Operacja i leczenie biodra Kraków

Operacje i leczenie biodra Kraków - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje i leczenie biodra w Krakowie na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 19550 zł za endoprotezoplastyka całkowita bezcementowa stawu biodrowego natomiast najwyższa cena w Krakowie wynosi do 22600 zł (rewizja endoprotezy stawu biodrowego).

Ile kosztuje operacje i leczenie biodra w Krakowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje i leczenie biodra w krakowskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje i leczenie biodra w Krakowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego
  Kraków, Kostrzewskiego 47
  Endoprotezoplastyka stawu biodrowego (cementowana, bezcementowa, hybrydowa) - całkowita lub połowiczna) bez kosztu implantów Małoinwazyjna endoprotezoplastyka stawu biodrowego (MIS DAA) - całkowita bez kosztu protezy - 15290 zł

  od 19550 zł
  do 19550 zł

 • Endoprotezoplastyka częściowa stawu biodrowego
  Kraków, Kostrzewskiego 47
  Endoprotezoplastyka stawu biodrowego (cementowana, bezcementowa, hybrydowa) - całkowita lub połowiczna) bez kosztu implantów Małoinwazyjna endoprotezoplastyka stawu biodrowego (MIS DAA) - całkowita bez kosztu protezy - 15290 zł

  od 19550 zł
  do 19550 zł

 • Endoprotezoplastyka całkowita bezcementowa stawu biodrowego
  Kraków, Koło Strzelnicy 3
  20900 zł - Alloplastyka stawu biodrowego Metha

  od 19700 zł
  do 20900 zł

  Kraków, Kostrzewskiego 47
  Endoprotezoplastyka stawu biodrowego (cementowana, bezcementowa, hybrydowa) - całkowita lub połowiczna) bez kosztu implantów Małoinwazyjna endoprotezoplastyka stawu biodrowego (MIS DAA) - całkowita bez kosztu protezy - 15290 zł TEP bezcementowa biodra - 60500 zł

  od 19550 zł
  do 19550 zł

 • Rewizja endoprotezy stawu biodrowego
  Kraków, Koło Strzelnicy 3
  Alloplastyka rewizyjna biodra

  od 19700 zł
  do 22600 zł

Posiadamy również ofertę w 18 innych miastach. Sprawdź ceny operacje i leczenie biodra w innych miastach.

Operacje i leczenie biodra w Krakowie - gdzie najlepiej?

Stawy biodrowe odpowiedzialne są za podstawową aktywność fizyczną (chodzenie, siadanie), a ich dysfunkcja ma ogromny wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie. Operacje biodra przeprowadzane są u pacjentów ze zwyrodnieniami stawów biodrowych lub po nagłych urazach typu złamanie. Bardzo często optymalnym leczeniem są endoprotezy stawu biodrowego, które pozwalają podnieść jakość życia u pacjentów z dysfunkcją stawów. Operacja biodra wykonywana jest w narkozie i wymaga wcześniejszego przygotowania (badania diagnostyczne przed operacją biodra, konsultacja anestezjologiczna przed zabiegiem). Po alloplastyce stawu biodrowego należy stosować się do zaleceń chirurga. Szczególnie pomocna jest rehabilitacja, która uczy pacjenta postępowania z nowym biodrem.

Operacje biodra w krakowskich klinikach

Wszczepienie endoprotezy stawu biodrowego jest możliwe w krakowskim szpitalu ortopedycznym Ortopedicum, posiadającym Certyfikat Dekra systemu zarządzania jakością ISO 9001:2008. Pracują tu lekarze ortopedzi dr Witold Mierniczek oraz dr Marcin Kasprzyk, którzy specjalizują się w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawu biodrowego przy pomocy endoprotezy. W Ortopedicum stosowane są endoprotezy cementowe i bezcementowe z głową ceramiczną. Pacjenci mogą skonsultować z lekarzami dolegliwości związane z funkcjonowanie bioder, m.in. biodro trzaskające.

Centrum ortopedii sportowej Sport-Med oferuje zabiegi alloplastyki stawu biodrowego u osób po przebytych złamaniach biodra. Operacje biodra wykonywane są przez chirurga i ortopedę dr Jana Paradowskiego, który dodatkowo specjalizuje się w medycynie sportowej. Dr Paradowski stosuje nowoczesną terapię komórkami macierzystymi w leczeniu bólu biodra. Zabieg endoprotezoplastyki jest wykonywany jak najmniej inwazyjnymi technikami oszczędzającymi tkankę kostną.

Lekarze z prywatnego Szpitala Świętego Rafała w Krakowie przeprowadzają nie tylko leczenie operacyjne biodra, specjalizują się też w endoprotezach barku i łokcia. Operacje ortopedyczne wykonuje tu ortopeda i traumatolog dr Stanisław Szymanik, który jest ordynatorem oddziału ortopedii. Szpital Świętego Rafała otrzymał pierwsze miejsce w rankingu Rzeczypospolitej najlepszych szpitali w województwie małopolskim. Rehabilitacja po operacji biodra odbywa się w szpitalnym centrum rehabilitacji.

Specjalistyczny szpital ortopedyczny Orto-Med w Krakowie posiada w ofercie leczenie koksartrozy. Pracuje tu chirurg urazowy i ortopeda dr Maciej Kasparek, należący do małopolskiej komisji rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologi. Jego współpracownikiem jest ortopeda i traumatolog dr n. med. Tomasz Sorysz, który odbywał zagraniczny staż ortopedyczny we francuskim szpitalu Centre Hospitalier St. Saturnin. Lekarze wykonują takie zabiegi jak artroskopia stawów kolanowych i plastyka paluchów koślawych.

Na konsultację ortopedyczną w Krakowie można udać się do lekarza ortopedy dr Pawła Radło. Lekarz przyjmuje pacjentów w Europejskim Centrum Zdrowia i Urody ArtClinique. Zajmuje się tu leczeniem rwy kulszowej, lumbalgią i degeneracyjną chorobą dyskową. W ArtClinique leczone są również wady wrodzone u dzieci, np. dysplazja biodra, a także dostępne są konsultacje fizjoterapeutyczne i usługi masażysty.

Choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego jest leczona w Krakowskim Centrum Rehabilitacji i Ortopedii, które posiada kontrakt z NFZ. Placówka otrzymała Certyfikat Akredytacyjny dla lecznictwa szpitalnego. Ordynatorem oddziału chirurgii urazowej, ortopedii i rehabilitacji jest dr n. med. Jerzy Mirosław Jaworski. Lekarze wykonują tu artroskopowe zabiegi operacyjne. Możliwe są też operacje ortopedyczne na cito czyli w trybie przyspieszonym.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie biodra w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Więcej na temat operacje i leczenie biodra

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…