Centrum Okulistyczne Weiss Klinik

4,3 / 5  - 242 opinie
Klinika Centrum Okulistyczne Weiss Klinik
Klinika Centrum Okulistyczne Weiss Klinik
Klinika Centrum Okulistyczne Weiss Klinik
Klinika Centrum Okulistyczne Weiss Klinik
Klinika Centrum Okulistyczne Weiss Klinik

Opis placówki

Centrum Okulistyczne Weiss Klinik w Chorzowie, należące do prywatnej sieci medycznej Grupa Scanmed S.A., to jeden z wiodących ośrodków okulistycznych w Polsce.

Specjalizujemy się w laserowej korekcji wad wzroku, w leczeniu zaćmy, schorzeń siatkówki, pomagamy także pacjentom z AMD oraz innymi schorzeniami narządu wzroku. Ponadto, przeprowadzamy z doskonałymi efektami zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej oraz ginekologii.

Weiss Klinik istnieje na rynku usług medycznych od 2005 roku i jest nie tylko 22-łóżkowym szpitalem, ale także placówką posiadająca poradnię okulistyczną, chirurgii plastycznej i poradnię ginekologiczną. Dzięki wysokim kwalifikacjom personelu i nowoczesnemu, doskonałemu wyposażeniu możemy skutecznie i bezpiecznie leczyć schorzenia okulistyczne, jak również przeprowadzać najpopularniejsze zabiegi estetyczne.

Posiadamy pracownię laserową wyposażoną w laser neodymowo-yagowy i argonowy, przy pomocy których przeprowadzamy leczenie zaćmy wtórnej i schorzeń siatkówki. U pacjentów z jaskrą wykonujemy laserową trabekuloplastykę. Zajmujemy się także leczeniem zaćmy metodą fakoemulsyfikacji skrętnej z użyciem głowicy OZil, która pozwala na usuwanie wszystkich rodzajów zaćmy, w szczególności tych bardzo zaawansowanych. Leczymy zaćmę powikłaną, wykonujemy zabiegi przeciwjaskrowe i witrektomię.

W Centrum Okulistycznym Weiss Klinik przeprowadzamy nowoczesne metody laserowej korekcji wad wzroku. Wszczepiamy także soczewki fakijne nowej generacji, będące alternatywą dla tradycyjnej korekcji wad oraz dla osób, które z różnych przyczyn nie kwalifikują się do korekcji laserowej. Pozwalają one na korekcję niemal każdej wady wzroku. 

W ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia możliwe jest bezpłatne leczenie postaci wysiękowej zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem – AMD.

Oferujemy również szereg operacji z zakresu chirurgii plastycznej. Modelujemy sylwetki pacjentów dzięki liposukcji WAL z użyciem aparatu Body-Jet, natomiast kobietom po ciąży lub szybkiej utracie wagi proponujemy plastykę brzucha. Korygujemy kształt małżowin usznych i nosa, zajmujemy się również operacjami plastycznymi piersi – powiększamy je przy użyciu implantów firmy Mentor oraz wykonujemy zabiegi podniesienia lub zmniejszenia gruczołów piersiowych. Przeprowadzamy  rekonstrukcję piersi kobiet po mastektomii, zaś pacjentki z nieprawidłowym kształtem lub wielkością warg sromowych mogą poddać się u nas labioplastyce.

W naszej Poradni Ginekologicznej zajmujemy się profilaktyką i leczeniem chorób kobiecych, a także zabiegami ginekologii estetycznej, które poprawiają samopoczucie fizyczne i psychiczne.

Współpracujemy również z ubezpieczycielami, którzy oferują prywatne ubezpieczenie zdrowotne.

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Centrum Okulistyczne Weiss Klinik posiada najnowocześniejszą aparaturę, dzięki której przeprowadzane u nas operacje są szybsze i mniej inwazyjne niż standardowe procedury medyczne. Umożliwia to naszym pacjentom powrót do normalnej aktywności w krótszym czasie, co jest dla nich niezmiernie istotne. Podczas zabiegów laserowej korekcji wzroku wykorzystujemy najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny oraz operacyjny, dzięki czemu możemy precyzyjnie zaplanować i przeprowadzić zabieg korekty wad wzroku. Wśród licznych posiadanych przez nas urządzeń znajduje się, między innymi:

