Leczenie żylaków nóg Kraków

Żylaki to efekt nieprawidłowego krążenia krwi w kończynach dolnych. Gdy na udach czy łydkach pojawią się popękane naczynka, a codziennym czynnościom będzie towarzyszyć ból nóg, konieczna będzie wizyta u lekarza od żył (flebologa) i podanie się zabiegowi na żylaki. Oto lista 13 klinik w Krakowie, w których można zasięgnąć porady specjalisty i usunąć żylaki kończyn dolnych.

Lekarze wykonujący leczenie żylaków nóg w Krakowie

W Krakowie posiadamy w ofercie 4 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 13 różnych placówkach. Usługa leczenie żylaków w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, chirurga naczyniowego, angiologa i flebologa.

lek. Roman Kuśnierczyk

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy

w Scanmed Centrum Medyczne Armii Krajowej

ocena 5,0 / 5  (1 opinii)
lek. Bogumił Koncewicz-Żyłka

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy

w Lea Clinic

ocena 4,7 / 5  (4 opinii)
lek. Robert Wilk

chirurg ogólny, chirurg dziecięcy

w Centrum DER-MED Kraków

ocena 4,3 / 5  (6 opinii)
dr n. med. Mariola Cieśla-Dul

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy

w SCM Clinic

Leczenie żylaków nóg Kraków - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie żylaków nóg w Krakowie na podstawie cenników z 13 placówek. Najniższa cena to 250 zł za skleroterapia żylaków natomiast najwyższa cena w Krakowie wynosi do 15800 zł (klejenie żylaków metodą VenaSeal).

Ile kosztuje leczenie żylaków nóg w Krakowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie żylaków nóg w krakowskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie żylaków nóg w Krakowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 57 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie żylaków nóg w innych miastach.

Leczenie żylaków nóg w Krakowie - gdzie najlepiej?

Osoby, które borykają się z żylakami na nogach mają do wyboru wiele metod ich usuwania. Te najmniej inwazyjne nie wymagają ani pobytu w szpitalu, ani długiej rekonwalescencji. Gdzie w Krakowie można poddać się laserowemu usuwaniu żylaków? Która klinika specjalizuje się w chirurgii naczyniowej? Podpowiadamy.

Gabinet zabiegowy w Bona Dea Medycyna Estetyczna Gabinet zabiegowy w Bona Dea Medycyna Estetyczna

Jak pozbyć się żylaków?

Decyzja co do sposobu leczenia żylaków należy od flebologa. Na podstawie wykonanych badań i oględzin, tak zwany lekarz od żylaków będzie w stanie ocenić, która z metod okaże się najbardziej skuteczna. Do zamykania drobnych zmian oraz pajączków zwykle stosuje się skleroterapię i mikroskleroterapię - zarówno piankową, jak i płynową. Zabiegom na żylaki tego rodzaju można poddać się np. w zlokalizowanych na krakowskim Starym Mieście placówkach: Europejskim Centrum Zdrowia i Urody ArtCliniq oraz Centrum Der-Med.

Leczenie żylaków - nowoczesne metody

Jedna z nowoczesnych metod usuwania żylaków polega na wykorzystaniu prądu o wysokiej częstotliwości. W tym sposobie leczenia specjalizuje się doświadczony lekarz naczyniowiec - lek. Roman Kuśnierczyk. Pacjentów przyjmuje on w Centrum Medycznym Scanmed, położonym w dzielnicy Krowodrza. Leczeniu żylaków nóg innowacyjną metodą chemoobliteracji Flebogrif można z kolei poddać się w Centrum Medycznym Skopia. Placówka ta znajduje się w krakowskiej dzielnicy Prądnik Biały.

Chirurgia naczyniowa w Krakowie

Sprzęt medyczny w Szpital św. Rafała Sprzęt medyczny w Szpital św. Rafała

Miejscem, które oferuje swoim pacjentom wiele nowoczesnych metod usuwania żylaków jest klinika Bona Dea (dzielnica Zwierzyniec). Przyjmujący tam specjaliści przeprowadzają zabiegi laserowego leczenia żylaków, skleroterapii, leczenia żylaków falami radiowymi oraz klejenia ich metodą VenaSeal. Procedury są przeprowadzane w trybie ambulatoryjnym, dzięki czemu pacjent opuszcza klinikę jeszcze tego samego dnia i nie musi być hospitalizowany. Dodatkowa zaletą każdej z powyższych metod jest uzyskanie bardzo dobrego efektu kosmetycznego.

Inne krakowskie placówki, w których można usunąć żylaki to:

  • Szpital Św Rafała – nowoczesna placówka wyposażona w wysokiej klasy sprzęt i oferująca szeroki wachlarz zabiegów chirurgii naczyniowej. Pacjenci szpitala mogą poddać się skleroterapii, mikroskleroterapii, miniflebektomii oraz operacjom chirurgicznym.
  • Szpital na Klinach, który dołączył do naszego serwisu w 2019 roku. Swoim pacjentom oferuje wiele różnych zabiegów na żylaki nóg - zarówno operacje chirurgiczne i skleroterapię, jak i usuwanie żylaków falami radiowymi RFITT Celon.
  • Instytut Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Dermedik, gdzie żylaki kończyn dolnych usuwane są metodą skleroterapii. Zabiegi przeprowadzają doświadczeni lekarze: dr n. med. Zbigniew Plewa oraz lek. med. Filip Reś.
  • Ośrodek Medyczny Osteomed, który w swojej ofercie posiada szeroki zakres zabiegów flebologicznych. Pacjenci mogą poddać się tu skleroterapii, skorzystać z leczenia operacyjnego bądź laserowego.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie żylaków nóg w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Więcej na temat leczenie żylaków nóg