Lekarze wykonujący usunięcie tłuszczaka w Rzeszowie

W Rzeszowie posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 1 różnych placówkach. Usługa usunięcie tłuszczaka w Rzeszowie jest najczęściej wykonywana przez dermatologa i chirurga ogólnego.

dr n. med. Mateusz Dymek

chirurg twarzowo-szczękowy

w Face Institute

9,0 / 10

Usunięcie tłuszczaka w Rzeszowie - gdzie najlepiej?

Tłuszczak jest łagodnym guzem podskórnym. Występuje głównie u kobiet pomiędzy 40. a 60. rokiem życia, może pojawić się także u dzieci. Tworzy się z tkanki tłuszczowej pod skórą (głowa, tułów, szyja, przedramiona) lub w głębszych obszarach tkanek. Ta choroba skóry dotyczy 1% ludzkości. Nie wymaga on z reguły leczenia, ale może przeszkadzać i być powodem, zaburzenia estetyki ciała, dlatego pacjent może poddać się chirurgicznemu zabiegowi wycięcia tłuszczaka.

Usunąć tłuszczaka w Rzeszowie

W Centrum Dermatologii, Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Medyk pacjent, chcący pozbyć się podskórnego tłuszczaka, możne umówić się na wizytę, podczas której lekarz zajmie się wycięciem guzka. Oprócz wycięcia tłuszczaka dermatolog likwiduje także inne zmiany tj. kaszaki, włókniaki czy brodawki. Lekarzem tym jest dr Ewa Mikuła, specjalista dermatologii i wenerologii od 2008 roku (I stopień specjalizacji  zrobiła w 2001 roku). Pani doktor doszkalała się z zakresu dermatologii, uczestnicząc w wielu kursach i szkoleniach, natomiast jednym z jej głównych zainteresowań medycznych są choroby skóry - ich diagnoza i leczenie.

W Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny w Rudnej Małej (7,5 km od Rzeszowa) znajduje się Oddział Chirurgii Ogólnej. Tutaj z zakresu chorób skóry pacjent może poddać się m.in. wycięciu tłuszczaka, który jest bardzo rozległy. Lekarze wycinają tu także inne zmiany chorobowe oraz zmiany skórne i poddają je badaniom histo-patologicznym. Jednym ze specjalistów jest dr n. med. Janusz Skorupka, specjalista chirurgii ogólnej (dyplom I stopnia w roku 1982, a II stopnia w 1986) oraz chirurgii onkologicznej II stopnia od 2001 roku.

Na Oddziale Chirurgicznym Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia lekarze zajmują się m.in. chorobami skóry i tkanki podskórnej. Wykonują w tym celu zabiegi chirurgiczne łagodnych i złośliwych zmian, w tym usuwanie tłuszczaków. Z kadry specjalistów wymienić tu można dra n. med. Jacka Pszenicznego, specjalistę chirurgii ogólnej, który to tytuł I stopnia uzyskał w roku 1998, a II stopnia w 2002, natomiast  specjalizację  II stopnia z chirurgii onkologicznej zrobił w 2001 roku.

W Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej pacjentów przyjmuje m.in. poradnia dermatologiczna. Lekarz zajmie się schorzeniami skóry, np. likwidacją chirurgiczną tłuszczaka z barku, szyi, przedramion czy skóry głowy. Zabiegami takimi zajmuje się dr Maciej Tabisz, specjalista dermatologii i wenerologii, którą to specjalizację stopnia I ukończył w 1999 roku. 

W prywatnym gabinecie Dermatologia & medycyna estetyczna pacjent może poddać się zabiegowi usunięcia tłuszczaka z okolicy ciała, na której wystąpił i gdzie jest uciążliwy. Zabiegami takimi i innymi (usunięcie włókniaka, kaszaka lub brodawek) zajmuje się tutaj dr n. med. Dalia Chrzanowska, specjalista dermatologii i wenerologii od 2010 roku. Pani doktor swoje doświadczenie zawodowe zdobywała, pracując w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Dermatologii Dziecięcej w Lublinie przez okres kilku lat (2003-2009). 

Wojewódzki Zespół Specjalistyczny to rzeszowska przychodnia, gdzie w Poradni Dermatologicznej lekarze wykonują zabiegi dermatochirurgiczne różnych zmian skórnych, m.in. zajmują się resekcjami tłuszczaków. W razie potrzeby wykonają także biopsję skóry. Przyjmuje tutaj dr Barbara Bajor, specjalista dermatologii i wenerologii, który to tytuł I stopnia uzyskała w 1983 roku. Innym dermatologiem jest w przychodni dr Maria Baran, specjalista dermatologii i wenerologii (dyplom I stopnia w roku 1983).

Pacjenci szukali zabiegu usunięcie tłuszczaka w pobliżu Rzeszowa, w miejscowościach: Dębica, Krosno oraz Mielec.

Więcej na temat usunięcie tłuszczaka

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…