Leczenie żylaków nóg Częstochowa

Drętwienie nóg to jeden z pierwszych objawów żylaków. Gdy dołączą do niego symptomy takie jak bolesne skurcze kończyn dolnych czy pękające naczynka, to znak, że pora wybrać się do flebologa, czyli tak zwanego lekarza od żył. Nieleczona choroba może bowiem doprowadzić do rozwoju groźnych powikłań. Oto lista 4 klinik w Częstochowie, w których można usunąć żylaki.

Inne placówki w pobliżu Częstochowy

Lekarze wykonujący leczenie żylaków nóg w Częstochowie

W Częstochowie posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 4 różnych placówkach. Usługa leczenie żylaków w Częstochowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, chirurga naczyniowego i angiologa.

lek. Dariusz Pawełczak

chirurg ogólny

w Prywatna Praktyka Lekarska Dariusz Pawełczak

9,5 / 10
lek. Lech Panek

chirurg ogólny

w Centrum Medyczne Suliga

Leczenie żylaków nóg Częstochowa - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie żylaków nóg w Częstochowie na podstawie cenników z 4 placówek. Najniższa cena to 650 zł za skleroterapia żylaków natomiast najwyższa cena w Częstochowie wynosi do 8000 zł (usuwanie żylaków parą wodną SVS).

Ile kosztuje leczenie żylaków nóg w Częstochowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie żylaków nóg w Częstochowa placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie żylaków nóg w Częstochowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Operacja żylaków nóg
  Częstochowa, Meliorantów 3
  żylaki kończyn dolnych

  od 4000 zł
  do 4000 zł

  Częstochowa, Kilińskiego 166

  od 5600 zł
  do 5600 zł

  Częstochowa, Kilińskiego 21
  4500 zł cena za jedną nogę, 8000 zł za obie nogi. Cena zabiegu obejmuje zabieg oraz skleroterapię uzupełniającą. Dopłata dominiflebektomi żylaków - 500 zł. Wszystkie niezbędne kontrole pozabiegowe przez 3 miesiące bezpłatne. W cenie 3 zabiegi uzupełniające (skleroterapia).

  od 4500 zł
  do 8000 zł

 • Skleroterapia żylaków
  Częstochowa, Kilińskiego 21
  W zależności od zakresu zabiegu

  od 700 zł
  do 1800 zł

  Myszków, Prymasa Wyszyńskiego 3

  od 650 zł
  do 850 zł

 • Laserowe leczenie żylaków nóg
  Częstochowa, Kilińskiego 166
  Laserowe usuwanie żylaków (1 noga) - 4500 zł Laserowe usuwanie żylaków (2 nogi) - 6000 zł

  od 4500 zł
  do 6000 zł

  Częstochowa, Kilińskiego 21
  Laser neoV o długości fali 1940 nm. 4500 zł cena za jedną nogę, 8000 zł za obie nogi. Cena zabiegu obejmuje zabieg oraz skleroterapię uzupełniającą. Dopłata dominiflebektomi żylaków - 500 zł. Wszystkie niezbędne kontrole pozabiegowe przez 3 miesiące bezpłatne. W cenie 3 zabiegi uzupełniające (skleroterapia).

  od 4500 zł
  do 8000 zł

  Myszków, Prymasa Wyszyńskiego 3
  2 bezpłatne kontrole po zabiegu

  4000 zł

 • Usuwanie żylaków parą wodną SVS
  Częstochowa, Kilińskiego 21
  4500 zł cena za jedną nogę, 8000 zł za obie nogi. Cena zabiegu obejmuje zabieg oraz skleroterapię uzupełniającą. Dopłata dominiflebektomi żylaków - 500 zł. Wszystkie niezbędne kontrole pozabiegowe przez 3 miesiące bezpłatne. W cenie 3 zabiegi uzupełniające (skleroterapia).

  od 4500 zł
  do 8000 zł

Posiadamy również ofertę w 57 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie żylaków nóg w innych miastach.

