Badania USG Doppler Toruń - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą badania USG Doppler w Toruniu na podstawie cenników z 3 placówek. Najniższa cena to 299 zł za USG Doppler tętnic szyjnych / kręgowych natomiast najwyższa cena w Toruniu wynosi do 350 zł (USG Doppler żył / tętnic kończyn górnych).

Ile kosztuje badania USG Doppler w Toruniu?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi badania USG Doppler w toruńskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen badania USG Doppler w Toruniu

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych
  Bydgoszcz, Księdza Zygmunta Trybowskiego 14
  USG dopplerowskie kończyn z żył i tętnic (obie kończyny) - 350 zł USG dopplerowskie kończyny z żył i tętnic (jedna kończyna) - 350 zł USG dopplerowskie kończyny z żył (jedna kończyna) - 180 zł USG dopplerowskie kończyn z żył (obie kończyny) - 350 zł USG dopplerowskie kończyny z tętnic (jedna kończyna) - 180 zł

  350 zł

  Bydgoszcz, Fordońska 2
  USG / doppler żył - kończyn dolnych

  od 299 zł
  do 299 zł

 • USG Doppler tętnic szyjnych / kręgowych
  Bydgoszcz, Fordońska 2
  USG / doppler - tętnic szyjnych i kręgowych - od 299 zł USG / doppler żył - szyjnych - od 299 zł

  od 299 zł
  do 299 zł

  Toruń, Kościuszki 71
  USG / doppler - tętnic szyjnych i kręgowych - od 299 zł

  od 299 zł
  do 299 zł

 • USG Doppler żył / tętnic kończyn górnych
  Bydgoszcz, Księdza Zygmunta Trybowskiego 14
  USG dopplerowskie kończyn z żył i tętnic (obie kończyny) - 350 zł USG dopplerowskie kończyny z żył i tętnic (jedna kończyna) - 350 zł USG dopplerowskie kończyny z żył (jedna kończyna) - 180 zł USG dopplerowskie kończyn z żył (obie kończyny) - 350 zł USG dopplerowskie kończyny z tętnic (jedna kończyna) - 180 zł

  350 zł

Posiadamy również ofertę w 57 innych miastach. Sprawdź ceny badania USG Doppler w innych miastach.

Badania USG Doppler w Toruniu - gdzie najlepiej?

Badanie USG Doppler naczyń krwionośnych wykonuje się u pacjentów z podejrzeniem chorób sercowo-naczyniowych, np. żylaki kończyn dolnych, anomalie naczyniowe, takie jak tętniaki oraz patologiczne zwężenia naczyń przez złogi miażdżycowe. Podczas badania lekarz mierzy przepływ krwi przez wybrane naczynia żylne lub tętnicze. USG z kolorowym Dopplerem przydatne jest do oceny drobnych naczyń krwionośnych, np. w guzach o charakterze nowotworowym. Badanie jest całkowicie bezbolesne.

Badania dopplerowskie w toruńskich klinikach

Badania ultrasonograficzne naczyń krwionośnych można wykonać w specjalistycznym szpitalu Matopat, który od 2013 roku posiada akredytację Centrum Monitorowania jakości w ochronie zdrowia, dotyczącą leczenia szpitalnego. Radiolog Anna Guz przeprowadza tu badanie ultrasonograficzne naczyń w kończynach dolnych z oceną przepływu krwi przed zabiegiem zamknięcia niewydolnej żyły odpiszczelowej metodą EVRF, w której wykorzystuje się fale radiowe. Jej współpracownik radiolog dr Joanna Polak zajmuje się USG narządów jamy brzusznej, między innymi oceną nerek i przepływu krwi przez ich tętnice.

Toruńskie lecznice Citomed dysponują pracownią USG i badań dopplerowskich, wyposażoną w trzy ultrasonografy, z czego jeden - Nemio XG Mk2 - prod. Toshiba, posiada funkcję Dopplera. Dr n. med. Piotr Strześniewski, który pracuje również w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr A. Jurasza, przeprowadza tu diagnostykę USG Doppler tętnic szyjnych u pacjentów z zaburzeniami neurologicznymi. W Citomed wykonuje się jeszcze USG tarczycy i piersi.

Diagnostyka ultrasonograficzna Dopplerowska struktur naczyniowych jest możliwa w NZOZ „Nasz Lekarz” (Praktyka Grupowa Lekarzy Rodzinnych z Przychodnią Specjalistyczną). Dr Sławomir Kapelaty, specjalista radiologii, wykonuje tu USG Doppler naczyń obwodowych w pracowni posiadającej akredytację PTU (Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego). W pracowni można wykonać badanie z dodatkowymi opcjami: kolor Doppler i power kolor Doppler. Oprócz tego lekarze z placówki "Nasz Lekarz" przeprowadzają biopsje pod kontrolą USG.

W specjalistycznej przychodni lekarskiej Doktor, diagnostykę ultrasonograficzną naczyń krwionośnych u pacjentów z problemami kardiologicznymi można poszerzyć o badanie metodą Holtera i echo serca color Doppler. Pracownia posiada ultrasonograf VIVID3 Expert firmy General Electric z funkcją obrazowania harmonicznego. Badanie USG Doppler naczyń krwionośnych wykonuje radiolog dr Cezary Wałęsa. W placówce przeprowadza USG jeszcze dr Marta Skwiercz-Lewandowska, posiadająca drugą specjalizację z chorób wewnętrznych.

Centrum Medyczne  Civis Vita oferuje badanie USG dopplerowskie u kobiet w ciąży. Ginekolog i położnik dr n.med Marian Migda, posiadający certyfikat poświadczający o kompetencjach do wykonywania ultrasonograficznego badania przepływu w tętnicach macicznych, wykonuje tu USG Doppler przepływu krwi przez zastawkę trójdzielną i przewód żylny płodu.

Na USG Doppler żył przed leczeniem żylaków można zapisać się do Prywatnego Centrum Chirurgii Winczakiewicz - Borkiewicz (PCC), a dokładnie do podjednostki tej placówki - Prywatnego Centrum Leczenia Chorób Żył. Lekarze z PCC zostali nagrodzeni w 2004 roku na Europejskim Forum Żylnym za pracę naukową pt. Drogi Reentry W Chorobie Żylakowej. Oprócz dopplerowskiego USG z opcją kolor przeprowadza się tu fotopletyzmografię. Diagnostyką ultrasonograficzną dopplerowską zajmuje się chirurg dr n. med. Jacek Winczakiewicz, uczestnik konferencji Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, pt. Niepowodzenia we flebologii.

Pacjenci szukali zabiegu badania usg doppler w pobliżu Torunia, w miejscowościach: Inowrocław.

Więcej na temat badania USG Doppler

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…