USG ginekologiczne i położnicze

Medifem

Warszawa, ul. Puławska 488
4,7 / 5  (74 opinii)  rozwiń
 • Badanie USG ciąży do 10 tyg. Wg zaleceń PTG 300 zł
 • Badanie USG ciąży między 11-14 tygodniem ciąży. wg zaleceń P... 300 zł
 • Badanie USG ciąży między 18-22 tygodniem ciąży (połówkowe) w... 450 zł
 • Badanie USG ciąży między 28-32 tygodniem ciąży wg zaleceń P... 450 zł

  Lekarze wykonujący USG ginekologiczne i położnicze

  Posiadamy w ofercie 13 specjalistów w 44 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 100 różnych placówkach.

  dr n. med. Mirosław Szlachcic

  ginekolog-położnik, endokrynolog

  w Ośrodek Medyczny Osteomed

  ocena 5,0 / 5  (1 opinii)
  lek. Tomasz Szaflik

  ginekolog

  w CODE Centrum Medyczne

  lek. Michał Brzozowski

  ginekolog

  w CODE Centrum Medyczne

  lek. Milena Skibińska

  lekarz

  w CODE Centrum Medyczne

  lek. Paweł Orłowski

  ginekolog-położnik

  w Centrum Medyczne Skopia

  lek. Agnieszka Limanin

  ginekolog-położnik

  w CM Terpiłowski Radom

  lek. Dominik Wójtowicz

  ginekolog-położnik

  w Klinika Galena

  lek. Daniel Glanowski

  ginekolog-położnik, ginekolog-onkolog

  w Intima Clinic

  lek. Joanna Górecka

  ginekolog-położnik, ginekolog

  w Intima Clinic

  lek. Andrzej Kałamacki

  ginekolog-położnik, ginekolog, lekarz medycyny estetycznej, chirurg plastyczny

  w Intima Clinic

  lek. Emilia Sitkiewicz

  ginekolog-położnik

  w Klinika Galena

  lek. Magdalena Dudzik

  lekarz

  w Intima Clinic

  lek. Patrycja Jarmużek-Orska

  ginekolog-położnik

  w Intima Clinic

  USG ginekologiczne i położnicze - informacje

  USG ginekologiczne i położnicze wykonywane jest przez lekarzy ginekologów. Badanie ultrasonograficzne może być wykonane w zależności od potrzeby przez powłoki brzuszne lub drogą transwaginalną. Pozwala ono wykryć torbiele na jajnikach, polipy w macicy i nowotwory układu rozrodczego kobiety. Dzięki USG w ciąży możliwa jest ocena dobrostanu płodu, jego rozwoju i wieku ciąży. Jest to podstawowe badanie obrazowe u kobiet ciężarnych. Kobiety powinny się poddawać USG ginekologicznemu profilaktycznie w regularnych odstępach czasu.

  USG ginekologiczne i położnicze w polskich gabinetach

  Badania ultrasonograficzne ginekologiczne i położnicze w Warszawie wykonywane są w prywatnym Centrum Medycznym dla kobiet Babka Medica, dysponującym ultrasonografem Voluson E8, a także Kolposkopem E100. Pracują tu ginekolodzy i położnicy dr Marcin Zioło i dr Grzegorz Szewczyk, którzy wykonują badanie USG uwidaczniające zagnieżdżone jajo płodowe, aby wykluczyć groźną dla życia ciążę pozamaciczną. W Babka Medica można też umówić się na USG genetyczne płodu z oceną kości nosowej i przezierności karkowej. W przypadku dużego ryzyka wystąpienia u dziecka wrodzonej wady serca istnieje możliwość wykonania zaawansowanego badania echo serca płodu.

  Diagnostyka ultrasonograficzna USG położnicza dostępna jest też w Gdańsku w Gabinecie Ginekologicznym Hanna i Jarosław Olszewscy. Pracuje tu ginekolog i położnik dr Hanna Olszewska, która specjalizuje się również w endokrynologii. Lekarz jest uczestnikiem kursu Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii pt. " Diagnostyka USG w ginekologii i położnictwie". W gabinecie zajmuje się takimi badaniami jak badanie ultrasonograficzne prenatalne, tzw. USG połówkowe w ciąży.

  Ginekolog i położnik dr Agnieszka Nawara-Baran z krakowskiej kliniki Volumed, posiadająca certyfikat "Diagnostyka prenatalna z elementami echokardiografii płodu", przeprowadza USG położnicze 4D. Ginekolodzy z Volumed wykonują również USG ginekologiczne oceniające narząd rodny, jajniki i trzon macicy, co ważne, badanie jest wykonywane profilaktycznie. W Volumed prowadzona jest też terapia menopauzy.

  W Poznaniu można umówić się na wizytę do dr n. med Karoliny Chmaj-Wierzchowskiej, która przyjmuje pacjentki w prywatnym gabinecie ginekologicznym. Lekarz uczestniczył w kursie pt. "Kolposkopia dla zaawansowanych". W gabinecie, oprócz USG ginekologicznego, zajmuje się pobieraniem cytologii oraz diagnostyką nietrzymania moczu u kobiet. Pacjentki w ciąży mogą zgłosić się do dr Wierzchowskiej na badanie KTG.

  Lekarze z wrocławskiego Centrum Medycznego Ginemedica wykonują badania ultrasonograficzne zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Pracuje tu ginekolog i położnik dr Irena Jałocha, posiadająca certyfikat "Fetal Medicine Foundation UK". Lekarz wykonuje m.in. USG położnicze w ciąży mnogiej i USG ginekologiczne. W Ginemedica kobiety mogą też umówić się na założenie wkładki Mirena, a także na wymaz z szyjki macicy na HPV czy Chlamydia. Lekarze zalecają tu profilaktyczne USG piersi co roku w ramach ochrony przed rakiem sutka.

  Przychodnia Salve w Łodzi oferuje USG ginekologiczne przy użyciu sondy dopochwowej. Lekarze zajmują się tu również leczeniem niepłodności i proponują pacjentkom USG owulacyjne, tzw. monitoring owulacji, mający na celu obserwację i wychwycenie zaburzeń w cyklu menstruacyjnym. W pracowni ultrasonografii możliwa jest także lokalizacja USG wkładki wewnątrzmacicznej. W poradni pracują ginekolodzy dr Ewelina Mielczarek i dr Krzysztof Ruta. Lekarze zajmują się diagnostyką USG ginekologiczną i położniczą.

  Więcej na temat USG ginekologiczne i położnicze