Leczenie żylaków nóg Gdańsk

Żylaki to problem, z którym niezwłocznie należy odwiedzić flebologa. Nieleczone, prowadzą do rozwoju poważnych powikłań, które w skrajnych przypadkach mogą nawet zagrażać życiu pacjenta. Jeśli więc na nogach pojawią się popękane naczynka, a obrzęki, skurcze i ból będą stanowić codzienność, czas na wizytę w centrum flebologii. Oto lista 8 klinik w Gdańsku, w których można wyleczyć żylaki kończyn dolnych.

Lifemedica

Gdańsk, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3
8,5 / 10  •  Bardzo dobra  •  337 opinii

W porównaniu do metody chirurgicznej - jak niebo i ziemia, laser super! Szybki zabieg, prawie bezbolesny, dwie godziny po już mogłam wrócić do normalnego funkcjonowania, oczywiście nie przemęczając nogi. ~ Marta (Laserowe leczenie żylaków)

 • Laserowe leczenie żylaków od 4500 zł
 • Skleroterapia żylaków 1500 zł
 • Usuwanie żylaków Flebogrif od 1000 zł
 • Klejenie żylaków VenaSeal 11000 zł
 • Konsultacja z chirurgiem naczyniowym 200 zł

Inne placówki w pobliżu Gdańska

Lekarze wykonujący leczenie żylaków nóg w Gdańsku

W Gdańsku posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 8 różnych placówkach. Usługa leczenie żylaków w Gdańsku jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, chirurga naczyniowego i flebologa.

lek. Przemysław Konczalski

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy, flebolog

w Lifemedica

ocena 4,7 / 5  (4 opinii)
lek. Grzegorz Kaźmierowski

chirurg ogólny, lekarz medycyny estetycznej

w Ultraderm

ocena 4,6 / 5  (10 opinii)

Leczenie żylaków nóg Gdańsk - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie żylaków nóg w Gdańsku na podstawie cenników z 8 placówek. Najniższa cena to 175 zł za skleroterapia piankowa natomiast najwyższa cena w Gdańsku wynosi do 11000 zł (klejenie żylaków metodą VenaSeal).

Ile kosztuje leczenie żylaków nóg w Gdańsku?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie żylaków nóg w Gdańsk placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie żylaków nóg w Gdańsku

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Operacja żylaków nóg
  Gdańsk, Wileńska 44

  od 3890 zł
  do 3890 zł

 • Miniflebektomia (szydełkowanie żył)
  Kowale, Andromedy 3

  od 1000 zł
  do 2000 zł

 • Skleroterapia żylaków
  Gdańsk, Wileńska 44

  od 525 zł
  do 1575 zł

  Sopot, Armii Krajowej 116/5
  jedna kończyna

  od 400 zł
  do 500 zł

  Gdańsk, Marii Skłodowskiej-Curie 3
  1 sesja - 350 zł

  1500 zł

  Kowale, Andromedy 3

  300 zł

  Gdańsk, Tandeta 1

  od 500 zł
  do 500 zł

 • Leczenie żylaków nóg metodą wymrażania
  Kowale, Andromedy 3
  zasuszanie żył całej kończyny dolnej

  1500 zł

 • Laserowe leczenie żylaków nóg
  Gdańsk, Marii Skłodowskiej-Curie 3
  1 kończyna

  od 4500 zł
  do 4500 zł

 • Klejenie żylaków metodą VenaSeal
  Gdańsk, Marii Skłodowskiej-Curie 3

  11000 zł

 • Leczenie żylaków metodą Flebogrif
  Gdańsk, Marii Skłodowskiej-Curie 3
  Zabieg echoskleroterapii: żyła odstrzałkowa - 1 000 zł Zabieg echosleroterapii: żyła odpiszczelowa - 1 500 zł

  od 1000 zł
  do 1500 zł

 • Skleroterapia piankowa
  Gdańsk, Rajska 10
  Cena zależy od rozległości zmian

  od 400 zł
  do 2000 zł

  Kowale, Andromedy 3

  175 zł

Posiadamy również ofertę w 57 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie żylaków nóg w innych miastach.

Leczenie żylaków nóg w Gdańsku - gdzie najlepiej?

