Lekarze wykonujący badania USG Doppler w Częstochowie

W Częstochowie posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 3 różnych placówkach.

lek. Jarosław Rządkowski

chirurg ogólny, flebolog, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w Bellazone

10 / 10
dr n. med. Zbigniew Jabłonka

chirurg ogólny

w Gabinet chirurgiczny dr Zbigniew Jabłonka

9,8 / 10

Badania USG Doppler Częstochowa - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą badania USG Doppler w Częstochowie na podstawie cenników z 3 placówek. Najniższa cena to 100 zł za USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych natomiast najwyższa cena w Częstochowie wynosi do 300 zł (USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych z konsultacją).

Ile kosztuje badania USG Doppler w Częstochowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi badania USG Doppler w Częstochowa placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen badania USG Doppler w Częstochowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 50 innych miastach. Sprawdź ceny badania USG Doppler w innych miastach.

Badania USG Doppler w Częstochowie - gdzie najlepiej?

Badanie USG Doppler naczyń krwionośnych jest wykonywane, aby wykluczyć lub potwierdzić istnienie zmian miażdżycowych, takich jak niedrożność lub zwężenia w naczyniach oraz wykryć zakrzepy w żyłach głębokich kończyn dolnych lub patologie zastawek żylnych. Badanie jest całkowicie nieinwazyjne i jeśli dotyczy naczyń krwionośnych w kończynach, nie potrzeba specjalnego przygotowanie. W trakcie badania lekarz mierzy przepływ krwi przez naczynia krwionośne.
 

Badania USG dopplerowskie w częstochowskich klinikach

Szpital Medyk Centrum, posiadający certyfikat jakości ISO 9001:2009, oferuje USG doplerowskie aparatem ALOKA ProSoud Alpha 7 z możliwością obrazowania 3D/4D. Pracujący tu radiolog dr Andrzej Szaliński oprócz badań ultrasonograficznych specjalizuje się w mammografii. Jego współpracownikiem jest kardiolog Lidia Popielska-Łebek, która wykonuje ultrasonografię naczyń domózgowych metodą Dopplera. W ofercie Medyk Centrum jest też echokardiografia przezklatkowa będąca w zakresie usług kardiologa dr Zbigniewa Łebka.

W Centrum Laseroterapii i Ultrasonografii Esmed można zbadać kończyny dolne pod kątem występowania zaburzeń przepływu krwi w naczyniach krwionośnych. Badanie USG Doppler-kolor jest tu wykorzystywane do wykrywania tętniaków aorty. Chirurg specjalizujący się w leczeniu żylaków dr Romuald Pogorzelski, który ukończył kurs pt. "Postępy diagnostyki dopplerowskiej", ocenia stopień zaawansowania miażdżycy w tętnicach kończyn dolnych.

Kardiolog dr n. med. Przemysław Gworys z Centrum Opieki i Rehabilitacji Zdrowie wykonuje badanie ultrasonofraficzne serca metodą Dopplera. Jego współpracownik dr Marek Stachowiak, którego kompetencje w wykonywaniu badań diagnostycznych zostały potwierdzone przez PTU czyli Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne, wykrywa dopplerowskim USG nieprawidłowości występujące w tętnicach i żyłach narządów jamy brzusznej. 

Badanie USG Doppler naczyń krwionośnych można wykonać również w prywatnym Centrum Diagnostyczno-Leczniczym Komed, specjalizującym się między innymi w leczeniu miażdżycy tętnic i zakrzepów żylnych. Pracujący tam chirurg naczyniowy dr Jarosław Miszczuk, uczestnik warsztatów w Niemczech, pt. "Skleroterapia piankowa", robi USG Doppler żył przed leczeniem żylaków.

Diagnostyka ultrasonograficzna dopplerowska struktur naczyniowych jest przeprowadzana w Centrum Medycznym KLARA - współzałożycielem organizacji medycznej Klaster Medivite, które wykorzystuje aparat ultrasonograficzny podczas biopsji cienkoigłowej. Układ naczyniowy jest tu oceniany także w trakcie pomocniczego badania mikrokrążenia krwi w skórze, tzw. kapilaroskopia. Chirurg naczyniowy dr Paweł Wodecki wykonuje badanie USG Doppler tętnic szyjnych i kręgowych, aby oszacować prędkość przepływu krwi w tych naczyniach.

W gabinecie medycyny estetycznej Venomed przeprowadza się badanie USG kolor Doppler żył kończyn dolnych wykorzystywane w leczeniu żylaków. Dr Bożena Jendrysik, specjalizująca się we flebologii, wykonuje laserowe operacje żylaków. Badanie USG Doppler naczyń krwionośnych jest niezbędne przed chirurgicznym zabiegiem usunięcia żylaków przeprowadzanym tu przez chirurga dr Wojciecha Kiełka.

Na badanie przepływów krwi w naczyniach krwionośnych można zapisać się w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Bellazone, dysponującym aparatem USG GE Vivid E marki Gemed, który służy m.in. do oceny żył przy objawach niewydolności żylnej kończyn dolnych. Chirurg dr Jarosław Rządkowski, należący do Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, który przeprowadza badanie ultrasonograficzne z efektem Dopplera, aby wykluczyć istnienie zwężeń miażdżycowych w tętnicach szyjnych.

Pacjenci szukali zabiegu badania usg doppler w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec, Radomsko, Zawiercie oraz Tarnowskie Góry.

Więcej na temat badania USG Doppler

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…