Aparat ortodontyczny - ortodonta Kraków

Inne placówki w pobliżu Krakowa

Lekarze wykonujący aparat ortodontyczny w Krakowie

W Krakowie posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 4 różnych placówkach. Usługa aparat ortodontyczny w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

lek. dent. Elżbieta Zgłobicka

stomatolog

w Scanmed Centrum Medyczne Armii Krajowej

Aparat ortodontyczny Kraków - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą aparat ortodontyczny w Krakowie na podstawie cenników z 4 placówek. Najniższa cena to 2000 zł za aparat ortodontyczny stały metalowy (1 łuk) natomiast najwyższa cena w Krakowie wynosi do 4100 zł (aparat ortodontyczny stały kryształowy (1 łuk)).

Ile kosztuje aparat ortodontyczny w Krakowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi aparat ortodontyczny w krakowskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen aparat ortodontyczny w Krakowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Aparat ortodontyczny stały metalowy (1 łuk)
  Kraków, Balicka 73

  2700 zł

  Kraków, Armii Krajowej 5
  aparat stały metalowy bezniklowy 1 łuk - 2600 zł aparat stały estetyczny /kryształowy 1 łuk - 3200 zł

  2000 zł

  Tomaszowice, Brzozowa 1
  Aparat stały ICONICS - 2800 zł 2500 zł - Aparat stały Cannon Ultra

  2400 zł

  Wieliczka, Klaśnieńska 16
  Aparat stały galwanizowany złotem Ag/Zno2 (za łuk) - 3500 zł

  2500 zł

 • Aparat ortodontyczny stały kryształowy (1 łuk)
  Kraków, Balicka 73

  4100 zł

  Tomaszowice, Brzozowa 1

  3300 zł

  Wieliczka, Klaśnieńska 16
  (szafirowy)

  3500 zł

 • Aparat ortodontyczny samoligaturujący (1 łuk)
  Tomaszowice, Brzozowa 1

  3500 zł

  Wieliczka, Klaśnieńska 16

  3000 zł

 • Aparat ortodontyczny stały ceramiczny (1 łuk)
  Tomaszowice, Brzozowa 1

  3200 zł

Posiadamy również ofertę w 29 innych miastach. Sprawdź ceny aparat ortodontyczny w innych miastach.

Aparat ortodontyczny w Krakowie - gdzie najlepiej?

Spośród dwóch grup aparatów ortodontycznych, wyróżnia się aparaty ortodontyczne ruchome (aparaty wyjmowane) oraz aparaty ortodontyczne stałe. Jakkolwiek aparaty ruchome pozwalają na korekcję nadmiernego wychylenia zębów w przód lub w tył, nie mogą przesuwać zębów na boki ani ich obracać wokół własnej osi. Te funkcję spełniają aparaty stałe, które składają się z zamków i pierścieni ortodontycznych, mocowanych do szkliwa specjalnym klejem. Sprężysty drut, który jest do nich przytwierdzany na sprężystych zaczepach, zostaje odpowiednio zaprogramowany przez ortodontę w celu regulacji siły nacisku, która jest niezbędna do tego, by zapewniał prawidłowy ruch zębów, a w konsekwencji precyzyjny efekt.  

Leczenie wad zgryzu poprzez stały nacisk na zęby

Jak sugerują lekarze Specjalistycznego Centrum Stomatologii Rodzinnej, Implantologii i Ortodoncji Dentamax, dzięki aparatom stałym dziś jesteśmy w stanie wyleczyć znaczną większość wad bez pomocy zabiegów chirurgicznych, co dotyczy głównie dorosłych osób. Całe postępowanie poprzedza konsultacja, podczas której opracowany jest plan leczenia oraz pobrane są wyciski dla modeli diagnostycznych. Cennik obejmuje założenie aparatu ortodontycznego stałego z zamkami metalowymi, mieszanymi, porcelanowymi oraz szafirowymi.

Leczenie ortodontyczne u osób dorosłych, jak wyjaśniają specjaliści OrtoDenti, często jest etapem wstępnym w procedurze protetycznej, której celem jest przywrócenie prawidłowego zgryzu lub wszczepienie implantów. Pierwsza faza leczenia obejmuje czyszczenie u higienistki, leczenie zachowawcze, separacje lub usuwanie zębów. Samo założenie aparatu zajmuje od 1 do 3 wizyt, a kolejne spotkania planowane są w odstępach 3-8 tygodni, podczas których ortodonta aktywuje aparat. Średni czas leczenia aparatem stałym zwykle trwa 1,5 roku. 

Kolejną placówką, gdzie zakres leczenia wad zgryzu obejmuje aparaty ortodontyczne stałe, jest Specjalistyczny Gabinet Ortodontyczny Twój Ortodonta. Ofertę stanowią zamki metalowe lub porcelanowe (białe lub przezroczyste), a samo przyklejanie aparatu jest całkowicie bezbolesne i trwa około 2 godzin. W zakresie usług znajdują się aparaty stałe metalowe na jedną szczękę z pełnym doborem zamków, aparaty stałe z zamkami kosmetycznymi oraz z zamkami szafirowymi. Lekka bolesność zębów po założeniu aparatu jest zjawiskiem całkowicie normalnym, uspokajają specjaliści placówki.

Więcej na temat aparat ortodontyczny

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…