Leczenie żylaków nóg w Częstochowie - gdzie najlepiej?

Gdy na nogach pojawiają się żylaki, oznacza to, że krew w nogach nie krąży prawidłowo - zamiast wracać do serca, gromadzi się w żyłach, prowadząc do ich poszerzania i deformacji. Problem rozwiąże odpowiednie leczenie, jednak warto pamiętać także o wprowadzeniu właściwego stylu życia. Żylaki nóg można usunąć na wiele sposobów. Poniżej opisujemy te, które są dostępne w Częstochowie.

Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Myszków Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Myszków

Metody usuwania żylaków

Niezwykle bogatą ofertę leczenia żylaków posiada zlokalizowany w Śródmieściu Specjalistyczno-Diagnostyczny Ośrodek Zdrowia SURGICA. Prowadzący placówkę lek. Dariusz Pawełczak stawia w nim na najnowsze metody leczenia, dzięki czemu może zaproponować swoim pacjentom m.in. innowacyjne usuwanie żylaków parą wodną. W swojej codziennej pracy chirurg ten wykorzystuje również laser EVLT oraz urządzenie ClariVein. Pozostałe metody, którymi można usunąć żylaki w Ośrodku SURGICA to: chemoobliteracja Flebogrif, skleroterapia i mikroskleroterapia. Doktor Pawełczak przeprowadza także klasyczne operacje, a w wybranych przypadkach korzysta z metod mieszanych (np. pary wodnej i lasera).

Laserowe usuwanie żylaków w Częstochowie

Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

Jedną z częstochowskich klinik, do których warto udać się na laserowe usuwanie żylaków jest położony w Śródmieściu Gabinet chirurgiczny dr. Zbigniewa Jabłonki. Specjalista ten do pracy wykorzystuje m.in. laser diodowy ELVeS firmy Biolitec. Wśród stosowanych przez niego metod znajduje się także miniflebektomia (tak zwane szydełkowanie żył), skleroterapia piankowa, jak i mikroskleroterapia pajączków kończyn dolnych. Żylaki w najbardziej zaawansowanym stadium, których leczenie powyższymi metodami może okazać się nieskuteczne, dr Jabłonka usuwa operacyjnie.

Pozostałe placówki oferujące usuwanie żylaków

Ofertą z zakresu leczenia żylaków kończyn dolnych mogą pochwalić się także:

 • Centrum Medyczne Suliga (dzielnica Wyczerpy-Aniołów), gdzie żylaki usuniemy operacyjnie, jak również poprzez miniflebektomię.
 • Klinika A-Derm-Serwis (Śródmieście), która proponuje swoim pacjentom skleroterapię płynową oraz piankową.
 • Centrum Medyczne Klara (Śródmieście), gdzie dostępnych jest kilka metod usuwania żylaków, m.in. operacja, laseroterapia oraz skleroterapia. Placówka dołączyła do Kliniki.pl w 2019 roku.
 • Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North (dzielnica Tysiąclecie), które specjalizuje się w chirurgicznym usuwaniu żylaków.
 • Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Bellazone (dzielnica Tysiąclecie), gdzie można poddać się laserowemu usuwaniu żylaków i zamykaniu pajączków.

Bogatą ofertą leczenia niewydolności żylnej może się poszczycić klinika Veno-Med. Ośrodek posiada USG Doppler, a pacjenci mogą poddać się w gabinecie laseroterapii, skleroterapii kompresyjnej i operacyjnemu leczeniu żylaków kończyn dolnych w trybie chirurgii jednodniowej. Kadrę medyczną placówki stanowią flebolodzy i specjaliści II stopnia specjalizacji w zakresie chirurgii: dr Bożena Jendrysik oraz dr Wojciech Kiełek, który zajmuje się skleroterapią, a także laserowym i operacyjnym leczeniem naczyń żylnych.

Którego specjalistę wybrać?

