USG ginekologiczne i położnicze

Pokaż więcej wyników

Lekarze wykonujący USG ginekologiczne i położnicze

Posiadamy w ofercie 20 specjalistów w 46 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 108 różnych placówkach.

dr n. med. Mirosław Szlachcic

ginekolog-położnik, endokrynolog

w Ośrodek Medyczny Osteomed

ocena 5,0 / 5  (1 opinii)
lek. Jakub Kunkiewicz

ginekolog plastyczny

w Dolnośląskie Centrum Ginekologii

ocena 4,3 / 5  (3 opinii)
lek. Paweł Orłowski

ginekolog-położnik

w Centrum Medyczne Skopia

lek. Agnieszka Limanin

ginekolog-położnik

w CM Terpiłowski Radom

lek. Dominik Wójtowicz

ginekolog-położnik

w Klinika Galena

lek. Emilia Sitkiewicz

ginekolog-położnik

w Klinika Galena

lek. Joanna Górecka

ginekolog-położnik, ginekolog

w Intima Clinic

lek. Andrzej Kałamacki

ginekolog-położnik, ginekolog, lekarz medycyny estetycznej, chirurg plastyczny

w Intima Clinic

lek. Wojciech Rogala

ginekolog-położnik

w Dolnośląskie Centrum Ginekologii

lek. Magdalena Dudzik

lekarz

w Intima Clinic

lek. Daniel Glanowski

ginekolog-położnik, ginekolog-onkolog

w Intima Clinic

lek. Magdalena Radomska

ginekolog, ginekolog-położnik

w Dolnośląskie Centrum Ginekologii

lek. Magdalena Kunkiewicz

lekarz

w Dolnośląskie Centrum Ginekologii

lek. Andrzej Banach

ginekolog-położnik

w Dolnośląskie Centrum Ginekologii

dr n. med. Patrycja Nowak-Florek

ginekolog-położnik

w Dolnośląskie Centrum Ginekologii

lek. Anna Zapolska-Wurm

ginekolog, ginekolog-położnik

w Dolnośląskie Centrum Ginekologii

dr n. med. Mariusz Markuszewski

ginekolog-położnik

w Dolnośląskie Centrum Ginekologii

lek. Karol Bielasik

ginekolog-położnik

w Dolnośląskie Centrum Ginekologii

lek. Małgorzata Kowalska

ginekolog-położnik

w Dolnośląskie Centrum Ginekologii

lek. Michał Jamroga

ginekolog-położnik

w Dolnośląskie Centrum Ginekologii

USG ginekologiczne i położnicze - informacje

Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Damiana Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Damiana

USG ginekologiczne i położnicze wykonywane jest przez lekarzy ginekologów. Badanie ultrasonograficzne może być wykonane w zależności od potrzeby przez powłoki brzuszne lub drogą transwaginalną. Pozwala ono wykryć torbiele na jajnikach, polipy w macicy i nowotwory układu rozrodczego kobiety. Dzięki USG w ciąży możliwa jest ocena dobrostanu płodu, jego rozwoju i wieku ciąży. Jest to podstawowe badanie obrazowe u kobiet ciężarnych. Kobiety powinny się poddawać USG ginekologicznemu profilaktycznie w regularnych odstępach czasu.

USG ginekologiczne i położnicze w polskich gabinetach

Badania ultrasonograficzne ginekologiczne i położnicze w Warszawie wykonywane są w prywatnym Centrum Medycznym dla kobiet Babka Medica, dysponującym ultrasonografem Voluson E8, a także Kolposkopem E100. Pracują tu ginekolodzy i położnicy dr Marcin Zioło i dr Grzegorz Szewczyk, którzy wykonują badanie USG uwidaczniające zagnieżdżone jajo płodowe, aby wykluczyć groźną dla życia ciążę pozamaciczną. W Babka Medica można też umówić się na USG genetyczne płodu z oceną kości nosowej i przezierności karkowej. W przypadku dużego ryzyka wystąpienia u dziecka wrodzonej wady serca istnieje możliwość wykonania zaawansowanego badania echo serca płodu.

