USG ginekologiczne i położnicze Szczecin

USG ginekologiczne i położnicze Szczecin - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą USG ginekologiczne i położnicze w Szczecinie na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 169 zł za USG ginekologiczne transwaginalne natomiast najwyższa cena w Szczecinie wynosi do 319 zł (badanie USG ciąży między 18-22 tygodniem ciąży (połówkowe) wg zaleceń PTG).

Ile kosztuje USG ginekologiczne i położnicze w Szczecinie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi USG ginekologiczne i położnicze w Szczecin placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen USG ginekologiczne i położnicze w Szczecinie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • USG ginekologiczne transwaginalne
  Szczecin, Niepodległości 44

  od 169 zł
  do 169 zł

 • Badanie USG ciąży między 18-22 tygodniem ciąży (połówkowe) wg zaleceń PTG
  Szczecin, Niepodległości 44

  od 319 zł
  do 319 zł

 • Badanie USG ciąży między 28-32 tygodniem ciąży wg zaleceń PTG z ew. badaniem Doppler
  Szczecin, Niepodległości 44

  od 299 zł
  do 299 zł

Posiadamy również ofertę w 49 innych miastach. Sprawdź ceny USG ginekologiczne i położnicze w innych miastach.

USG ginekologiczne i położnicze w Szczecinie - gdzie najlepiej?

W ultrasonograficznym badaniu ginekologicznym lekarz może ocenić stopień rozwoju narządów rodnych kobiety, ich nieprawidłowości oraz różne patologie, np. w kierunku raka. Za pomocą ultrasonografu ginekolog może także ocenić i zanalizować jajniki - ich wielkość, położenie oraz rozmiar i ilość pęcherzyków, w których tworzą się komórki jajowe. Może wykryć guzy, torbiele i mięśniaki. Badanie ultrasonograficzne położnicze natomiast ma na celu ocenę rozwoju płodu oraz zbadanie narządów rodnych kobiety pod kątem warunków tego rozwoju, np. położenia łożyska, ilości wód płodowych czy szyjki macicy. Jest niezwykle istotne przy wykrywaniu wad rozwojowych płodu i dzięki temu umożliwia leczenie dziecka jeszcze w łonie matki.

USG ginekologiczne i położnicze w ofercie szczecińskich placówek medycznych

Lekarzem, wykonującym na terenie Szczecina badania ultrasonograficzne ginekologiczne i położnicze, jest dr n. med. Karina Engel, ginekolog i położnik (specjalizacja I stopnia od 2000 roku), która posiada certyfikat uczestnictwa w konferencji "Ultrasonograficzna diagnostyka prenatalna w I trymestrze ciąży" (Warszawa, 2010 rok) czy certyfikat z konferencji naukowej "Jak unikać błędów w ultrasonografii położniczo-ginekologicznej" (Szczecin, 2013 rok). W jej gabinecie można poddać się m.in. badaniu USG płodu 3D i 4D za pomocą aparatu ultrasonograficznego GE-Voluson E8 Expert.

USG ginekologiczne i położnicze można w Szczecinie wykonać także w Centrum Diagnostyki Ginekologiczno-Położniczej Darmed. Placówka ta posiada Certyfikat Sekcji USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Pacjentka może poddać się tutaj badaniu USG głowicą dopochwową oraz badaniu USG głowicą przezbrzuszną. Może być tutaj przeprowadzone także badanie USG genetyczne (również z pobraniem krwi), USG dopplerowskie (I i II trymestru ciąży) czy USG 4D płodu HD Live, a także dopplerowska ocena USG przepływu krwi w mięśniakach macicy.

Kolejnym szczecińskim ginekologiem, do którego można udać się na diagnostykę ultrasonograficzną z zakresu ginekologii i położnictwa, jest dr n. med. Iwona Szydłowska, specjalista położnictwa i ginekologii od 2008 roku, która posiada certyfikaty m.in. z zakresu wykonywania badań USG, w tym zaświadczenie z udziału w kursie szkoleniowym z zakresu ultrasonografii "Kontrowersje w prenatalnej diagnostyce ultrasonograficznej" (Poznań, 2008 rok) czy zaświadczenie Wielkopolskiej Szkoły Diagnostyki Obrazowej o ukończeniu kursu "Ultrasonografia gruczołu piersiowego".

Pacjenci szukali zabiegu usg ginekologiczne i położnicze w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard.

Więcej na temat USG ginekologiczne i położnicze

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…