Operacja i leczenie biodra Toruń

Operacje i leczenie biodra Toruń - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje i leczenie biodra w Toruniu na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 6900 zł za operacja biodra trzaskającego natomiast najwyższa cena w Toruniu wynosi do 29000 zł (endoprotezoplastyka całkowita bezcementowa stawu biodrowego).

Ile kosztuje operacje i leczenie biodra w Toruniu?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje i leczenie biodra w toruńskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje i leczenie biodra w Toruniu

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Operacja biodra trzaskającego
  Toruń, M. Skłodowskiej-Curie 73

  od 6900 zł
  do 6900 zł

 • Endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego
  Toruń, M. Skłodowskiej-Curie 73

  od 29000 zł
  do 29000 zł

 • Endoprotezoplastyka całkowita bezcementowa stawu biodrowego
  Toruń, M. Skłodowskiej-Curie 73

  od 29000 zł
  do 29000 zł

 • Artroskopia diagnostyczna stawu biodrowego
  Toruń, M. Skłodowskiej-Curie 73

  od 13550 zł
  do 13550 zł

Posiadamy również ofertę w 17 innych miastach. Sprawdź ceny operacje i leczenie biodra w innych miastach.

Operacje i leczenie biodra w Toruniu - gdzie najlepiej?

Artroskopia stawu biodrowego jest przyszłością diagnostyki jak i technik rekonstrukcyjnych stawu biodrowego – przekonują ortopedzi OrvitClinic. Z powodzeniem można uniknąć dużych cięć na rzecz kilku, niewielkich dostępów artroskopowych i odsunąć w czasie potrzebę wykonania endoprotezoplastyki, czyli zastąpienia stawu implantem.

Chirurgia stawu biodrowego

OrvitClinic jest pierwszym w regionie prywatnym ośrodkiem, gdzie wykonuje się artroskopie stawu biodrowego, a procedury obejmują m.in. artroskopowe leczenie konfliktu panewkowo – udowego oraz endoskopowe leczenie biodra trzaskającego. Ofertę Kliniki, oprócz konsultacji i artroskopii narządu ruchu, stanowią także zabiegi małoinwazyjne, w tym leczenie autogennymi czynnikami wzrostu, jak również ostrzyknięcia docelowe. Zespół ortopedów i traumatologów tworzy m.in. lek. med. Filip Adamcewicz – specjalista w endoprotezoplastyce i leczeniu zmian zwyrodnieniowych.

Lekarze zespółu Orvit Clinic oraz ortopedzi współpracujący, wykonują zabiegi ortopedyczne także we współpracy z Lecznicami Citomed, które w ramach Centrum Chirurgii Artroskopowej na Oddziale Konsultacyjno – Zabiegowym realizują artroskopowe leczenie schorzeń biodra, terapie stanów pourazowych, niestabilności stawów oraz zmian przeciążeniowych i zwyrodnieniowych układu kostno – stawowego. Lecznice świadczą ponadto pełną diagnostykę w zakresie RTG, dentytometrii oraz USG, w tym badania stawów biodrowych u dzieci. Zabiegi realizowane są w ramach umowy z NFZ oraz prywatnie.  

Leczenie operacyjne jest niekiedy jedyną szansą na powrót do zdrowia. Tak jest w przypadku biodra trzaskającego, którego chirurgiczną procedurę oferuje Ortus Med – Prywatne Centrum Ortopedii i Rehabilitacji. Chcąc zmniejszyć dolegliwości pooperacyjne i przyspieszyć rekonwalescencję, zabiegi wykonywane są z użyciem technik małoinwazyjnych, czyli artroskopii. Placówka świadczy kompleksową opiekę medyczną od 2010 r., a oprócz usług ortopedycznych, możemy skorzystać z poradnictwa neurologicznego i reumatologicznego. Ofertę uzupełnia fizjoterapia oraz terapia manualna.

Leczeniem operacyjnym schorzeń ortopedycznych zajmuje się również Prywatne Centrum Chirurgii Winczakiewicz – Borkiewicz (PCC), które specjalizuje się w zabiegach artroskopii stawów. Oprócz małoinwazyjnych procedur, wykonywane są tu również operacje endoprotezy biodra, które wcześniej konsultuje oraz przeprowadza specjalista ortopeda traumatolog, lek. med. Karol Piechocki. Pełne i profesjonalne zaplecze operacyjne pozwala na realizację zabiegów w znieczuleniu ogólnym, z możliwością hospitalizacji na terenie Centrum w komfortowych salach łóżkowych.  

Zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe stawu biodrowego z dużymi bólem, ograniczeniem ruchomości i przykurczami, których nie eliminuje leczenie zachowawcze, kwalifikują się do wszczepienia implantów (endoprotezoplastyki), jaki zastąpi zniszczony staw. Procedura, którą świadczy Szpital specjalistyczny Matopat na Oddziale Ortopedii, wymaga 7 – 10 dni hospitalizacji połączonej z farmakologią i rehabilitacją. Wśród lekarzy Oddziału, zabiegi i konsultacje świadczy dr n. med. Mariusz Śniegowski, specjalista ortopeda traumatolog.

Chirurgiczne usunięciu zniszczonego stawu biodrowego i zastąpienie go wewnętrzną protezą tzw. „sztucznym stawem” oferuje Szpital Eskulap w Osielsku, a cennik obejmuje częściową i całkowitą endoprotezoplastykę stawu biodrowego bez kosztów implantu. Kwalifikacja do operacji odbywa się w Poradni Ortopedycznej i podobnie jak zabieg, nie jest refundowana przez NFZ. Procedurę przeprowadza dr n. med. Dariusz Mątewski, specjalista ortopedii i traumatologii.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie biodra w pobliżu Torunia, w miejscowościach: Inowrocław oraz Bydgoszcz.

Więcej na temat operacje i leczenie biodra

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…