 2000 r. i obecnie mieści się w sąsiedztwie jeziora Malta na Osiedlu Warszawskim. Leczenie przeprowadza specjalista ortodonta, lek. stom. Ewa Firlej, członek m.in. RWISO - Roth Williams International Society of Orthodontists.

Leczenie ortodontyczne w klinice stomatologicznej Certus Dent 2 Stomatologia Estetyczna, wspomagane zabiegami chirurgicznymi, umożliwia korekcję częściowo i całkowicie zatrzymanych w kości zębów oraz uzyskanie ich prawidłowego położenia w łuku zębowym. Zabiegi ortodontyczne z wykorzystaniem aparatów stałych obejmują modele diagnostyczne oraz m.in. zamki metalowe samoligaturujące, zamki porcelanowe oraz porcelanowe samoligaturujące „In-Ovation C”. Leczeniem aparatami stałymi, a także ruchomymi oraz stosowaniem implantów ortodontycznych zajmuje się w klinice ortodonta, lek. dent. Łukasz Grela.

Aparaty stałe są jedną z metod leczenia w Centrum Stomatologii City-Dental. Zbudowane z zamków i pierścieni, mocowane do zębów za pomocą bezpiecznych klejów uwalniających fluor, są wsparciem nie tylko w walce z wadami uzębienia, ale i chronią przed próchnicą. W zakresie oferty, Centrum stosuje m.in. aparaty antyalergiczne – metalowe, estetyczne kryształowe z szafiru, stałe aparaty podniebienne oraz przezroczyste szyny Clear Aligner. Leczenie, które przeprowadza ortodonta, lek. stom. Aleksandra Wyrembelska, możemy zrealizować w ratach bez oprocentowania. 

Wady zgryzu głównie po 13 roku życia, kiedy jest już uzębienie stałe, koryguje również Specjalistyczne Centrum Stomatologiczno – Medyczne Laserdent ZOZ, stosując w aparatach zamki metalowe, estetyczne zamki porcelanowe i kompozytowe lub z kryształu górskiego. Okres leczenia ortodontycznego trwa około 2 lat i zależy od wady oraz wieku pacjenta. Placówka specjalizuje się w zaawansowanych systemach protetycznych, a jej właścicielem i kierownikiem jest lek. stom. Krzysztof Wyrembelski. Centrum wielokrotnie otrzymało Certyfikat „Najwyższa Jakość w Medycynie”.

Prostowanie zębów przy użyciu aparatów stałych realizuje w zakresie usług ortodontycznych Gabinet Stomatologiczny Laser Plus. Oprócz wersji standardowej aparatu metalowego, placówka oferuje estetyczną alternatywę – z porcelanowymi (białymi) zamkami lub aparat z zamkiem szafirowym, dyskretniejszą metodę, prawie niewidoczną, która nie powoduje dyskomfortu pacjenta. Leczenie poprzedza pobranie wycisków oraz analiza RTG i szczegółowy plan leczenia. Terapia aparatem stałym trwa od roku do 2,5 lat.

Pacjenci szukali zabiegu aparat ortodontyczny w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń oraz Swarzędz.

Więcej na temat aparat ortodontyczny

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…