 • Laser excimerowy WaveLight EX500 – niezwykle precyzyjny i bezpieczny laser, umożliwiający korekcję nawet przy wysokich wadach wzroku (od -14 do +6 dioptrii) oraz przy wielkości źrenic do 8 mm. Pozwala na przeprowadzenie zabiegu techniką bezkontaktową StreamLight, podczas której wiązka światła lasera przygotowuje i modeluje rogówkę w celu usunięcia wady wzroku, a elementem "dotykowym" jest jedynie rozwórka zabezpieczająca przed mruganiem. Technika jest polecana osobom z nierówną rogówką lub bliznami na rogówce. 
 • Stacja diagnostyczna Oculyzer II – umożliwia precyzyjne, bezdotykowe i bezbolesne zbadanie i zmierzenie 

  rogówki, źrenicy, komory przedniej, kątów rogówkowo-tęczówkowych i soczewki oka. 

 • Laser femtosekundowy Crystal Line –  urządzenie firmy Ziemer, wykorzystujące zaawansowaną technologicznie, precyzyjną procedurę przygotowania rogówki na działanie lasera excimerowego. Używany w zabiegach laserowej korekcji wzroku dla zapewnienia lepszych rezultatów, jak również wyższego poziomu bezpieczeństwa.
 • CRS Master TwinLine – platforma aberrometryczna i topograficzna zapewniająca kompleksową diagnostykę przedzabiegową. To unikalny system diagnostyczny, który umożliwia wykonanie zabiegów korekcji wad wzroku opartych o topografię rogówki i wavefront (pomiar zakłóceń optycznych wyższego rzędu). Umożliwia  połączenie aberrometru Wasca z laserem excimerowym Mel 80 w celu przeprowadzenia spersonalizowanych zabiegów chirurgii refrakcyjnej.
 • Carl Zeiss Mel 80 – laser excimerowy IV generacji oparty o technologię „flying spot". W zależności od miejsca na rogówce urządzenie zmienia rozkład mocy w wiązce tak, by zachować stałe parametry pracy. Mel 80 to jedyny laser na świecie, który równocześnie korzysta z danych aberrometrycznych i topograficznych. Jest wyposażony w system CCA+ (Cone of Controlled Atmosphere), zwiększający bezpieczeństwo pracy i poprawiający wyniki ablacji.
 • Aberrometr Wasca – zaawansowany technologicznie aberrometr odznaczający się łatwością obsługi oraz wysokim stopniem precyzji pomiaru. Posiada wysokiej rozdzielczości sensor Shack Hartmann, oferujący niezwykłą dokładność pomiaru. Pozwala na wykrycie nawet bardzo zaawansowanych aberracji w krótkim czasie (13 ms), co zapobiega zniekształceniu pomiaru wywołanego ruchem oka.
 • System rejestracji oka OcuLign – system zapewniający całkowicie automatyczną rejestrację położenia gałki ocznej podczas badania i zabiegu. Dzięki temu zwiększa się precyzja przeprowadzanych operacji korygujących.
 • Cyfrowa Funduskamera Visucam – urządzenie umożliwiające przedstawienie i dokumentację dna oka przy źrenicy rozszerzonej naturalnie lub lekami. Dzięki kamerze specjaliści naszej kliniki mogą wykorzystywać techniki takie jak angiografia fluorosceinowa, obserwacja i rejestracja ciągła w trybie kolorowym i bezczerwiennym oraz zdjęcia z filtrem niebieskim i czerwonym. System posiada bazę danych pacjentów, jest także wyposażony w proste narzędzia do obróbki obrazu. Zdjęcia mogą być zapisywane w formacie BMP, DICOM i JPG.
 • USG – urządzenie do ultrasonografii z głowicą do biomikroskopii ultradźwiękowej przedniego odcinka gałki ocznej (UBM). Przy użyciu głowicy przeprowadzamy diagnostykę zmian chorobowych niewykrywalnych przez inną aparaturę diagnostyczną.
 • OCT – urządzenie do optycznej koherentnej tomografii, umożliwiające diagnostykę jaskry, AMD i cukrzycy. Przy jego zastosowaniu tworzy się obraz przekroju tkanki, w którym wykorzystuje się światło rozproszone na poszczególnych warstwach badanej tkanki.
 • Laser Nd:Yag – laser neodymowo-yagowy stosowany przy leczeniu powikłań po prawidłowo przeprowadzonej operacji zaćmy, a także przy innych zabiegach okulistycznych, m.in. przy irdektomii.
 • Laser Argon – laser argonowy wykorzystywany m.in. przy zabiegu trabekuloplastyki, czyli metody leczenia obniżającej ciśnienie wewnątrzgałkowe poprzez wytworzenie ognisk w obrębie beleczkowania.
 • Aparat Body-Jet – urządzenie wykorzystywane przy liposukcji wodnej, czyli technice WAL. Skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów z użyciem aparatu Body-Jet zostały potwierdzone certyfikatem FDA wydanym w 2008 roku przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków.
 • Panfundoskop – instrument medyczny wykorzystywany przy ocenie obwodowych zmian zwyrodnieniowych siatkówki. 
 • Trójlustro Goldmanna – urządzenie służące do oceny obwodowych zmian zwyrodnieniowych siatkówki.
 • Gonioskop – przyrząd do badania kąta tęczówkowo- rogówkowego.
 • Synoptophor – przyrząd do określania kąta zeza.

