USG ginekologiczne i położnicze Katowice

Inne placówki w pobliżu Katowic

Lekarze wykonujący USG ginekologiczne i położnicze w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 9 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 18 różnych placówkach.

lek. Paweł Czerwik

ginekolog-położnik

w EsteDerm

10 / 10
dr n. med. Jarosław Maczuch

diagnosta obrazowy, radiolog

w Centrum Medyczne Severux

lek. Viktorija Kraskovska

radiolog

w Centrum Medyczne Severux

dr n. med. Karolina Bień

radiolog

w Centrum Medyczne Severux

lek. Jarosław Skupiński

radiolog

w Centrum Medyczne Severux

dr n. med. Dawid Serafin

ginekolog-położnik

w SERAFIN Klinika dla Kobiet

dr n. med. Aneta Walaszek-Gruszka

ginekolog-położnik, perinatolog

w SERAFIN Klinika dla Kobiet

dr n. med. Dagmara Pluta

ginekolog-położnik

w SERAFIN Klinika dla Kobiet

lek. Dominik Wójtowicz

ginekolog-położnik

w Klinika Galena

USG ginekologiczne i położnicze Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą USG ginekologiczne i położnicze w Katowicach na podstawie cenników z 18 placówek. Najniższa cena to 50 zł za USG 3D / 4D położnicze natomiast najwyższa cena w Katowicach wynosi do 450 zł (USG prenatalne).

Ile kosztuje USG ginekologiczne i położnicze w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi USG ginekologiczne i położnicze w katowickich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen USG ginekologiczne i położnicze w Katowicach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 51 innych miastach. Sprawdź ceny USG ginekologiczne i położnicze w innych miastach.

USG ginekologiczne i położnicze w Katowicach - gdzie najlepiej?

Katowickie gabinety ginekologiczno-położnicze wyposażone są w nowoczesne ultrasonografy typu Voluson lub Lopiq. Urządzenia te poprzez obrazowanie 3D i 4D w czasie rzeczywistym pozwalają na dokładne obejrzenie narządów rodnych kobiety, a w przypadku ciąży skrupulatne zbadanie płodu. Badania te wykonywane przezbrzusznie lub przezpochwowo pozwalają na trafną diagnozę. 

Na badanie USG ginekologiczne i położnicze do Katowic

W katowickim prywatnym Gabinecie Ginekologicznym dr. Artura Chełmickiego pacjentka może poddać się badaniu ginekologicznemu lub położniczemu za pomocą nowoczesnego ultrasonografu GE Voluson 730 Expert. Posiada on funkcję zapisu 3D/4D oraz obrazowanie harmoniczne. Jest niezwykle pomocny w badaniu narządów rodnych kobiety a także płodu. Badanie tym aparatem wykona sam dr Artur Chełmicki, specjalista ginekologii i położnictwa, który tytuł doktora nauk medycznych otrzymał w 2008 roku. Lekarz zdobywał swoje doświadczenie ginekologiczne i położnicze, pracując w szpitalach w Polsce i Wielkiej Brytanii.

Do swojego Gabinetu Ginekologiczno-Położniczego zaprasza kobiety dr Ewa Puchała, specjalista ginekologii i położnictwa, którym jest od 1999 roku oraz seksuologii od 2011. Pani doktor wzbogacała swoją wiedzę, uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach, np. certyfikat uczestnictwa w kursie "Ultrasonografia w położnictwie i ginekologii" w 2008 roku. Jej gabinet wyposażony jest w wysokiej klasy aparat USG Lopiq-C5 Premium, którym wykonuje badania ginekologiczne oraz położnicze i prenatalne w I, II i III trymestrze ciąży z dokumentacją fotograficzną (pozwalają na to głowice 4C i E8C).

Zięba Clinic to przychodnia ginekologiczno-położnicza, gdzie można udać się na badanie ginekologiczne do dr Katarzyny Zawadzkiej, specjalisty ginekologii i położnictwa. Pani doktor posiada II stopień specjalizacji w tej dziedzinie medycyny od 2004 roku. W trakcie wizyty pomocne przy diagnostyce i leczeniu chorób kobiecych, oprócz badania ginekologicznego, jest tutaj wykorzystanie aparatu USG Voluson 730 Expert, dzięki któremu możliwe jest bardzo płynne obrazowanie oraz technologia 3D i 4D. Ta ostatnia wykorzystywana także przy USG położniczym i prenatalnym m.in. do zapisu rytmu serca płodu.

Kolejny katowicki Gabinet Ginekologiczno-Położniczy, w którym pacjentka może poddać się badaniu za pomocą aparatu USG, prowadzony jest przez dr Ewę Grzesiak-Kubicę, specjalistę w zakresie położnictwa i ginekologii oraz cytologa. Pani doktor uzyskała II stopień specjalizacji w tej dziedzinie medycyny w 1984 roku, a doktorem nauk medycznych jest od roku 1989. W swoim prywatnym gabinecie wykonuje m.in. badania ginekologiczne i położnicze przezbrzuszne, a także przezpochwowe za pomocą aparatu USG. 

Lecznica to Specjalistyczna Praktyka Lekarska, mieszcząca się w centrum Katowic, gdzie od 1990 roku przyjmuje dr Małgorzata Kurkowska, specjalista ginekolog i położnik. Jej największym zainteresowaniem jest metoda ultrasonografii w ginekologii i położnictwie, w roku 1985 ukończyła kurs o tej tematyce. Za swoją pracę doktorską pt. "Ocena badań ultrasonograficznych i hormonalnych w prognozowaniu poronień zagrażających", otrzymała Ogólnopolską Nagrodę Naukową. W swoim gabinecie wykonuje m.in. badania USG sondą dopochwową, która bardzo dokładnie obrazuje macicę, jajniki oraz niewielki płód. 

Poradnia Ginekologiczna w Centrum Medycznym Angelius Provita wyposażona jest w dwa aparaty, wykorzystywane przy badaniach USG ginekologicznym i położniczym: Voluson 730 Pro oraz Voluson 730 Expert. Pozwalają one w technice 3D i 4D na dokładne obejrzenie narządów rodnych kobiety. Te same sprzęty wykorzystywane tutaj podczas badania prenatalnego pomagają ocenić rozwój płodu oraz wykryć wady wrodzone np. rozszczep wargi. Jednym z lekarzy przeprowadzającym tu badania jest dr Tomasz Zieliński, specjalista ginekolog-położnik. Jego doświadczenie wzbogacone jest udziałem w szkoleniach zawodowych, np. certyfikat z 2010 r. Sekcji Ultrasonograficznej PTG na wykonywanie badań USG położniczych i ginekologicznych.

Pacjenci szukali zabiegu usg ginekologiczne i położnicze w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Będzin, Mysłowice, Ruda Śląska, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Oświęcim, Żory, Zawiercie oraz Jastrzębie-Zdrój.

Więcej na temat USG ginekologiczne i położnicze

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…