Operacja i leczenie biodra Poznań

Operacje i leczenie biodra Poznań - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje i leczenie biodra w Poznaniu na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 8900 zł za zespolenie kostek podudzia natomiast najwyższa cena w Poznaniu wynosi do 40000 zł (operacja biodra trzaskającego).

Ile kosztuje operacje i leczenie biodra w Poznaniu?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje i leczenie biodra w poznańskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje i leczenie biodra w Poznaniu

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Operacja biodra trzaskającego
  Środa Wielkopolska, Armii Poznań 3

  40000 zł

 • Endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego
  Poznań, Obornicka 262
  (cena zabiegu zależy od wyboru dostawcy endoprotez)

  od 23000 zł
  do 23000 zł

  Środa Wielkopolska, Armii Poznań 3

  22000 zł

 • Endoprotezoplastyka całkowita bezcementowa stawu biodrowego
  Poznań, Obornicka 262
  (cena zabiegu zależy od wyboru dostawcy endoprotez)

  od 26450 zł
  do 26450 zł

  Środa Wielkopolska, Armii Poznań 3

  19000 zł

 • Zespolenie kostek podudzia
  Poznań, Obornicka 262
  Zespolenie złamania kości podudzia

  od 8900 zł
  do 8900 zł

Posiadamy również ofertę w 17 innych miastach. Sprawdź ceny operacje i leczenie biodra w innych miastach.

Operacje i leczenie biodra w Poznaniu - gdzie najlepiej?

Operacje biodra są zazwyczaj potrzebne wtedy, gdy dochodzi do zwyrodnienia stawu biodrowego lub jego urazu, który uniemożliwia codzienne funkcjonowanie. Endoprotezy stawu biodrowego wykonane są z biokompatybilnych materiałów, dzięki czemu ryzyko odrzucenia ich przez organizm jest niewielkie. Leczenie operacyjne złamań biodra związane jest zwykle z długim pobytem w szpitalu, długą rekonwalescencją i potrzebą fizjoterapii. Mimo to, zabiegi alloplastyki stawu biodrowego to często jedyne i najlepsze wyjście dla osób z koksartrozą i po urazie biodra.

Operacje biodra w poznańskich klinikach

Klinika Promienista w Poznaniu oferuje bezcementową endoprotezoplastykę stawu biodrowego lub rzadziej stosowaną cementową. Chirurdzy stosują trwałe implanty bezcementowe Vanguard z wkładką E-poly. Pracuje tu ortopeda i chirurg urazowy dr Radosław Stempin oraz ortopeda Stefan Andersz. Klinika Promienista kilkukrotnie brała udział w rankingu szpitali prywatnych tygodnika Wprost, gdzie plasowała się w pierwszej dwudziestce najlepszych szpitali. Lekarze z kliniki Promienista specjalizują się też w cementowej endoprotezoplastyce jednoprzedziałowej typu Oxford stawu kolanowego.

Operacje biodra są możliwe w prywatnym szpitalu MedPolonia - laureata godła "Szpital roku 2013". Szpital specjalizuje się w ortopedii i traumatologii. Pracują tu ortopedzi i traumatolodzy dr Jarosław Czarnota oraz dr Klaudiusz Kosowski, który jest dodatkowo konsultantem do spraw ortopedii w USA, gdzie konsultuje najtrudniejsze przypadki w tamtejszym szpitalu UKSH pod Bristolem. Lekarze zajmują się m.in. kapoplastyką biodra i artroskopią.

W prywatnej klinice Rehasport Clinic można zapisać się na wszczepienie endoprotezy biodra. Pacjentami opiekuje się tu zespół ortopedów, chirurgów i fizjoterapeutów. W Rehasport Clinic odbywają się nie tylko operacje. Rozszerzona jest też diagnostyka, np biomechaniczna ocena funkcjonalna. Pracuje tu ortopeda dr Tomasz Owczarski, który specjalizuje się w artroskopii biodra i protezach cementowych i bezcementowych do rekonstrukcji stawu biodrowego.

Mieszkańcy Poznania zapisują się na operacje biodra w Centrum Medycznym HCP w Poznaniu. Ortopedzi kwalifikują pacjentów do leczenia chirurgicznego stawu biodrowego w ortopedycznej poradni specjalistycznej HCP. Osoby, które podejrzewają u siebie uraz biodra, mogą zgłosić się na Szpitalny Oddział Ratunkowy HCP, na którym zostaje przeprowadzona diagnostyka, m.in. zdjęcie RTG stawu biodrowego.

Warto rozważyć konsultację ortopedyczną przed operacją biodra w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej EuroMed w Poznaniu. Pracują tu ortopedzi dr Jarosław Supiński i dr Radosław Pietrasik, których zadaniem jest m.in. leczenie koksartrozy. Do EuroMed mogą zgłosić się pacjenci z różnymi dysfunkcjami narządu ruchu i wybrać optymalną dla siebie ścieżkę leczenia. W EuroMed wykonywane jest USG stawów biodrowych oraz leczenie osteoporozy, która jest dodatkowym obciążeniem w przypadku złamań biodra.

Pod Poznaniem w miejscowości Swarzędz – Nowa Wieś pacjentów przyjmuje ortopeda i traumatolog prof. dr hab. n. med. Marek Napiontek, który jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego. Lekarz jest współautorem publikacji medycznej pt. "Chemotaksja granulocytów obojętnochłonnych oraz właściwości chemotaktyczne osocza pacjentów poddanych endoprotezoplastyce stawów biodrowych z użyciem cementu kostnego.". Pracuje w Klinice Kolasiński, gdzie przeprowadza wszczepianie sztucznego stawu biodrowego u pacjentów ze zwyrodnieniami. Endoprotezoplastyka stawu biodrowego poprzedzona jest tomografią komputerową bioder.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie biodra w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń, Swarzędz oraz Gniezno.

Więcej na temat operacje i leczenie biodra

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…