Dla bezpieczeństwa i wygody pacjentów

Centrum Okulistyczne Weiss Klinik to jeden z najbardziej znanych ośrodków okulistycznych w kraju. Nowoczesne wyposażenie gabinetów i wykwalifikowany zespół medyczny zapewniają wszystkim odwiedzającym nas osobom poczucie bezpieczeństwa. Dzięki fachowej opiece, jaką otaczamy naszych pacjentów, leczenie w Weiss Klinik odbywa się w miłej i przyjaznej atmosferze oraz cechuje się dużą skutecznością. W trosce o komfort naszych gości przygotowaliśmy dla nich kilka udogodnień.

 • Nowoczesny budynek – wszystkie zabiegi przeprowadzamy w przestronnym budynku zaprojektowanym według najnowocześniejszych technologii.
 • Nowoczesny blok operacyjny – Weiss Klinik posiada znakomicie wyposażony blok operacyjny z dwiema salami operacyjnymi.
 • Przestronna poczekalnia – czas oczekiwania na konsultację lub zabieg pacjenci spędzają w przestronnej, ale przytulnej poczekalni.
 • Wysoki poziom usług okulistycznych – dzięki zaawansowanej technologicznie aparaturze medycznej możemy zaoferować pacjentom światowy poziom usług medycznych.
 • Indywidualne podejście do pacjenta – wszystkie decyzje dotyczące przeprowadzanych zabiegów podejmujemy w porozumieniu z pacjentem i zgodnie z jego oczekiwaniami. Nasz personel w jasny i przystępny sposób przekazuje wszelkie informacje i wyjaśnia wątpliwości, budując w ten sposób zaufanie pacjentów.
 • Gwarancja Dobrego Wzroku – każdy pacjent po zabiegu laserowej korekcji wady wzroku zostaje objęty programem gwarancyjnym na okres 12 miesięcy. Warunkiem przedłużenia gwarancji jest coroczna wizyta kontrolna sprawdzająca stan wzroku.
 • Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych – nasz Szpital jest przyjazny osobom starszym i niepełnosprawnym. Budynek kliniki posiada windę, prócz tego oferujemy im specjalnie przystosowane pokoje.
 • Współpraca z NFZ – możliwość bezpłatnego leczenia neowaskularnej (wysiękowej) postaci zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD).
 • Pokoje dla pacjentów – oddział okulistyczny naszej kliniki dysponuje 22 łóżkami w kameralnych jedno- i dwuosobowych pokojach. W każdym z nich znajduje się TV, telefon przy łóżku pacjenta oraz pełen węzeł sanitarny. Dodatkowo pacjenci mogą skorzystać z możliwości bezpłatnego dostępu do Internetu.
 • Apartamenty dla pacjentów – oprócz miejsc w pokojach możemy zaproponować naszym pacjentom trzy wygodne apartamenty.
 • Przytulna kawiarenka – pacjenci oraz ich goście mogą przyjemnie spędzić czas przy kawie w naszej kameralnej, przytulnej kawiarence.
 • Zabiegi na raty – Weiss Klinik oferuje pacjentom pomoc przy finansowaniu zabiegu. Proponujemy im nieoprocentowane raty, umożliwiamy też uzyskanie preferencyjnego kredytu na zabiegi operacyjne. Wszystkie formalności związane z uzyskaniem kredytu wykonuje personel Biura Obsługi Pacjenta.
 • Parking dla pacjentów – Centrum dysponuje dużym parkingiem dla odwiedzających klinikę gości.

