Inne placówki w pobliżu Gdyni

Lekarze wykonujący badania USG Doppler w Gdyni

W Gdyni posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 8 różnych placówkach.

lek. Grzegorz Kaźmierowski

chirurg ogólny, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w Ultraderm

9,1 / 10
dr n. med. Ewa Świerblewska

kardiolog, hipertensjolog

w Lifemedica

Badania USG Doppler Gdynia - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą badania USG Doppler w Gdyni na podstawie cenników z 8 placówek. Najniższa cena to 200 zł za USG Doppler żył / tętnic kończyn górnych natomiast najwyższa cena w Gdyni wynosi do 440 zł (USG Doppler żył / tętnic kończyn górnych).

Ile kosztuje badania USG Doppler w Gdyni?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi badania USG Doppler w gdyńskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen badania USG Doppler w Gdyni

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 54 innych miastach. Sprawdź ceny badania USG Doppler w innych miastach.

Badania USG Doppler w Gdyni - gdzie najlepiej?

Diagnostyka ultrasonograficzna dopplerowska pozwala na dokładną ocenę zmian, zachodzących w naczyniach krwionośnych, poprzez zbadanie prędkości i przepływu krwi w żyłach i tętnicach. Technika ta za pomocą odbijającej się od płynącej krwi fali ultradźwiękowej może wykryć nawet drobne schorzenia, które mogą doprowadzić do zatorowości płucnej, zawału serca czy udaru mózgu. Lekarz podczas badania na ekranie monitora ultrasonografu widzi, gdzie krew płynie szybciej, gdzie wolniej oraz gdzie się cofa. Ponadto może ocenić także prawidłowość ukrwienia narządów oraz wykryć zmiany nowotworowe (które są z reguły mocno ukrwione). Badanie takie jest nieinwazyjne, dlatego mogą się jemu poddać także dzieci oraz kobiety w ciąży.

Badania naczyń krwionośnych za pomocą USG Doppler w Gdyni

Diagnostykę ultrasonograficzną z zakresu badań USG Doppler przeprowadza na terenie Gdyni lek. med. Karolina Główczewska, radiolog i diagnosta obrazowy (specjalizacja w 2009 roku), posiadająca doświadczenie z tego zakresu zdobyte m.in. w Pracowni Diagnostyki Obrazowej Szpitala w Lęborku oraz w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie. Z badań USG dopplerowskich bada m.in. przepływy w tętnicach szyjnych lub tętnicach i żyłach kończyn dolnych, posługując się nowoczesnym aparatem ultrasonograficznym Logiq P6 firmy General Electric.

Badania USG  Doppler oferowane są także przez Ośrodek Diagnostyki Medycznej. Pacjent może poddać się tutaj ocenie przepływu krwi m.in. w tętnicach szyjnych i kręgowych, żyłach i tętnicach kończyn górnych i dolnych oraz w naczyniach krwionośnych narządów wewnętrznych, takich jak wątroba, trzustka, śledziona czy nerki. Ponadto wykonywana jest tutaj także echokardiografia serca zarówno u dorosłych pacjentów, jak i u dzieci. Z innych przeprowadzanych tu badań ultrasonograficznych można wymienić także USG jamy brzusznej, USG tarczycy i piersi czy USG transwaginalne i USG gruczołu krokowego.

Na diagnostykę ultrasonograficzną dopplerowską struktur naczyniowych można udać się również do Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej, znajdującego się w Gdyni. Badania takie wykonywane są tutaj w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej, w której mieści się Pracownia USG, wyposażona w nowoczesny aparat ultrasonograficzny  VOLUSON 730pro. Z zakresu diagnostyki dopplerowskiej przeprowadzane są tutaj badania układu wrotnego, badania przetok dializacyjnych, badania tętnic nerkowych a także badania tętnic szyjnych i kręgowych oraz badania  tętnic domózgowych i aorty brzusznej.

Pacjenci szukali zabiegu badania usg doppler w pobliżu Gdyni, w miejscowościach: Sopot, Rumia oraz Wejherowo.

Więcej na temat badania USG Doppler

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…