Leczenie zaćmy Rzeszów - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie zaćmy w Rzeszowie na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 3400 zł za operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki o wydłużonej głębi ostrości widzenia natomiast najwyższa cena w Rzeszowie wynosi do 6100 zł (operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej).

Ile kosztuje leczenie zaćmy w Rzeszowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie zaćmy w Rzeszów placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie zaćmy w Rzeszowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej
  Rzeszów, Moniuszki 8
  Soczewki dwuogniskowe: Acunex Vario Max - 4800 zł Topcon Lentis M+ - 4700 zł Soczewki trójogniskowe: Alcon Panoptix - 6100 zł Zeiss Lisa Tri - 5900 zł

  od 4700 zł
  do 6100 zł

 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki o wydłużonej głębi ostrości widzenia
  Rzeszów, Moniuszki 8
  Soczewki jednoogniskowe “premium”: Alcon Clareon - 4200 zł Hoya iSert filtr biały - 3500 zł Hoya iSert filtr żółty - 3800 zł Zeiss Lucia filtr biały - 3400 zł Zeiss Lucia filtr żółty - 3700 zł

  od 3400 zł
  do 4200 zł

Posiadamy również ofertę w 25 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie zaćmy w innych miastach.

Leczenie zaćmy w Rzeszowie - gdzie najlepiej?

Zaćma (katarakta) to postępujące mętnienie soczewki, które w  90 procentach przypadków jest wynikiem starzenia się organizmu. Można się jej pozbyć, wymieniając w oku własną soczewkę na sztuczną. Operację zaćmy można przeprowadzić w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym. Trwa ona najczęściej ok. 15 minut. Gdy operowany pacjent odpocznie po zabiegu, może wrócić do domu pod opieką osoby towarzyszącej. Jeśli zaćma dotyczy obu oczu, najpierw operuje się jedno oko, a dopiero po kilkunastu dniach – drugie. Zabieg wykonuje lekarz chirurg okulista i polega on na wykonaniu dwumilimetrowego nacięcia i podzieleniu zmętniałej soczewki na mniejsze fragmenty. Ma to za zadanie usunięcie zawartości (zmętniałej soczewki), a pozostawienia opakowania, czyli tak zwanej torby. Do pustej torby wsuwa się zwiniętą nową soczewkę i rozprostowuje się ją w środku. Nowa soczewka jest wyposażona w żółty filtr, który chroni siatkówkę oka przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Przykładowe placówki w Rzeszowie w których można wykonać operacje usunięcia zaćmy

RCMed Rzeszowskie Centrum Medyczne to placówka specjalizująca, się w diagnostyce i leczeniu chorób oczu. Można wykonać tu operację usunięcia zaćmy (prywatnie i w ramach NFZ), a także inne zabiegi związane z chirurgią oka m.in. operację usunięcia zeza. Ośrodek RCMed przeprowadza również badania diagnostyczne (np. pachymetrie rogówki, USG gałki ocznej i projekcja A i B) a także specjalistyczne konsultacje medyczne.

Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Rzeszowie jest wielospecjalistyczną placówką medyczną, mającą w swojej ofercie m.in. zabiegi z zakresu okulistyki. Przeprowadzić tu można operacje leczenia zaćmy oraz chirurgiczne leczenie siatkówki. W ośrodku tym przeprowadzane są także także kompleksowe badanie oczu, konsultacje specjalistyczne w dziedzinie jaskry, chorób siatkówki i rogówki.

Visum Clinic w Rzeszowie to ośrodek medyczny, specjalizujący się w dziedzinie okulistyki. Przeprowadzane są tu zbiegi, związane z chirurgią oka, m.in. operacja usunięcia zaćmy  metodą fakoemulsyfikacji, która umożliwia operowanie zaćmy w każdym jej stadium. W placówce operacje zaćmy wykonywane są z zastosowaniem tzw. „zimnego faco” (z możliwością wszczepienia każdej soczewki dostępnej na rynku).

Porównanie ceny zabiegu usunięcia zaćmy w Rzeszowie i w Londynie

Operacja usunięcia zaćmy w Rzeszowie to wydatek rzędu 3 000 zł, natomiast w londyńskiej klinice okulistycznej Optegra's Surrey Eye Hospital jej cena to 2 500 funtów, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę ok. 13 500 zł.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie zaćmy w pobliżu Rzeszowa, w miejscowościach: Dębica, Krosno oraz Mielec.

Więcej na temat leczenie zaćmy

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…