Cennik

Przedstawiamy ceny zabiegów i konsultacji wykonywanych w Centrum Okulistyczne Weiss Klinik w Chorzowie.

Konsultacje

Chirurgia plastyczna

Dermatologia

Ginekologia estetyczna

Okulistyka

Diagnostyka i badania

Ważna informacja

Prezentowany cennik Centrum Okulistyczne Weiss Klinik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Honorujemy płatności

Honorujemy płatności: karta płatnicza / kredytowa, gotówka, leczenie na raty,

Więcej o usługach w Centrum Okulistyczne Weiss Klinik

Centrum Okulistyczne Weiss Klinik specjalizuje się w laserowych zabiegach korekcji wad wzroku. Podczas operacji korygujących wykorzystujemy laser excimerowy MEL 80 firmy Carl Zeiss. U pacjentów ze schorzeniami siatkówki wykonujemy witrektomię, natomiast u osób dotkniętych starczowzrocznością przeprowadzamy laserowy zabieg metodą LASIK bądź leczenie poprzez wszczepienie soczewki wewnątrzgałkowej. Specjalizujemy się także w okulistyce dziecięcej – u najmłodszych pacjentów przeprowadzamy m.in. rehabilitację widzenia i ortokorekcję. Zajmujemy się kompleksową diagnostyką przy zastosowaniu nowoczesnej aparatury. Wykonujemy USG, UBM i pomiar grubości rogówki oraz badamy funkcje widzenia. Przeprowadzamy optyczną koherentną tomografię (OCT), a także angiografię fluorosceinową i indocyjaninową. Badamy zmiany zwyrodnieniowe na obwodzie siatkówki oraz kąt tęczówkowo-rogówkowy, zwany też kątem przesączania. Zajmujemy się również określaniem kąta zeza, badaniem śródbłonka rogówki, oceniamy długość gałki ocznej i poszczególnych struktur wewnątrz oka.

Weiss Klinik oferuje pacjentom także zabiegi plastyczne piersi – zajmujemy się powiększaniem piersi implantami Mentor, podniesieniem i zmniejszaniem piersi. Wykonujemy również korektę kształtu nosa, powiek i uszu. Prócz tego wysmuklamy sylwetki pacjentów podczas plastyki brzucha i zabiegu Body Jest.

Co leczymy

Nasz Szpital specjalizuje się w leczeniu rozmaitych schorzeń oczu. Pomagamy pacjentom z jaskrą i zaćmą – także powikłaną i wtórną. Posiadamy kilka rodzajów soczewek wewnątrzgałkowych: asferyczne, żółte z filtrem światła niebieskiego, toryczne, multifokalne oraz multifokalne toryczne. W naszej klinice pomoc uzyskają również osoby z zezem, błoną przedsiatkówkową i otworem w plamce. Leczymy pacjentów z retinopatią cukrzycową, przy której stosujemy laseroterapię siatkówki, natomiast w przypadku zmętnienia tylnej torebki soczewki przeprowadzamy kapsulotomię laserową. Leczymy też jaskrę prostą, wykonując w tym celu zabieg trabekuloplastyki laserem argonowym.

W Centrum Okulistycznym Weiss Klinik  wykonujemy następujące badania okulistyczne:

badanie ultrasonograficzne (A/B)
badanie ultrasonograficzne przedniego odcinka oka (UBM)
badanie pola widzenia ( perymetria)
badanie grubości rogówki ( pachymetria)
badanie OCT ( Optyczna Koherentna Tomografia)
badanie kontrastowe dna oka ( angiografia fluorosceinowa)
badanie zmian zwyrodnieniowych siatkówki ( pafundoskopia)
badanie kąta tęczówkowo-rogówkowego ( gonioskopia)
topografia rogówki ( mapa rogówki)
badania długości gałki ocznej ( biometria)
badanie śródbłonka rogówki
badanie zeza (synoptofor)

Na pomoc naszych specjalistów mogą liczyć kobiety, które przeszły zabieg mastektomii – w ich przypadku przeprowadzamy rekonstrukcję gruczołów piersiowych. Zajmujemy się również korekcją wad wrodzonych, takich jak opadanie górnej powieki. W naszym ośrodku można poddać się zabiegowi korekcji blizn pooparzeniowych i pourazowych, prócz tego przeprowadzamy operacje u mężczyzn z problemem ginekomastii.