Sposób leczenia żylaków wybiera się ze względu na ich ilość oraz stopień zaawansowania choroby. Decyzję o najlepszej dla danego pacjenta metodzie podejmuje flebolog, do którego należy udać się na konsultację jeszcze przed usuwaniem żylaków. Z których metod leczenia żylaków kończyn dolnych najlepiej skorzystać w Gdańsku?

Gabinet zabiegowy w Lifemedica Gabinet zabiegowy w Lifemedica

Laserowe usuwanie żylaków w Gdańsku

Gdańsk jest jednym z wielu polskich miast, w których bez trudu można znaleźć wykwalifikowanego specjalistę chirurgii naczyniowej lub flebologii. Jedną z renomowanych trójmiejskich placówek jest znajdujące się w dzielnicy Piecki-Migowo Centrum Zdrowia Swissmed, gdzie poddać można się skleroterapii oraz operacji żylaków. Zabiegi przeprowadzają tu m.in.: dr Andrzej Franczak, dr Piotr Rumianowski oraz dyrektor szpitala lek. med. Włodzimierz Piankowski - specjaliści chirurgii naczyniowej i ogólnej. Skleroterapię i mikroskleroterapię w swojej ofercie posiada także Gabinet Piękno i Medycyna Dr Pernak (Gdańsk Oliwa).

Żylaki kończyn dolnych - inne metody leczenia

Wiele nowoczesnych metod usuwania żylaków ma w swojej ofercie Lifemedica (Gdańsk Wrzeszcz). Zabiegi wykonują tu dr n. med. Marcin Giaro, specjalista chirurgii naczyniowej, oraz lek. med. Przemysław Konczalski, chirurg naczyniowy i ogólny, jak również flebolog. Swoim pacjentom mogą oni zaproponować usuwanie żylaków metodą laserową EVLT, skleroterapię oraz zamykanie żylaków za pomocą specjalnego kleju medycznego, czyli tak zwane klejenie metodą VenaSeal. W placówce można także pozbyć się pajączków - przy użyciu lasera lub podczas zabiegu mikroskleroterapii.

Leczenie żylaków w Gdańsku

Kadra w Klinika Anti-Aging Invicta Kadra w Klinika Anti-Aging Invicta

Osoby cierpiące z powodu żylaków kończyn dolnych mogą wybrać się także do Poradni Flebologicznej, którą kieruje lek. med. Joanna Borecka-Sobczak. To specjalistka stale podnosząca swoje kwalifikacje (w marcu 2019 roku brała udział w V Jubileuszowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Powikłania w chirurgii naczyniowej i endowasuklarnej”). Jako jedna z nielicznych lekarzy w Trójmieście posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, uprawniający do wykonywania badań USG w zakresie diagnostyki dopplerowskiej naczyń krwionośnych. Poradnia Flebologiczna znajduje się w dzielnicy Gdańsk Wrzeszcz. W placówce żylaki można usunąć operacyjnie, falami radiowymi EVRF, jak i w przebiegu skleroterapii. W początkowym stadium zaawansowania żylaków nóg można udać się z kolei do Gabinetu Piękno i Medycyna Dr Pernak, gdzie wykonywany jest małoinwazyjny zabieg ostrzykiwania niewydolnych żył lekami, czyli skleroterapia. 

Placówki w pobliżu Gdańska, specjalizujące się w chirurgii naczyniowej to:

 • Derm-Al (Sopot), która specjalizuje się w skleroterapii
 • Ultraderm (Kowale), gdzie pacjenci mogą poddać się m.in. miniflebektomii, skleroterapii piankowej oraz wymrażaniu żylaków
 • Sim-Med (Wejherowo), które oferuje pełen wachlarz sposobów usuwania żylaków, w tym za pomocą pary wodnej, fal radiowych czy kleju wewnątrznaczyniowego
 • Radiologica Rumia (Rumia Janowo), gdzie lekarze przeprowadzają skleroterapię klasyczną, skleroterapię pod kontrolą USG oraz mikroskleroterapię

Pacjenci szukali zabiegu leczenie żylaków nóg w pobliżu Gdańska, w miejscowościach: Rumia, Wejherowo oraz Starogard Gdański.

Więcej na temat leczenie żylaków nóg