Badania USG Doppler w Kielcach - gdzie najlepiej?

Sala operacyjna w Plus Med Sala operacyjna w Plus Med

Ocena zmian prędkości przepływu krwi w naczyniach i w sercu możliwa jest dzięki diagnostyce dopplerowskiej, a główne wskazania do wykonania badania dotyczą m.in. zaburzeń krążenia obwodowych naczyń tętniczych i żylnych, wszelkich zmian, sugerujących niedokrwienie ośrodkowego układu nerwowego, tętniaków aorty i naczyń brzusznych, jak również oceny serca. Badanie uwidacznia zmiany w strukturze naczyń, zwężenia oraz przeszkody, a także pokazuje unaczynienie wszelkich patologii, np. w postaci guza.   

Badanie schorzeń żył i tętnic – USG Doppler w Kielcach

USG tętnic, w tym podobojczykowych, pachowych kończyn górnych metodą kolorowego Dopplera oferuje w ramach swojego Centrum Medycznego dr n. med. Jacek Heciak, radiolog. Oferta badań obejmuje także USG tętnic szyjnych i kręgowych, tętnic kończyn dolnych oraz żył głębokich kończyn górnych i dolnych. Gabinet wyposażony jest w nowoczesny system Aloka Pro Sound Alpha 7 klasy Premium, który posiada kolorowy Doppler nowej generacji – eFlow do obrazowania przepływów w guzach i w najmniejszych naczyniach, oraz funkcję eTracking do oceny sprężystości naczyń.

Badania USG Doppler są warunkiem kwalifikacji do zabiegowego leczenia schorzeń układu tętniczego i żylnego w Centrum Plus Med, stąd mogą być wykonywane zarówno podczas konsultacji lekarskiej, jak i niezależnie od niej, i według wskazań objąć jedną nogę lub dwie. Oprócz diagnostyki dopplerowskiej, placówka zajmuje się leczenie schorzeń naczyniowych w pełnym zakresie z zastosowaniem nowoczesnej chirurgii naczyniowej, a oferta obejmuje m.in. zabieg laserowej ablacji wewnątrzżylnej EVLT, czy wewnątrzżylną ablację parą wodną – skleroterapia parowa SVS.

Oceną przepływu krwi w tętnicach i żyłach zajmuje się w ramach Prywatnego Gabinetu Specjalistycznego Chorób Naczyń lek. med. Anna Szarnecka Sojda, specjalista angiolog i specjalista chorób wewnętrznych, były konsultant wojewódzki ds. angiologii dla województwa świętokrzyskiego (2001-2014). W swojej praktyce specjalizuje się w chorobie zakrzepowo-zatorowej oraz przewlekłej niewydolności żylnej. Badania USG Doppler tętnic i żył wykonuje od 2004 r. we wszystkich dostępnych obszarach ciała, również USG narządów miąższowych, pracując na aparacie MyLab™Seven firmy ESAOTE. Od 2008 roku wykonuje kapilaroskopię i videokapilaroskopię.

USG Doppler w Kielcach i w Fair Lawn (USA) – różnica cen

Sala operacyjna w Plus Med Sala operacyjna w Plus Med

W Kielcach cena badania w technice USG Doppler zaczyna się od 100 zł, podczas gdy diagnostyka niewydolności żylnej tą metodą w Radiology Center of Fair Lawn, dla porównania, kosztuje 175 $ (665 zł).

Pacjenci szukali zabiegu badania usg doppler w pobliżu Kielc, w miejscowościach: Skarżysko-Kamienna oraz Busko-Zdrój.