Leczenie żylaków nóg Kielce

Żylaki to problem, z którym należy jak najszybciej wybrać się do flebologa. Nieleczone, prowadzą do rozwoju poważnych powikłań, które w skrajnych przypadkach mogą nawet zagrażać życiu pacjenta. Objawy takie jak popękane naczynka, skurcze i ból powinny skłonić nas zatem do wizyty u specjalisty. Oto lista 4 klinik w Kielcach, w których można wyleczyć żylaki kończyn dolnych.

Centrum Medyczne Plus Med

Kielce, ul. Warszawska 21
8,9 / 10  •  Bardzo dobra  •  297 opinii

Zabiegowi usuwania / zamykania żylaków poddana była moja mama, która ma 65 lat i kilka innych niż żylaki problemów medycznych w tym cukrzyce. Nie chodziło o zabieg kosmetyczny, ale o to by moja mama mogła po prostu chodzić bez bólu ... żeby pozbyć się opuchlizny i owrzodzeń. Leczenie trwało ok 3 miesięcy. Mama musiała kilka razy wracać do kliniki na dodatkowe małe zabiegi. Leczenie przyniosło rezultaty!!! Dr. Gołąbek z Kielc bez dwóch zdań postawił moja mamę na nogi! ~ Lucyna (Leczenie żylaków, lek. Roman Gołąbek)

  • Leczenie żylaków od 500 zł
  • Laserowe leczenie żylaków 2900 zł
  • Skleroterapia żylaków 500 zł
  • Usuwanie żylaków parą wodną 3700 zł
  • Konsultacja z chirurgiem naczyniowym 200 zł

Lekarze wykonujący leczenie żylaków nóg w Kielcach

W Kielcach posiadamy w ofercie 4 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 3 różnych placówkach. Usługa leczenie żylaków w Kielcach jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, chirurga naczyniowego i angiologa.

lek. spec. Roman Sławek

specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii dziecięcej

w Prywatny Gabinet Chirurgiczny dla Dorosłych i Dzieci Lek. Roman Sławek

10 / 10
lek. Ryszard Suliga

chirurg ogólny, chirurg plastyczny

w Centrum Medyczne Suliga

9,4 / 10
lek. Roman Gołąbek

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy

w Centrum Medyczne Plus Med

9,3 / 10
lek. Paweł Bodzenta

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy

w Centrum Medyczne Plus Med

9,2 / 10

Leczenie żylaków nóg Kielce - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie żylaków nóg w Kielcach na podstawie cenników z 3 placówek. Najniższa cena to 250 zł za skleroterapia piankowa natomiast najwyższa cena w Kielcach wynosi do 3700 zł (usuwanie żylaków parą wodną SVS).

Ile kosztuje leczenie żylaków nóg w Kielcach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie żylaków nóg w Kielce placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie żylaków nóg w Kielcach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 47 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie żylaków nóg w innych miastach.

Leczenie żylaków nóg w Kielcach - gdzie najlepiej?

Żylaki, czyli przewlekła niewydolność żylna (PNŻ) to choroba, która w 50% przypadków dotyka mężczyzn i w 65% kobiet. Jest następstwem uszkodzenia zastawek żylnych, uniemożliwiając prawidłowy „transport” krwi z nogi ku górze, czego konsekwencją jest tworzenie się żylakowatych poszerzeń żylnych, przebarwień skóry, które nieleczone, w bardziej zaawansowanych stanach prowadzą do owrzodzeń. Zmiany dotyczą małych naczyń (pajączki) i większych pni żylnych (wężykowate „zwoje”), którym z czasem towarzyszą dolegliwości w postaci obrzęków i bólu.