Diagnostyka ultrasonograficzna USG położnicza dostępna jest też w Gdańsku w Gabinecie Ginekologicznym Hanna i Jarosław Olszewscy. Pracuje tu ginekolog i położnik dr Hanna Olszewska, która specjalizuje się również w endokrynologii. Lekarz jest uczestnikiem kursu Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii pt. " Diagnostyka USG w ginekologii i położnictwie". W gabinecie zajmuje się takimi badaniami jak badanie ultrasonograficzne prenatalne, tzw. USG połówkowe w ciąży.

Ginekolog i położnik dr Agnieszka Nawara-Baran z krakowskiej kliniki Volumed, posiadająca certyfikat "Diagnostyka prenatalna z elementami echokardiografii płodu", przeprowadza USG położnicze 4D. Ginekolodzy z Volumed wykonują również USG ginekologiczne oceniające narząd rodny, jajniki i trzon macicy, co ważne, badanie jest wykonywane profilaktycznie. W Volumed prowadzona jest też terapia menopauzy.

W Poznaniu można umówić się na wizytę do dr n. med Karoliny Chmaj-Wierzchowskiej, która przyjmuje pacjentki w prywatnym gabinecie ginekologicznym. Lekarz uczestniczył w kursie pt. "Kolposkopia dla zaawansowanych". W gabinecie, oprócz USG ginekologicznego, zajmuje się pobieraniem cytologii oraz diagnostyką nietrzymania moczu u kobiet. Pacjentki w ciąży mogą zgłosić się do dr Wierzchowskiej na badanie KTG.

Lekarze z wrocławskiego Centrum Medycznego Ginemedica wykonują badania ultrasonograficzne zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Pracuje tu ginekolog i położnik dr Irena Jałocha, posiadająca certyfikat "Fetal Medicine Foundation UK". Lekarz wykonuje m.in. USG położnicze w ciąży mnogiej i USG ginekologiczne. W Ginemedica kobiety mogą też umówić się na założenie wkładki Mirena, a także na wymaz z szyjki macicy na HPV czy Chlamydia. Lekarze zalecają tu profilaktyczne USG piersi co roku w ramach ochrony przed rakiem sutka.

Przychodnia Salve w Łodzi oferuje USG ginekologiczne przy użyciu sondy dopochwowej. Lekarze zajmują się tu również leczeniem niepłodności i proponują pacjentkom USG owulacyjne, tzw. monitoring owulacji, mający na celu obserwację i wychwycenie zaburzeń w cyklu menstruacyjnym. W pracowni ultrasonografii możliwa jest także lokalizacja USG wkładki wewnątrzmacicznej. W poradni pracują ginekolodzy dr Ewelina Mielczarek i dr Krzysztof Ruta. Lekarze zajmują się diagnostyką USG ginekologiczną i położniczą.

Badanie ultrasonograficzne ginekologiczne i ciąży - cena w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS

Diagnostyka ultrasonograficzna USG położnicza w angielskiej klinice Concept Fertility Clinic kosztuje aż 1035 zł - jest to kilkukrotnie więcej niż w prywatnych gabinetach polskich ginekologów. Turystki medyczne, które chciałyby zaoszczędzić pieniądze, mogą poddać się takiemu badaniu w Polsce, zwłaszcza jeśli przebywają tu w celach turystycznych. Nasi ginekolodzy posługują się językami obcymi, a przeprowadzenie badania ultrasonograficznego w języku angielskim już dawno przestało być dla nich wyzwaniem. Przy okazji można wypocząć w polskich zakątkach, gdzie największą popularnością cieszą się kurorty letnie i zimowe. W Gdańsku można wypocząć latem nad Morzem Bałtyckim, natomiast na południu Polski zażyć ostrego, górskiego powietrza. Bliżej centrum Polski, np. w Warszawie, warto zwiedzić zabytki - Zamek Królewski, Starówka warszawska i Łazienki Królewskie.