Opinie z internetu

Placówka Centrum Okulistyczne Weiss Klinik została oceniona przez pacjentów jako znakomita. Średnia ocena wynosi 4.3 w skali 5 stopniowej i została skalkulowana na podstawie 242 opinii użytkowników z 4 różnych źródeł internetowych.

4,3

242 ocen
(z 4 źródeł)
4,3 / 5  (29 ocen placówki na Kliniki.pl)
4,5 / 5  (70 ocen placówki na Google.pl)
4,1 / 5  (44 ocen placówki na Facebook.pl)
4,5 / 5  (99 ocen placówki na Znanylekarz.pl)

Ocena Kliniki.pl

"Weiss Klinik to prywatny szpital oraz poradnie specjalistyczne - okulistyczna, chirurgii plastycznej i ogólnej. To jeden z wiodących ośrodków okulistycznych w Polsce. Specjalizuje się w laserowej korekcji wad wzroku, w leczeniu zaćmy i innych schorzeń okulistycznych. W szpitalu przeprowadzane są również zabiegi chirurgii plastycznej. W tym zakresie konsultuje świetna specjalistka - dr Sybilla Piekarska, do której przyjeżdżają pacjenci z całej Polski, jak również zagranicy. Klienci kliniki chwalą sobie opiekę medyczną, personel, szybkie terminy zabiegów, jak również uzyskane efekty. Z obserwacji i doświadczenia naszych klientów wynika, że doświadczeni specjaliści, nowoczesne metody leczenia, bezpieczny i nowoczesny sprzęt, a także profesjonalna i indywidualna opieka – to zdecydowane zalety tego miejsca. Placówka posiada ogólnopolski certyfikat „Szpital bez bólu”, który nadawany jest placówkom medycznym w Polsce. To potwierdzenie wprowadzenia najwyższych standardów uśmierzania bólu pooperacyjnego." - Karolina G. (Doradca Pacjenta w Kliniki.pl)

Opinie pacjentów

Karina
11 listopada 2017
5,0

Profesjonalnie wykonany zabieg

5,0 - Karina
Profesjonalnie wykonany zabieg, opieka przed i po. Bardzo miły personel
Zabieg:  
Plastyka chirurgiczna powiek górnych (październik 2017)
Lekarz:  
lek. Sybilla Piekarska
 
Szczegóły
Beata
25 maja 2017
5,0
5,0 - Beata
Witam. Konsultacja przebiegła pomyślnie. Jestem zadowolona z wyboru szpitala, chirurga:) Beata
Dotyczy:  
Konsultacja w zakresie chirurgii plastycznej (maj 2017)
Lekarz:  
lek. Sybilla Piekarska
 
Szczegóły
Tomasz
6 sierpnia 2019
4,0

Świetna robota

4,0 - Tomasz
Konkurencyjne ceny, profesjonalizm, miły personel, brak powikłań :)
Zabieg:  
Laserowa korekcja wzroku EPI LASIK (sierpień 2019)
 
Szczegóły
Beata
1 lipca 2019
4,0

Było super! Polecam!

4,0 - Beata
Zabieg bez bólu. Opieka lekarza po zabiegu.
Zabieg:  
Plastyka chirurgiczna powiek dolnych (czerwiec 2019)
Lekarz:  
lek. Sybilla Piekarska
 
Szczegóły
Marta P.
17 stycznia 2018
4,0

Polecam serdecznie klinikę

4,0 - Marta P.
Opieka nad pacjentem, punktualność, profesjonalizm, miła obsługa
Dotyczy:  
Konsultacja okulistyczna (styczeń 2018)
 
Szczegóły
Wiesław
5 grudnia 2017
5,0

Po prostu polecam

5,0 - Wiesław
Szybkość wizyty i przeprowadzonego zabiegu.
Zabieg:  
Leczenie zaćmy (listopad 2017)
 
Szczegóły
Ireneusz
11 lipca 2017
5,0
5,0 - Ireneusz
Miło i profesjonalnie
Dotyczy:  
Konsultacja w zakresie chirurgii plastycznej (lipiec 2017)
Lekarz:  
lek. Sybilla Piekarska
 
Szczegóły
Damian
19 grudnia 2019
5,0

Wszczepienie soczewki fakijnej

5,0 - Damian
Podejście do pacjenta
Lekarz:  
dr n. med. Łukasz Cwalina
 
Szczegóły
Damian
12 grudnia 2019
5,0

Soczewka fakijna

5,0 - Damian
Kontrolowanie zawartości przychodzących soczewek
Fantastyczna opieka, bardzo mili ludzie
Zabieg:  
Wszczepienie soczewki fakijnej (październik 2019)
Lekarz:  
dr n. med. Łukasz Cwalina
 
