Leczenie żylaków nóg Toruń i okolice

Żylaki mogą powodować ból i dyskomfort. Aby się ich pozbyć, warto porozmawiać z chirurgiem naczyniowym i wybrać odpowiednią formę leczenia. Specjaliści z współpracujących z nami 1 klinik z Torunia chętnie pomogą Ci uporać się z problemem żylaków nóg.

Bezpośrednio w Toruniu nie dysponujemy placówką wykonującą leczenie żylaków nóg, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 1 innych klinik z okolicy Torunia. Leczenie żylaków nóg można przeprowadzić m.in. w Poradnia chirurgii Bydgoszcz w Bydgoszczy (33 km od Torunia) w cenie 350 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Leczenie żylaków nóg najbliżej Torunia - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie żylaków nóg najbliżej Torunia na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 350 zł za skleroterapia żylaków natomiast najwyższa cena w Toruniu wynosi do 3500 zł (laserowe leczenie żylaków nóg).

Ile kosztuje leczenie żylaków nóg w najbliższej odległości od Torunia?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie żylaków nóg najbliżej Torunia:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie żylaków nóg najbliżej Torunia

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 57 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie żylaków nóg w innych miastach.

Leczenie żylaków nóg w Toruniu - gdzie najlepiej?

Choć pojawienie się żylaków często jest traktowane jako defekt kosmetyczny, w istocie to zwiastun rozwoju przewlekłej niewydolności żylnej (PNŻ). Pierwszym objawem choroby jest uczucie ciężkości kończyn, często pieczenia i kurcze nóg. Zaawansowana postać schorzenia uwidacznia zdeformowane sploty żylne na powierzchni skóry, którym mogą towarzyszyć stany zapalne żył. Leczenie żylaków, które prowadzi specjalista chirurgii naczyniowej, obejmuje zarówno metody małoinwazyjne (farmakoterapia, skleroterapia, laseroterapia), jak i tradycyjne operacje.

Zdrowe nogi bez żylaków

Operacje żylaków kończyn dolnych w ramach Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej wykonuje zespół specjalistów w Lecznicach Citomed, mieszczący się na Rubinkowie. Na liście oferowanych metod znajduje się m. in. skleroterapia, czyli ostrzykiwanie żylaków nóg substancją czynną, która powoduje zamknięcie niewydolnych żył poprzez wywołanie w nim miejscowego stanu zapalnego. Zabieg stosuje się w przypadku małych zmian oraz leczenia niewydolności dużych pni naczyniowych, a procedura odznacza się dobrym efektem kosmetycznym. 

Skleroterapia należy również do oferty Szpitala Specjalistycznego Matopat. Jako niechirurgiczna metoda usuwania żylaków i tzw. pajączków jest poprzedzana  oceną wydolności zastawek żylnych układu żylnego z użyciem USG Duplex Dopplera. Krótki zabieg trwa około pół godziny i polega na wykonaniu nawet kilkunastu iniekcji,  a naczynia zasilające żylaki pozwala zlokalizować oświetlacz żylny Veinlite. Zabieg w efekcie zamyka niewydolną żyłę po upływie około 3 miesięcy. W okresie 4-7 dni po zabiegu procedura wymaga zastosowania kompresjoterapii.

Chirurgia naczyniowa w Toruniu

Prywatne Centrum Chirurgii Winczakiewicz-Borkiewicz, to placówka znajdująca się w dzielnicy Bydgoskie Przedmieście, która oferuje pełny zakres leczenia żylaków kończyn dolnych. Istotnym udogodnieniem są również badania USG Doppler, dzięki którym możliwe jest dokładne zlokalizowanie zmian chorobowych oraz dobór metody. Portfolio PCC to ponad 8 000 zabiegów, wykonanych w trybie chirurgii jednego dnia z zastosowaniem metod inwazyjnych (miniflebektomia, stripping), jak i małoinwazyjnych (laserowe usuwanie żylaków, RF, skleroterapia).

Zabiegi z zakresu chirurgii naczyniowej można wykonać także w pobliskiej Bydgoszczy. Pełen przekrój metod leczenia żylaków (m. in. RFITT, EVLT) oferuje Stadmedica. Zabiegi wykonywane są przez doświadczonych specjalistów, z dr n. med. Wiesławem Jundziłłem, na czele.

Więcej na temat leczenie żylaków nóg

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…