Leczenie żylaków nóg Katowice

Żylaki można usunąć na wiele sposobów. Do tych najmniej inwazyjnych stosuje się m.in. laser, parę wodną oraz fale radiowe. Najlepszą dla danego pacjenta metodę leczenia wybiera tak zwany lekarz od żył, po zebraniu wywiadu oraz przeprowadzeniu badań diagnostycznych. Oto lista 20 klinik w Katowicach, w których można usunąć żylaki nóg.

Inne placówki w pobliżu Katowic

Euroklinika

Bielsko-Biała, ul. Żółkiewskiego 40 (48 km od Katowic)
8,6 / 10  •  Bardzo dobra  •  360 opinii

Jestem zadowolona ~ Katarzyna (Laserowe leczenie żylaków, lek. Tomasz Kozik)

  • Leczenie żylaków od 2000 zł
  • Laserowe leczenie żylaków 3900 zł
  • Skleroterapia żylaków 350 zł
  • Operacja żylaków od 2000 zł
  • Konsultacja z chirurgiem naczyniowym 220 zł

Lekarze wykonujący leczenie żylaków nóg w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 5 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 20 różnych placówkach. Usługa leczenie żylaków w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, chirurga naczyniowego i angiologa.

lek. Jakub Gęborski

chirurg naczyniowy, chirurg ogólny, angiolog

w Medix

9,7 / 10
dr n. med. Sebastian Kwiatek

angiolog, lekarz chorób wewnętrznych

w GlivClinic II

8,7 / 10
lek. Tomasz Kozik

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy

w Euroklinika

8,0 / 10
lek. Magdalena Biernacka

chirurg naczyniowy

w Centrum Medyczne Severux

lek. Zuzanna Korbecka

chirurg ogólny

w Centrum Medyczne Severux

Leczenie żylaków nóg Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie żylaków nóg w Katowicach na podstawie cenników z 20 placówek. Najniższa cena to 200 zł za skleroterapia żylaków natomiast najwyższa cena w Katowicach wynosi do 5500 zł (klejenie żylaków metodą VenaSeal).

Ile kosztuje leczenie żylaków nóg w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie żylaków nóg w katowickich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie żylaków nóg w Katowicach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 58 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie żylaków nóg w innych miastach.

Leczenie żylaków nóg w Katowicach - gdzie najlepiej?

Żylaki kończyn dolnych to choroba zawodowa m.in. nauczycieli czy hostess, czyli osób, które spędzają długie godziny na stojąco. Także siedzący tryb życia oraz otyłość mogą przyczynić się do rozwoju choroby. Gdy się już ona pojawi, trzeba działać. W przypadku leczenia żylaków wybranie doświadczonego specjalisty to podstawa udanej terapii.

Gabinet zabiegowy w AkaiMed Gabinet zabiegowy w AkaiMed

Kiedy usunąć żylaki?

Żylaki nóg nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale też powodują szereg nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak ból czy drętwienie nóg. Pozbyć się ich można dzięki odpowiednio dobranej metodzie leczenia. Taką z pewnością zaproponuje specjalista z Kliniki Chirurgii Mazan (dzielnica Bogucice), jakim jest dr n. med. Ireneusz Mazur. Żylaki usuwa on laserowo, operacyjnie oraz poprzez skleroterapię piankową. Metodzie tej, w wariancie płynowym, można poddać się również w katowickim Centrum DER-MED (dzielnica Koszutka). Warto dodać, że w niektórych przypadkach po wykonanym zabiegu specjalista może zalecić noszenie wyrobów uciskowych przez kilka tygodni.

Nowatorskie metody leczenia żylaków

Specjalistą, który posiada ponad 25-letnie doświadczenie w leczeniu żylaków jest dr n. med. Andrzej Lekstan. W położonej w Śródmieściu klinice Lexmed przeprowadza on zabiegi laserowego usuwania żylaków kończyn dolnych, jak i klasyczne zabiegi chirurgiczne. W swojej pracy wykorzystuje także fale radiowe. Doktor Lekstan stosuje także metodę obliteracji mechaniczno-chemicznej z wykorzystaniem systemu Flebogrif. Została ona opracowana i wdrożona przez firmę Balton - polskiego producenta sprzętu medycznego. Przed umówieniem terminu zabiegu do doktora należy udać się na konsultację flebologiczną.

Żylaki a pajączki

Gabinet zabiegowy w AkaiMed Gabinet zabiegowy w AkaiMed

Pajączki, czyli pękające naczynka, to drobne zmiany, które często są początkową fazą żylaków. Aby nie dopuścić do ich rozwoju, warto jak najszybciej je usunąć. Zrobić to można na przykład w położonym w centrum Katowic Specjalistycznym Centrum Medycznym SAD-MED, które rozpoczęło współpracę z naszym serwisem w 2018 roku. W przypadku żylaków, które zostały szybko zdiagnozowane tutejsi specjaliści zaproponują usuwanie laserem, miniflebektomię (szydełkowanie żył) lub skleroterapię. Zabieg ten przeprowadza niezwykle doświadczony specjalista, jakim jest prof. dr hab. n. med. Lech Cierpka, założyciel Polskiego Towarzystwa Angiologicznego.

Gdzie jeszcze w Katowicach usunąć żylaki?

Inne katowickie placówki, które posiadają w ofercie różne metody leczenia żylaków to:

  • NZOZ Euroklinika (dzielnica Panewniki), gdzie zabiegi takie jak skleroterapia czy usuwanie żylaków laserem są wykonywane przez lek. med. Jerzego Wilgusa.
  • Centrum Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Med Beauty (dzielnica Zawodzie), które swoim pacjentom proponuje skleroterapię i mikroskleroterapię.
  • Klinika Nałęcz (dzielnica Kokociniec), która specjalizuje się w leczeniu żylaków metodą skleroterapii.
  • Beauty Medica (dzielnica Józefowiec), gdzie żylaki można usunąć dzięki skleroterapii.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie żylaków nóg w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Zabrze, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Oświęcim, Zawiercie, Rybnik oraz Jastrzębie-Zdrój.

Więcej na temat leczenie żylaków nóg

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…