Aparat ortodontyczny - ortodonta Gdańsk

Aparat ortodontyczny Gdańsk - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą aparat ortodontyczny w Gdańsku na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 2000 zł za aparat ortodontyczny stały metalowy (1 łuk) natomiast najwyższa cena w Gdańsku wynosi do 3600 zł (aparat ortodontyczny stały kryształowy (1 łuk)).

Ile kosztuje aparat ortodontyczny w Gdańsku?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi aparat ortodontyczny w Gdańsk placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen aparat ortodontyczny w Gdańsku

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 29 innych miastach. Sprawdź ceny aparat ortodontyczny w innych miastach.

Aparat ortodontyczny w Gdańsku - gdzie najlepiej?

Obecnie istnieją różne modele aparatów ortodontycznych, a konkretny rodzaj lekarz stomatolog dobiera w zależności od występującej u pacjenta wady zgryzu. Aparat stały mocuje się za pomocą specjalnego kleju do zębów, na których pozostaje przez cały czas trwania leczenia. Składa się on z trzech elementów: zamków, ligatur oraz łuków. Procedura zakładania aparatu trwa zwykle około czterdziestu pięciu minut. W okresie od pięciu do dziesięciu dni po jego montażu pacjent może odczuwać lekki dyskomfort i nadwrażliwość struktur zębowych oraz dziąseł. Po założeniu aparatu niezbędne będą późniejsze wizyty kontrolne, ustalone przez specjalistę.

Aparaty ortodontyczne stałe w Gdańsku

Stałe aparaty zębowe zakłada swoim pacjentom dr n. med. Tomasz Czajkowski, specjalista ortodonta. Dr Czajkowski przynależy do Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, będąc jednocześnie wiceprzewodniczącym Sekcji Ortopedii Szczękowej tegoż towarzystwa (Oddział Gdańsk). Brał udział w licznych kursach ortodontycznych, w tym w dwudniowym kursie Davida Kennediego „Chirurgia ortognatyczna w praktyce lekarza ortodonty” oraz w kursie prof. Jamesa A. McNamary „Leczenie ortodontyczne i ortopedyczne doskonalsze od początku do końca: podejście poparte badaniami naukowymi”. Zajmuje się leczeniem wad zgryzu z użyciem zarówno ruchomych, jak i stałych aparatów ortodontycznych. W swoim gabinecie oferuje System Damon, który pozwala na zmniejszenie nacisku na zęby, dzięki czemu skraca się czas korygowania zgryzu.

Aparaty ortodontyczne stałe ma w swojej ofercie także Centrum Stomatologiczne Curodental. Na miejscu specjaliści udzielają konsultacji z zakresu ortodoncji. Po szczegółowym wywiadzie wspólnie z pacjentem wybierają między aparatem stałym a ruchomym. W placówce dostępne są dwa różne modele stałych aparatów ortodontycznych – z metalowymi zamkami oraz wersja kosmetyczna, wyposażona w zbliżone do koloru zębów porcelanowe zamki.

Aby poprawić zgryz przy pomocy stałego aparatu ortodontycznego, można udać się do dr n. med. Anny Kienitz-Orzelskiej, która posiada specjalizację ze stomatologii ogólnej oraz ortodoncji (II stopień). Prowadzi leczenie ortodontyczne zarówno dzieci, jak i dorosłych. Ukończyła kurs ortodontyczny „Kończenie terapii: Jak osiągnąć doskonałość w leczeniu ortodontycznym” oraz wzięła udział w szkoleniu, dotyczącym leczenia wad doprzednich. Swoim pacjentom oferuje aparaty stałe samoligaturujące, metalowe lub przezroczyste (estetyczne).

Pacjenci szukali zabiegu aparat ortodontyczny w pobliżu Gdańska, w miejscowościach: Sopot, Rumia, Wejherowo oraz Starogard Gdański.

Więcej na temat aparat ortodontyczny

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…