USG ginekologiczne i położnicze Częstochowa

Lekarze wykonujący USG ginekologiczne i położnicze w Częstochowie

W Częstochowie posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 3 różnych placówkach.

lek. Wojciech Mleczko

ginekolog-położnik

w Gabinet Ginekologiczno-Położniczy Ultrasonografia

ocena 5,0 / 5  (1 opinii)
lek. Marek Kowalik

ginekolog-położnik, ginekolog plastyczny

w KOWALIKmedica

USG ginekologiczne i położnicze w Częstochowie - gdzie najlepiej?

USG położnicze wykonuje się w celu potwierdzenia ciąży po dodatnim wyniku testu ciążowego oraz w celu rozpoznania wszelkich nieprawidłowości w rozwoju płodu. Według Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, USG w ciąży powinno być wykonywane trzy razy: przed 11 tygodniem (jw), między 11-14 tygodniem w celu oceny budowy płodu, między 20-22 tygodniem, kiedy możliwa jest już  ocena struktur wewnętrznych płodu i między 30-32 tygodniem, aby stwierdzić położenie płodu, dokonać jego pomiaru i oceny dojrzałości łożyska.

USG położnicze w Częstochowie – gdzie wykonywane są badania?

Diagnostykę i leczenie chorób kobiecych oferuje lek. med. Jacek Ziębiński, specjalista ginekologii i położnictwa II stopnia, który pracę ginekologa-położnika rozpoczął w 1987 r. na Oddziale Ginekologii i Położnictwa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie. Obecnie, w ramach Gabinetu, który prowadzi od 1992 r., oprócz prowadzenia ciąży prawidłowej i patologicznej, świadczy m.in.  badania USG przezbrzuszne i dopochwowe oraz USG piersi. Kwalifikacje w tym zakresie potwierdzają certyfikaty w zakresie USG oraz cytodiagnostyki onkologicznej. Dr Ziębiński jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

Profesjonalne prowadzenie ciąży i porodu zapewnia Gabinet Bi-Med, gdzie ponadto pacjentki mogą wykonać USG ginekologiczne i położnicze, a przyszłe mamy mają do dyspozycji nowoczesną ultrasonografię USG 4D, dzięki czemu mogą skorzystać z badań prenatalnych z możliwością  wykrywania wad płodu. Oferta obejmuje również diagnostykę chorób nowotworowych oraz leczenie zachowawcze, zabiegowe i operacyjne w kierunku raka szyjki macicy, z uwzględnieniem badania cytologicznego.

Diagnostykę ciąży oraz badania prenatalne oferuje również Premedic. Procedura USG przeprowadzana jest przy użyciu sondy dopochwowej co najmniej czterokrotnie zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Gwarancją wysokiej jakości świadczeń w zakresie ultrasonografii, przeprowadzanych w placówce, jest certyfikacja zespołu przez Fetal Medicine Foundation (Fundacja Medycyny Płodowej). Badania wykonywane są aparatem Voluson Expert VE 730 w oparciu o standardy europejskie FMF London oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Ofertę stanowią również badania prenatalne z echokardiografią płodu oraz badanie przezierności karkowej (NT).

Pacjenci szukali zabiegu usg ginekologiczne i położnicze w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Radomsko oraz Tarnowskie Góry.

Więcej na temat USG ginekologiczne i położnicze