Operacja i leczenie biodra Katowice

Lekarze wykonujący operacje i leczenie biodra w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 3 różnych placówkach. Usługa operacja biodra w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez ortopedy.

lek. Mariusz Zawal

ortopeda, traumatolog

w AVIMED

ocena 4,7 / 5  (18 opinii)
dr n. med. Roman Walo

ortopeda, traumatolog

w AVIMED

ocena 4,3 / 5  (3 opinii)

Operacje i leczenie biodra Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje i leczenie biodra w Katowicach na podstawie cenników z 3 placówek. Najniższa cena to 2200 zł za operacja biodra trzaskającego natomiast najwyższa cena w Katowicach wynosi do 28000 zł (endoprotezoplastyka całkowita bezcementowa stawu biodrowego).

Ile kosztuje operacje i leczenie biodra w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje i leczenie biodra w katowickich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje i leczenie biodra w Katowicach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Operacja biodra trzaskającego
  Rybnik, Cegielniana 14
  atroskopowo od 3500 zł

  od 3000 zł
  do 3000 zł

  Katowice, Gliwicka 159

  2200 zł

  Żory, Bankowa 2
  420 zł - doba pobytu w szpitalu

  6700 zł

 • Endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego
  Katowice, Gliwicka 159
  pobyt 4 doby

  15000 zł

  Żory, Bankowa 2
  ENDOPROTEZOPLASTYKA STAWU BIODROWEGO (CEMENTOWANA, BEZCEMENTOWA, HYBRYDOWA Z KOSZTEM PROTEZY) - TRZPIEŃ ANTHOLOGY, NANOS, SFM, MINIHIP, WERSJA CHROM/KOBALT- W CENIE 5 DNIOWY POBYT - 21000 zł; ENDOPROTEZOPLASTYKA STAWU BIODROWEGO (CEMENTOWANA, BEZCEMENTOWA, HYBRYDOWA Z KOSZTEM PROTEZY) - TRZPIEŃ ANTHOLOGY, NANOS, SFM, MINIHIP, OXINIUM, PEŁNA CERAMIKA- W CENIE 5 DNIOWY POBYTA PONADSTANDARDOWA (CERAMIKA/OXINIUM) 28000 zł

  od 21000 zł
  do 28000 zł

 • Endoprotezoplastyka częściowa stawu biodrowego
  Katowice, Gliwicka 159
  Endoprotezoplastyka przynasadowa ceramiczna stawu biodrowego, pobyt 4 doby

  19000 zł

 • Endoprotezoplastyka całkowita bezcementowa stawu biodrowego
  Katowice, Gliwicka 159
  pobyt 4 doby

  18100 zł

  Żory, Bankowa 2
  ENDOPROTEZOPLASTYKA STAWU BIODROWEGO (CEMENTOWANA, BEZCEMENTOWA, HYBRYDOWA Z KOSZTEM PROTEZY) - TRZPIEŃ ANTHOLOGY, NANOS, SFM, MINIHIP, WERSJA CHROM/KOBALT- W CENIE 5 DNIOWY POBYT - 21000 zł; ENDOPROTEZOPLASTYKA STAWU BIODROWEGO (CEMENTOWANA, BEZCEMENTOWA, HYBRYDOWA Z KOSZTEM PROTEZY) - TRZPIEŃ ANTHOLOGY, NANOS, SFM, MINIHIP, OXINIUM, PEŁNA CERAMIKA- W CENIE 5 DNIOWY POBYTA PONADSTANDARDOWA (CERAMIKA/OXINIUM) 28000 zł

  od 21000 zł
  do 28000 zł

 • Leczenie złamania kości udowej
  Żory, Bankowa 2
  420 zł - doba pobytu w szpitalu

  12000 zł

Posiadamy również ofertę w 22 innych miastach. Sprawdź ceny operacje i leczenie biodra w innych miastach.

Operacje i leczenie biodra w Katowicach - gdzie najlepiej?

Pacjenci cierpiący na zwyrodnienie stawów biodrowych, w przypadku ich złamań, bądź z biodrem przeskakującym mogą się udać na leczenie operacyjne do katowickich szpitali, gdzie lekarze zastosują techniki metodą endoskopową, artoskopową bądź endoprotezoplastykę.