Specjalistą w leczeniu żylaków nóg jest także dr n. med. Andrzej Kozłowski, chirurg ogólny. Doświadczenie zdobywał m.in. w II Katedrze I Kliniki Chirurgii ogólnej i naczyń Śląskiej Akademii Medycznej w Bytomiu oraz w II Katedrze Chirurgii Ogólnej i Naczyń w Zabrzu. Obecnie zajmuje się leczeniem niewydolności żylnej i innych schorzeń żylnych w Medyk Centrum – ośrodku, w którym żylaki usuwa się dzięki nowoczesnym laserom Vena Cure firmy AngioDynamic. Do metod stosowanych w placówce należy także tradycyjny zabieg techniką Babcocka oraz jego warianty. Drugim lekarzem pracującym w klinice jest lek. med. Jarosław Miszczuk, specjalista chirurgii naczyniowej i ogólnej. Od 1993 roku wykonuje zabiegi w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej WSSpec w Częstochowie. Do jego głównych zainteresowań zawodowych należy chirurgia naczyniowa (w tym operacje układu tętniczego i żylaków).

Kolejnym częstochowskim ośrodkiem zajmującym się leczeniem żylaków kończyn dolnych jest Dermatochirurgia Estetyczna i Laserowa Kinga & Arkadiusz Nicer. Oferowaną metodą jest skleroterapia, podczas której lekarze placówki wstrzykują do wnętrza żyły środek obliterujący (np. Aethoxysklerol). Gabinetem kieruje dwóch specjalistów: lek. med. Kinga Nicer, dermatolog wenerolog, oraz lek. med. Arkadiusz Nicer, chirurg.

Nowatorskie metody usuwania żylaków

Osoby chcące pozbyć się żylaków kończyn dolnych powinny wziąć pod uwagę także ofertę Prywatnego Centrum Diagnostyczno-Leczniczego Komed, mieszczącego się w samym centrum Częstochowy. Klinika specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób naczyń, a zespół medyczny ośrodka leczy żylaki kończyn dolnych laseroterapią oraz zabiegami tradycyjnymi. Przeprowadzają także zabiegi niechirurgiczne, takie jak procedura z użyciem aparatu Hemoron, skleroterapia piankowa i DGHAL. Pomoc uzyskają tutaj również pacjenci z obrzękami kończyn oraz ranami przewlekłymi – lekarze ośrodka stosują terapię z czynnikami wzrostu. Centrum oferuje też chelatację tętnic i żył oraz artykuły kompresyjne.

Polecaną placówka jest również Centrum Medyczne św. Łukasza, w którym żylaki kończyn dolnych leczy się metodą EVLT. Lekarze ośrodka zamykają duże pnie żylne energią lasera, wykonując zabiegi w znieczuleniu miejscowym. Wśród wyposażenia Centrum znajduje się m.in. cyfrowy aparat USG Siemens Sonoline Omnia (Color Doppler), a placówka oferuje pacjentom kompleksową diagnostykę USG całego organizmu.

Jeszcze jeden ośrodek zasługuje na uwagę pacjentów zainteresowanych leczeniem żylaków – Dermesta. Gabinet znajduje się ok. 3 km od granic Częstochowy, tuż przy drodze Częstochowa - Kłobuck. Zespół medyczny placówki zajmuje się zamykaniem naczyń na nogach za pomocą amerykańskich systemów laserowych – wykorzystywanymi urządzeniami są lasery firm Lumenis i Iridex. Zabiegi przeprowadza dr n. med. Marek Jaworski, endokrynolog, oraz lek. med. Iwona Jaworska, dermatolog. Podczas terapii posługują się laserem VariLite firmy Iridex. System cechuje się podwójną długością fali (532/940 nm), dzięki której zamyka zarówno czerwone i niebieskie naczynia na kończynach dolnych, jak i rozszerzone naczynka na twarzy.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie żylaków nóg w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec, Radomsko, Zawiercie oraz Tarnowskie Góry.

Więcej na temat leczenie żylaków nóg

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…