Leczenie żylaków nóg w Opolu - gdzie najlepiej?

Z żylakami kończyn dolnych borykają się pacjenci głównie po czterdziestym roku życia, z czego większość stanowią kobiety. Żylaki występują jako trwałe, widoczne rozszerzenia żył, nie stanowiąc jedynie problemu kosmetycznego. Należy bowiem traktować je jako przewlekłą chorobę, wymagającą podjęcia odpowiedniego leczenia. Powstawaniu żylaków sprzyja wiele czynników, między innymi ciąża, zaparcia czy spędzanie czasu w jednej pozycji. Żylaki dzielą się na pierwotne i wtórne. Te pierwsze rozwijają się samoistnie, a przyczyną ich powstawania są przede wszystkim skłonności genetyczne. Żylaki wtórne natomiast powstają najczęściej w wyniku przebytych zapaleń żył głębokich, prowadzących do zespołu pozakrzepowego. Żylaki można leczyć na różne sposoby. Jednym z nich jest operacyjne leczenie żylaków, czyli metoda klasyczna (stripping), polegająca na usuwaniu żylaków poprzez nacięcia skóry. Problem ten można także leczyć za pomocą lasera czy pary wodnej.

Leczenie żylaków kończyn dolnych w Opolu

Leczeniem żylaków kończyn dolnych zajmują się lekarze z Centrum Medycyny Estetycznej i Laserowej - ARKADIA. Specjaliści z tego ośrodka wykonują zarówno zabiegi usuwania żylaków metodą chirurgiczną (mikroflebektomią), jak i zamykania pajączków żylnych metodą obliteracji (skleroterapii). Ponadto, wykonują oczyszczanie owrzodzeń podudzi metodą chirurgiczną oraz przy użyciu lasera.

Leczeniem żylaków zajmuje się chirurg ogólny dr n. med. Grzegorz Krasowski, który jest członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich. W 2005 roku uczestniczył w XVII Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Flebologicznego „Współczesne trendy we flebologii”. W 2009 roku brał także udział w VI Kongresie Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, który odbył się w Warszawie. Jest współautorem publikacji „Współczynnik sprężystości naczynia żylnego - nowe możliwości w diagnostyce układu żylnego kończyn dolnych”. W swoim gabinecie przeprowadza sklerotyzację żylaków oraz laserowe usuwanie żylaków. Zajmuje się także leczeniem przewlekłych owrzodzeń kończyn dolnych oraz wykonuje badania Doppler układu naczyniowego żył oraz tętnic.

Leczenie żylaków kończyn dolnych jest specjalnością lekarzy z kliniki ESTMED Professional. Placówka znajduje się w miejscowości Strzelce Opolskie (34 kilometry od Opola). W ofercie ośrodka znajduje się leczenie żylaków za pomocą lasera EVLT i skleroterapii. Do usuwania żylaków stosowana jest także miniflebektomia sposobem Varady'ego. Ponadto przeprowadza się tam ambulatoryjne leczenie zakrzepicy żył głębokich.

Leczenie żylaków kończyn dolnych w Polsce i Anglii - porównanie cen

Ceny leczenia operacyjnego żylaków kończyn dolnych w klinikach w Opolu to wydatek rzędu 1 000 zł. Tymczasem podobna procedura w Londynie, w placówce The Private Clinic of Harley Street, kosztuje 1 375 £ (niecałe 7 860 zł).

Pacjenci szukali zabiegu leczenie żylaków nóg w pobliżu Opola, w miejscowościach: Strzelce Opolskie, Brzeg, Kluczbork, Kędzierzyn-Koźle oraz Nysa.

Więcej na temat leczenie żylaków nóg