Aldemed Centrum Medyczne

Zielona Góra, Al. Niepodległości 1
6,4 / 10  •  Dobra  •  426 opinii
 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... od 2800 zł
 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... od 2800 zł
 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... od 2800 zł
 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... od 2800 zł

  Leczenie zaćmy Zielona Góra - cena

  Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie zaćmy w Zielonej Górze na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 2800 zł za operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej z filtrem światła niebieskiego natomiast najwyższa cena w Zielonej Górze wynosi do 2800 zł (operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej z filtrem światła niebieskiego).

  Ile kosztuje leczenie zaćmy w Zielonej Górze?

  Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie zaćmy w Zielona Góra placówkach:

  cena minimalna
  cena maksymalna

  Tabela cen leczenie zaćmy w Zielonej Górze

  Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

  • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej
   Zielona Góra, Niepodległości 1
   + koszt soczewki

   od 2800 zł
   do 2800 zł

  • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej
   Zielona Góra, Niepodległości 1
   + koszt soczewki

   od 2800 zł
   do 2800 zł

  • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej
   Zielona Góra, Niepodległości 1
   + koszt soczewki

   od 2800 zł
   do 2800 zł

  • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej z filtrem światła niebieskiego
   Zielona Góra, Niepodległości 1
   + koszt soczewki

   od 2800 zł
   do 2800 zł

  Posiadamy również ofertę w 25 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie zaćmy w innych miastach.

  Leczenie zaćmy w Zielonej Górze - gdzie najlepiej?

  Gabinet zabiegowy w Aldemed Centrum Medyczne Gabinet zabiegowy w Aldemed Centrum Medyczne

  Zaćma to choroba oczu, która, nieleczona, prowadzi do ślepoty. Schorzenie to polega na zmętnieniu soczewki, w wyniku czego pacjent widzi coraz gorzej, aż w końcu przestaje widzieć całkowicie. Współczesna okulistyka proponuje zabieg w leczeniu zaćmy fakoemulsyfikacji, czyli rozdrobnienia zmętniałej soczewki poprzez ultradźwięki i usunięcia jej części. Kolejnym etapem zabiegu jest wszczepienie sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej (jest kilka do wyboru, w zależności od oczekiwań pacjenta). Sztuczna soczewka doskonale zastępuje naturalną - większość pacjentów widzi dużo lepiej, niż przed operacją. Zabieg leczący zaćmę jest bezbolesny (znieczulenie miejscowe) oraz szybki i bezpieczny dla pacjenta. Okuliści stosują minimalne cięcia operacyjne w rogówce.

  Operacje i leczenie zaćmy w Zielonej Górze

  Lekarzem, zajmującym się na terenie Zielonej Góry leczeniem katarakty u osób starszych, jest dr n. med. Edyta Wojtyczka, okulista (specjalizacja w 2006 roku), która doświadczenie w leczeniu zaćmy oraz innych chorób oczu zdobywała podczas pracy na Oddziale Okulistyki Akademii Medycznej w Poznaniu (lata 1996-1998) oraz na Oddziale Okulistycznym Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze (lata 1998-1999 oraz 2003-2006). Tytuł doktora nauk medycznych uzyskała w 2003 roku, broniąc pracy doktorskiej "Rozwój poglądów na etiologię, diagnostykę oraz metody leczenia zaćmy starczej w polskiej okulistyce XIX i XX wieku". Oprócz zaćmy leczy także inne choroby oczu, takie jak jaskra czy zwyrodnienie plamki AMD.

  Leczenie zaćmy oferowane jest także przez Kliniczny Oddział Okulistyki, znajdujący się w Wojewódzkim Szpitalu Klinicznym im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze. Tutaj zaćma leczona jest operacyjnie za pomocą wszczepienia sztucznych soczewek. Ponadto można poddać się tutaj także operacjom jaskry i zeza, a także laseroterapii przedniego i tylnego odcinka oka czy operacjom nowotworów narządu wzroku. Oddział zajmuje się również diagnostyką z zakresu USG gałki ocznej i oczodołu, a wszystkie badania, kwalifikujące pacjenta do operacji zaćmy, są przeprowadzane w Poradni Okulistycznej tego szpitala.

  Na zabieg operacyjny leczący zaćmę można udać się także do Centrum Medycznego Alde-Med. Operacje takie przeprowadzane są w szpitalu tej jednostki w Filii Zastal, a wykonywane są metodą fakoemulsyfikacji. Lekarze wszczepiają tutaj jedną z wybranych przez pacjenta soczewek: jednoogniskową (monofokalną), toryczną, multifokaną oraz multifokalną toryczną. Ponadto przeprowadzane są tutaj również inne operacje okulistyczne w zakresie leczenia jaskry (za pomocą trabekulektomii lub operacji setonowej), witrektomii czy laseroterapii siatkówki (pantofotokoagulacja). 

  Jaka jest cena operacyjnego leczenia katarakty w Zielonej Górze, a jaka za granicą?

  Sprzęt medyczny w Aldemed Centrum Medyczne Sprzęt medyczny w Aldemed Centrum Medyczne

  Za operację zaćmy metodą fakoemulsyfikacji trzeba w zielonogórskich ośrodkach okulistycznych zapłacić kwotę 2 800 zł, natomiast w London Vision Clinic (Wielka Brytania) jest to suma 3 400 funtów (19 000 zł).

  Pacjenci szukali zabiegu leczenie zaćmy w pobliżu Zielonej Góry, w miejscowościach: Głogów.

  Więcej na temat leczenie zaćmy

  Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…