Zabiegi alloplastyki stawu biodrowego

W Szpitalu Górnośląskiego Centrum Medycznego działa Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, na którym wykonywany jest pełen zakres operacji ortopedycznych i urazowych. Wśród nich lekarze zajmują się chorobami zwyrodnieniowymi stawu biodrowego. Stosują najnowsze endoprotezy tj. kapoplastyki i endoprotezy krótkotrzpieniowe z artykulacją ceramiczną, które wszczepiają z dostępu małoinwazyjnego (MIS). Jednym ze specjalistów, wykonujących takie zabiegi, jest prof. dr hab. n. med. Damian Kusz, specjalista ortopedii i traumatologii II stopnia od roku 1990, posiadający tytuł profesorski od 2012 roku. Pan profesor dzieli się swoją bogatą wiedzą, publikując w czasopismach naukowych na temat chirurgii narządu ruchu i ortopedii, np. jest współautorem artykułu pt. "Badanie densytometryczne w alloplastyce cementowej stawu biodrowego".

W katowickim Szpitalu Avimed na Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej lekarze wykonują zabiegi endoprotezoplastyki stawów m.in. zajmują się pacjentami cierpiącymi na chorobę zwyrodnieniową stawu biodrowego. Specjalistami przeprowadzającymi takie i inne operacje są tutaj m.in. dr n. med. Roman Walo, specjalista ortopedii i traumatologii II stopnia (dyplom w 1994 roku). Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał, pracując m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich. 

Katowicki Szpital Murcki posiada Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, na którym z zakresu operacji ortopedycznych lekarze wykonują endoprotezoplastykę całkowitą stawu biodrowego (wszczepienie protezy panewki oraz głowy kości udowej), a także przeprowadzają operacje rewizyjne endoprotez biodra. Przyjmuje tutaj pacjentów na operacje m.in. dr n. med. Janusz Sidorowicz, specjalista ortopedii i traumatologii (II stopnia od 1991 roku) oraz specjalista rehabilitacji medycznej (II stopnia od 1989 roku). Innym lekarzem jest dr Barbara Czasławska, specjalista II stopnia z zakresu ortopedii i traumatologii (II stopień w 2001 roku).

W Żorach (36 km od Katowic) mieści się Klinika Chirurgii Endoskopowej Sport-Klinika. Wykonywane tutaj zabiegi operacyjne metodą artroskopową, endoskopową oraz endoprotezoplastyka stawów obejmują m.in. stawy biodrowe. Ponadto pacjenci z zakresu leczenia operacyjnego bioder mogą poddać się także: artroskopowemu leczeniu konfliktu udowo-panewkowego (FAI), leczeniu uszkodzeń obrąbka (resekcja lub szycie), leczeniu martwicy głowy kości udowej oraz leczeniu złamań. Jednym ze specjalistów jest tutaj dr Marek Jędrysik, specjalista II stopnia chirurgii urazowo-ortopedycznej. Pan doktor posiada bogate doświadczenie zdobyte na oddziałach ortopedycznych w szpitalach, np. w latach 1978-1983 pracował na Oddziale Urazowo-Ortopedycznym Centralnego Szpitala Górniczego w Katowicach-Ochojcu.

W Szpitalu Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów działa Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, gdzie lekarze z zakresu leczenia stawów biodrowych, przeprowadzają u swoich pacjentów artroskopię przy leczeniu konfliktu panewkowo-udowego (FAI) oraz biodra przeskakującego. Ponadto w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawu biodrowego wykonują endoprotezoplastykę, wykorzystując protezy o najdłuższym okresie przeżywalności. Pracuje tu dr n. med. Jerzy Cholewiński, specjalista ortopedii i traumatologii II stopnia (dyplom w 2001 roku), którego jednym z głównych zainteresowań zawodowych jest endoprotezoplastyka stawów. Uczestniczył on w szkoleniach ortopedycznych w ośrodkach zagranicznych, np. w Berlinie, Florencji lub Chicago. 

W Mikołowie (14 km od Katowic) mieści się Centrum Medyczne FamilyOrto, posiadające szpital, w którym przeprowadzane są zabiegi operacyjne stawów. Wykonuje je jeden z kadry lekarskiej, dr n. med. Arkadiusz Granek, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu od 2009 roku. Pan doktor zajmuje się m.in. leczeniem choroby zwyrodnieniowej stawu biodrowego przy pomocy endoprotez.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie biodra w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Chorzów, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Będzin, Mysłowice, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Gliwice, Oświęcim, Zawiercie, Jastrzębie-Zdrój oraz Bielsko-Biała.

Więcej na temat operacje i leczenie biodra