Operacja i leczenie biodra Wrocław

Operacje i leczenie biodra Wrocław - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje i leczenie biodra we Wrocławiu na podstawie cenników z 3 placówek. Najniższa cena to 3500 zł za operacja biodra trzaskającego natomiast najwyższa cena we Wrocławiu wynosi do 24215 zł (pełna endoprotezoplastyka stawu biodrowego - endoproteza Zimmer).

Ile kosztuje operacje i leczenie biodra we Wrocławiu?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje i leczenie biodra w wrocławskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje i leczenie biodra we Wrocławiu

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 15 innych miastach. Sprawdź ceny operacje i leczenie biodra w innych miastach.

Operacje i leczenie biodra we Wrocławiu - gdzie najlepiej?

Choroba zwyrodnieniowa idiopatyczna (osteoarthritis – OA) doprowadza do „zużycia” chrząstki stawowej w obrębie stawów, a w konsekwencji do nasilających się dolegliwości bólowych w okolicach pachwiny i stawu kolanowego oraz ograniczenia ruchomości. Zmiany zwyrodnieniowe zwykle pojawiają się u osób w piątej i szóstej dekadzie życia, a czynnikami predysponującymi do rozwinięcia się choroby są najczęściej wrodzone deformacje anatomiczne (dysplazja stawu biodrowego), zmiany pourazowe, nadwaga oraz reumatoidalne zapalenie stawów.

Nowoczesna ortopedia

Kość jest tkanką o ubogim ukrwieniu, stąd dość ważnym aspektem anatomicznym stawu biodrowego jest zły system dopływu krwi głowy kości udowej. Procesy chorobowe w postaci urazów biodra czy złamań upośledzają ten mechanizm i prowadzą nierzadko do trwałej dysfunkcji stawu biodrowego, czyli martwicy komórek kostnych. Leczeniem operacyjnym awaskularnej martwicy głowy kości udowej spowodowanej brakiem prawidłowego ukrwienia kości zajmują się specjaliści NZOZ Prywatna Poliklinika Na Grobli w zakresie Ortopedii. Tutaj ponadto wykonywane jest artroskopowe usunięcie wolnych ciał chrzęstno – kostnych oraz artroskopowe leczenie uszkodzeń obrąbka panewki i chrząstki stawowej w zakresie  zmian zwyrodnieniowych. Zabiegi w znieczuleniu ogólnym przeprowadza specjalista ortopedii i traumatologii, dr n. med. Wojciech Wodzisławski. 

W zaawansowanej chorobie zwyrodnieniowej biodra konieczne jest leczenie operacyjne, które polega na wszczepieniu endoprotezy stawu biodrowego. Takie zabiegi realizowane są w nowoczesnym Szpitalu Specjalistycznym z Przychodnią EuroMediCare, a stosowane do tego celu są tu endoprotezy cementowe i bezcementowe oraz będące nowością w ortopedii – endoprotezy w systemie BHR – zabiegi kapoplastyki. Ta nowoczesna procedura zakłada wymianę powierzchni stawowej przy pozostawieniu jak największej ilości własnej, zdrowej tkanki kostnej i dedykowana jest młodszym, aktywnym pacjentom. Protezy dobierane są indywidualnie, a będąca częścią terapii rehabilitacja rozpoczyna się już podczas pobytu w szpitalu. Wrocławski ośrodek jest jedynym w południowo – zachodniej Polsce, gdzie wykonywane są operacje stawów biodrowych z zastosowaniem  kapoplastyki.

Niespełna godzinę od Wrocławia, w Gabinecie Ortopedycznym w Świdnicy odpłatne zabiegi operacyjne w ramach chirurgii jednego dnia świadczy specjalista ortopedii i traumatologii, lek. med. Tomasz Mazur, od 2007 r. związany z Oddziałem Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej w Świdnicy. Członek m.in. Polskiego Towarzystwa Ortopedii  i Traumatologii oraz The International Federation of Sports Medicine, specjalizuje się w leczeniu zmian zwyrodnieniowych, zabiegach artroskopowych oraz medycynie sportowej. Operacje w zakresie biodra trzaskającego przeprowadza na Oddziale Ortopedii Centrum MK Medic, na sali operacyjnej tego samego kompleksu, co Gabinet. Oferta obejmuje dwudniową hospitalizację w części szpitalnej Centrum. W zakresie Indywidualnej Praktyki lek. med. Mazur świadczy także usługi związane z rehabilitacją. Zabiegi refundowane przez NFZ wykonuje na Oddziale Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej Szpitala w Świdnicy. Pozostała oferta jest odpłatna.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie biodra w pobliżu Wrocławia, w miejscowościach: Oława, Oleśnica, Brzeg oraz Świdnica.

Więcej na temat operacje i leczenie biodra

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…