Leczenie żylaków nóg Toruń

Żylaki mogą powodować ból i dyskomfort. Aby się ich pozbyć, warto porozmawiać z chirurgiem naczyniowym i wybrać odpowiednią formę leczenia. Specjaliści z współpracujących z nami 3 klinik z Torunia chętnie pomogą Ci uporać się z problemem żylaków nóg.

Leczenie żylaków nóg Toruń - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie żylaków nóg w Toruniu na podstawie cenników z 3 placówek. Najniższa cena to 350 zł za skleroterapia żylaków natomiast najwyższa cena w Toruniu wynosi do 6000 zł (laserowe leczenie żylaków nóg).

Ile kosztuje leczenie żylaków nóg w Toruniu?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie żylaków nóg w toruńskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie żylaków nóg w Toruniu

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Miniflebektomia (szydełkowanie żył)
  Toruń, M. Skłodowskiej-Curie 73

  od 3028 zł
  do 3028 zł

  Toruń, Kościuszki 71
  Operacja żylaków kończyn dolnych miniflebectomia - jedna kończyna - od 630 zł,

  od 630 zł
  do 630 zł

 • Skleroterapia żylaków
  Toruń, Kościuszki 71
  Skleroterapia teleangiektazji/ pajączków naczyniowych kk. dolnych jedna sesja ze wskazań estetycznych - od 350 zł, Skleroterapia teleangiektazji/ pajączków naczyniowych kk. dolnych jedna sesja ze wskazań medycznych - od 350 zł, Skleroterapia żylaków kk. dolnych piankowa - jedna sesja - od 800 zł, Skleroterapia teleangiektazji/ pajączków naczyniowych kk. dolnych dwie sesje ze wskazań medycznych - od 600 zł Leczenie żylaków odbytu sklerotyzacja (poj. słupa żylnego) - od 950 zł

  od 350 zł
  do 350 zł

  Bydgoszcz, Janosika 5A

  od 350 zł
  do 350 zł

 • Laserowe leczenie żylaków nóg
  Toruń, M. Skłodowskiej-Curie 73
  EVLT (Endovenous Laser Treatment) laserowe usunięcie żylaków kończyn dolnych z miniflebektomią w znieczuleniu miejscowym

  od 6000 zł
  do 6000 zł

  Bydgoszcz, Janosika 5A

  od 3500 zł
  do 3500 zł

 • Operacyjne usunięcie żyły odpiszczelowej
  Toruń, M. Skłodowskiej-Curie 73
  Usunięcie żyły odpiszczelowej metodą Babcocka

  od 5620 zł
  do 5620 zł

 • Lokalne usunięcie żylaków
  Toruń, M. Skłodowskiej-Curie 73
  Varicectomia – leczenie żylaków kończyn dolnych

  od 4470 zł
  do 4470 zł

Posiadamy również ofertę w 59 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie żylaków nóg w innych miastach.

Leczenie żylaków nóg w Toruniu - gdzie najlepiej?

Choć pojawienie się żylaków często jest traktowane jako defekt kosmetyczny, w istocie to zwiastun rozwoju przewlekłej niewydolności żylnej (PNŻ). Pierwszym objawem choroby jest uczucie ciężkości kończyn, często pieczenia i kurcze nóg. Zaawansowana postać schorzenia uwidacznia zdeformowane sploty żylne na powierzchni skóry, którym mogą towarzyszyć stany zapalne żył. Leczenie żylaków, które prowadzi specjalista chirurgii naczyniowej, obejmuje zarówno metody małoinwazyjne (farmakoterapia, skleroterapia, laseroterapia), jak i tradycyjne operacje.

Zdrowe nogi bez żylaków

Operacje żylaków kończyn dolnych w ramach Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej wykonuje zespół specjalistów w Lecznicach Citomed, mieszczący się na Rubinkowie. Na liście oferowanych metod znajduje się m. in. skleroterapia, czyli ostrzykiwanie żylaków nóg substancją czynną, która powoduje zamknięcie niewydolnych żył poprzez wywołanie w nim miejscowego stanu zapalnego. Zabieg stosuje się w przypadku małych zmian oraz leczenia niewydolności dużych pni naczyniowych, a procedura odznacza się dobrym efektem kosmetycznym. 

Skleroterapia należy również do oferty Szpitala Specjalistycznego Matopat. Jako niechirurgiczna metoda usuwania żylaków i tzw. pajączków jest poprzedzana  oceną wydolności zastawek żylnych układu żylnego z użyciem USG Duplex Dopplera. Krótki zabieg trwa około pół godziny i polega na wykonaniu nawet kilkunastu iniekcji,  a naczynia zasilające żylaki pozwala zlokalizować oświetlacz żylny Veinlite. Zabieg w efekcie zamyka niewydolną żyłę po upływie około 3 miesięcy. W okresie 4-7 dni po zabiegu procedura wymaga zastosowania kompresjoterapii.

Chirurgia naczyniowa w Toruniu

Prywatne Centrum Chirurgii Winczakiewicz-Borkiewicz, to placówka znajdująca się w dzielnicy Bydgoskie Przedmieście, która oferuje pełny zakres leczenia żylaków kończyn dolnych. Istotnym udogodnieniem są również badania USG Doppler, dzięki którym możliwe jest dokładne zlokalizowanie zmian chorobowych oraz dobór metody. Portfolio PCC to ponad 8 000 zabiegów, wykonanych w trybie chirurgii jednego dnia z zastosowaniem metod inwazyjnych (miniflebektomia, stripping), jak i małoinwazyjnych (laserowe usuwanie żylaków, RF, skleroterapia).

Zabiegi z zakresu chirurgii naczyniowej można wykonać także w pobliskiej Bydgoszczy. Pełen przekrój metod leczenia żylaków (m. in. RFITT, EVLT) oferuje Stadmedica. Zabiegi wykonywane są przez doświadczonych specjalistów, z dr n. med. Wiesławem Jundziłłem, na czele.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie żylaków nóg w pobliżu Torunia, w miejscowościach: Inowrocław.

Więcej na temat leczenie żylaków nóg

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…