Operacja i leczenie biodra Toruń i okolice

Bezpośrednio w Toruniu nie dysponujemy placówką wykonującą operacje i leczenie biodra, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 16 innych klinik z okolicy Torunia. Operacje i leczenie biodra można przeprowadzić m.in. w KCM Clinic w Jeleniej Górze (305 km od Torunia) w cenie 13000 zł lub w Medi Horizon Clinic w Warszawie (187 km od Torunia) gdzie cena za operacje i leczenie biodra wynosi 10000 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Szpital Specjalistyczny Brzeziny

Brzeziny, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 6 (155 km od Torunia)
9,0 / 10  •  Bardzo dobra  •  1021 opinii
  • Endoproteza stawu biodrowego od 19000 zł
lek. Marcin Cabaj

lek. Marcin Cabaj

ortopeda, traumatolog

Planujesz endoprotezoplastykę całkowitą stawu biodrowego, a nie wiesz czego się spodziewać? Obejrzyj nasz film Patient Experience, który przeprowadzi Cię krok po kroku przez całą procedurę - od konsultacji, po wyjście ze szpitala!

zobacz film o zabiegu »
  • Konsultacja ortopedycznazadzwoń

ENEL-SPORT

Warszawa, ul. Łazienkowska 3 (186 km od Torunia)
9,3 / 10  •  Znakomita  •  1044 opinii
  • Artroskopia diagnostyczna stawu biodrowego od 9350 zł
  • Artroskopowa plastyka chrząstki stawu biodrowego od 6680 zł
  • Osteotomia stawu biodrowego od 6120 zł
  • Pełna endoprotezoplastyka stawu biodrowego - endoproteza Zim... od 16700 zł
  • Konsultacja ortopedyczna od 368 zł

Operacje i leczenie biodra najbliżej Torunia - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje i leczenie biodra najbliżej Torunia na podstawie cenników z 16 placówek. Najniższa cena to 3500 zł za operacja biodra trzaskającego natomiast najwyższa cena w Toruniu wynosi do 40000 zł (operacja biodra trzaskającego).

Ile kosztuje operacje i leczenie biodra w najbliższej odległości od Torunia?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje i leczenie biodra najbliżej Torunia:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje i leczenie biodra najbliżej Torunia

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 16 innych miastach. Sprawdź ceny operacje i leczenie biodra w innych miastach.

Operacje i leczenie biodra w Toruniu - gdzie najlepiej?

Artroskopia stawu biodrowego jest przyszłością diagnostyki jak i technik rekonstrukcyjnych stawu biodrowego – przekonują ortopedzi OrvitClinic. Z powodzeniem można uniknąć dużych cięć na rzecz kilku, niewielkich dostępów artroskopowych i odsunąć w czasie potrzebę wykonania endoprotezoplastyki, czyli zastąpienia stawu implantem.

Chirurgia stawu biodrowego

OrvitClinic jest pierwszym w regionie prywatnym ośrodkiem, gdzie wykonuje się artroskopie stawu biodrowego, a procedury obejmują m.in. artroskopowe leczenie konfliktu panewkowo – udowego oraz endoskopowe leczenie biodra trzaskającego. Ofertę Kliniki, oprócz konsultacji i artroskopii narządu ruchu, stanowią także zabiegi małoinwazyjne, w tym leczenie autogennymi czynnikami wzrostu, jak również ostrzyknięcia docelowe. Zespół ortopedów i traumatologów tworzy m.in. lek. med. Filip Adamcewicz – specjalista w endoprotezoplastyce i leczeniu zmian zwyrodnieniowych.

Lekarze zespółu Orvit Clinic oraz ortopedzi współpracujący, wykonują zabiegi ortopedyczne także we współpracy z Lecznicami Citomed, które w ramach Centrum Chirurgii Artroskopowej na Oddziale Konsultacyjno – Zabiegowym realizują artroskopowe leczenie schorzeń biodra, terapie stanów pourazowych, niestabilności stawów oraz zmian przeciążeniowych i zwyrodnieniowych układu kostno – stawowego. Lecznice świadczą ponadto pełną diagnostykę w zakresie RTG, dentytometrii oraz USG, w tym badania stawów biodrowych u dzieci. Zabiegi realizowane są w ramach umowy z NFZ oraz prywatnie.  

Leczenie operacyjne jest niekiedy jedyną szansą na powrót do zdrowia. Tak jest w przypadku biodra trzaskającego, którego chirurgiczną procedurę oferuje Ortus Med – Prywatne Centrum Ortopedii i Rehabilitacji. Chcąc zmniejszyć dolegliwości pooperacyjne i przyspieszyć rekonwalescencję, zabiegi wykonywane są z użyciem technik małoinwazyjnych, czyli artroskopii. Placówka świadczy kompleksową opiekę medyczną od 2010 r., a oprócz usług ortopedycznych, możemy skorzystać z poradnictwa neurologicznego i reumatologicznego. Ofertę uzupełnia fizjoterapia oraz terapia manualna.

Leczeniem operacyjnym schorzeń ortopedycznych zajmuje się również Prywatne Centrum Chirurgii Winczakiewicz – Borkiewicz (PCC), które specjalizuje się w zabiegach artroskopii stawów. Oprócz małoinwazyjnych procedur, wykonywane są tu również operacje endoprotezy biodra, które wcześniej konsultuje oraz przeprowadza specjalista ortopeda traumatolog, lek. med. Karol Piechocki. Pełne i profesjonalne zaplecze operacyjne pozwala na realizację zabiegów w znieczuleniu ogólnym, z możliwością hospitalizacji na terenie Centrum w komfortowych salach łóżkowych.  

Zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe stawu biodrowego z dużymi bólem, ograniczeniem ruchomości i przykurczami, których nie eliminuje leczenie zachowawcze, kwalifikują się do wszczepienia implantów (endoprotezoplastyki), jaki zastąpi zniszczony staw. Procedura, którą świadczy Szpital specjalistyczny Matopat na Oddziale Ortopedii, wymaga 7 – 10 dni hospitalizacji połączonej z farmakologią i rehabilitacją. Wśród lekarzy Oddziału, zabiegi i konsultacje świadczy dr n. med. Mariusz Śniegowski, specjalista ortopeda traumatolog.

Chirurgiczne usunięciu zniszczonego stawu biodrowego i zastąpienie go wewnętrzną protezą tzw. „sztucznym stawem” oferuje Szpital Eskulap w Osielsku, a cennik obejmuje częściową i całkowitą endoprotezoplastykę stawu biodrowego bez kosztów implantu. Kwalifikacja do operacji odbywa się w Poradni Ortopedycznej i podobnie jak zabieg, nie jest refundowana przez NFZ. Procedurę przeprowadza dr n. med. Dariusz Mątewski, specjalista ortopedii i traumatologii.

Więcej na temat operacje i leczenie biodra

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…