Pokój opatrunkowy Centrum Medyczne Suliga Pokój opatrunkowy Centrum Medyczne Suliga

Choroby żył – leczenie zabiegowe

Usługi z zakresu chirurgii ogólnej, naczyniowej i onkologicznej świadczy Salwiko Chirurgia, a pacjenci kwalifikowani są do leczenia operacyjnego w zakresie Chirurgii Jednego Dnia w Prywatnym Gabinecie Chirurgicznym. Oferta obejmuje leczenie żylaków kończyn dolnych metodą klasyczną oraz EVLT – wewnątrzżylne leczene laserowe. Zakres usług stanowi również leczenie nieoperacyjne (skleroterapia) oraz obliteracja żylaków kończyn dolnych. Kwalifikacje oraz zabiegi przeprowadza lek. med. Jacek Salwowski, specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej.

Centrum Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Re Vitae to połączenie specjalistycznych zabiegów estetycznych oraz chirurgii plastycznej, gdzie w zakresie oferty leczenia żylaków, poszerzonych naczynek oraz pajączków, jedną z metod ich likwidowania jest skleroterapia, która polega na dożylnym podaniu środka powodującego zamknięcie i zarośnięcie światła żylaka. Alternatywą jest usuwanie poszerzonych naczyń oraz żylaków z użyciem lasera. Procedury świadczy chirurg i lekarz medycyny estetycznej, lek. med. Andrzej Piotr Kustra.

Zabieg laserowej ablacji wewnątrzżylnej (EVLT) jest jedną z kilku metod leczenia żylaków, jakie wykonamy w Centrum Medycznym Plus Med. Nowoczesna placówka zlokalizowana w centrum Kielc, z własnym blokiem operacyjnym oraz nowoczesną częścią przychodnianą wszystkie zabiegi realizuje w ramach Chirurgii Naczyniowej, a do pozostałych metod należy m. in. zabieg wewnątrzżylnej ablacji parą wodną oraz podwiązania niewydolnych żył przeszywających (perforatorów) i minifleboktomia żylaków. Zespół specjalistów chirurgii naczyniowej współtworzy lek. med. Paweł Bodzenta.

Chirurgia naczyniowa w Kielcach

Sala operacyjna w Centrum Medyczne Suliga Sala operacyjna w Centrum Medyczne Suliga

Trzema laparoskopami oraz aparatem do krioterapii dysponuje Klinika Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej WSzZ w Kielcach, który stosowany jest tu m. in. w leczeniu żylaków kończyn dolnych, łagodnych zmian skórnych, a także bezkrwawego leczenia żylaków odbytu. Jednostka realizuje  ofertę z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej, urazowej oraz chirurgii laparoskopowej. Kierownikiem Kliniki jest prof. zw. dr hab. n. med. Stanisław Głuszek, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej.

Odpłatne operacje żylaków kończyn dolnych wykonamy również na Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala Kieleckiego św. Aleksandra, którego Ordynatorem jest dr n. med. Andrzej  Zieliński. Kwalifikacje do zabiegu przeprowadza w ramach Poradni Chorób Naczyń lek. med. Krzysztof Nowak, specjalista chirurgii naczyniowej. Porady i konsultacje również nie są objęte finansowaniem w ramach kontraktu z NFZ. Zabieg wymaga przygotowania, a pacjent opuszcza placówkę w następnej dobie po operacji.

Niespełna godzinę od Kielc, w Starachowicach, operacyjne leczenie żylaków kończyn dolnych, kriostripping (usuwania żylaków sondą mrożącą) oraz usuwanie niewielkich żylaków, z niewielkich nakłuć skóry (miniflebektomia) świadczy zespół Chirurgii Naczyniowej Centrum Medycznego Visus. Bogatą ofertę zabiegową jednostki uzupełnia laserowa metoda usuwania żylaków kończyn dolnych EVLT. Usługi obejmują również leczenia powikłań naczyniowych, miażdżycowych oraz cukrzycowych. Zespół chirurgów współtworzy dr n. med. Marek Iłżecki.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie żylaków nóg w pobliżu Kielc, w miejscowościach: Skarżysko-Kamienna, Starachowice oraz Busko-Zdrój.

Więcej na temat leczenie żylaków nóg

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…