Szczegóły
Krystian
(Katowice)
12 listopada 2018
5,0

Zabieg laserowy oczu

5,0 - Krystian
Od samego początku miła I profesjonalna "obsługa" , panie z recepcji chętnie odpowiadały na wszystkie pytania....Bardzo Dobra opieka i lekarze . Polecam tą klinike a pani Agnieszce która się zajmowała moją sprawą bardzo dziękuję.
Zabieg:  
Laserowa korekcja wzroku EBK (październik 2018)
 
Szczegóły

Zespół

Zespół medyczny Weiss Klinik to wykwalifikowani specjaliści, którzy są do dyspozycji pacjentów w każdym momencie leczenia. W jasny i przejrzysty sposób wyjaśniają im procedury medyczne i udzielają odpowiedzi na wszelkie pytania. Ordynatorem Oddziału Okulistyki jest dr n. med. Wojciech Myga, specjalizujący się w leczeniu zaćmy i jaskry oraz w laseroterapii i zabiegach witreoretinalnych. Operacje z tej dziedziny przeprowadza również lek. med. Monika Szymkowiak i dr n. med. Łukasz Cwalina. Zabiegi z zakresu chirurgii refrakcyjnej przeprowadzają dr n. med. Piotr Kucharzewski oraz dr n. med. Łukasz Cwalina.  Kolejny doświadczony okulista to dr n. med. Ewa Nita, wykonująca iniekcje doszklistkowe i zajmująca się angiografią, leczeniem AMD. Do naszego zespołu leczącego schorzenia wzroku i kwalifikującego do zabiegów okulistycznych naleąą lek. med. Kornelia Walkowicz, lek med. Mariola Bawer, która dodatkowo wykonuje w naszej klinice drobne zabiegi na powiekach, zaś przy zabiegach wymagających znieczulenia naszym okulistom towarzyszy lek. Katarzyna Kniażewska – specjalista anestezjologii.

Stanowisko Ordynatora Oddziału Chirurgii Plastycznej obejmuje lek. med. Sybilla Piekarska. Do najczęściej wykonywanych przez nią procedur medycznych należy liposukcja i korekcja powiek, a także usuwanie blizn po oparzeniach i zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej. 

W naszej Poradni Ginekologicznej  dr  n. med. Bartosz Kniażewski  prowadzi konsultacje ginekologiczne oraz wykonuje zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej.

Więcej 

Dr n. med. Łukasz Cwalina jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Pracuje w zawodzie lekarza nieprzerwanie od 2001 roku, kiedy ukończył studia. Jest specjalistą II stopnia w dziedzinie okulistyki. Przez wiele lat pracował w Kl... więcej »

Zadzwoń: 32 661pokaż numer
32 661pokaż numer

Dr n. med. Ewa Nita jest absolwentką oraz wieloletnim pracownikiem Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. II stopień specjalizacji z okulistyki otrzymała w 1993 roku po złożeniu egzaminu w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. We... więcej »

Zadzwoń: 32 661pokaż numer
32 661pokaż numer

Doktor nauk medycznych Wojciech Myga ukończył studia na Wydziale Lekarskim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego – tytuł lekarza medycyny oraz dyplom otrzymał w 1995 roku. W okresie 1996-2007 doskonalił swoje umiejętności w Klinice Okulistyki w Katowicach... więcej »

Zadzwoń: 32 661pokaż numer
32 661pokaż numer

Certyfikaty

Nasza klinika może się poszczycić wieloma osiągnięciami. Przede wszystkim chlubimy się znakomitą kadrą medyczną, która stale podnosi swoje kwalifikacje, by móc oferować pacjentom zabiegi na wysokim poziomie. Nasi lekarze wciąż doskonalą umiejętności – kończą kolejne specjalistyczne kursy, a także przechodzą szkolenia w renomowanych krajowych szpitalach. 

Osiągnięciem, które napawa nas wielką radością, jest zaufanie, jakim darzą nas nasi pacjenci. Staramy się na nie zapracować poprzez stałe podnoszenie poziomu usług, troskę o zdrowie i komfort pacjentów oraz ciągłe inwestycje w zaawansowane technologie.

W Weiss Klinik obowiązuje system zarządzania jakością wg normy ISO 9001:2008, którego wdrożenie potwierdza najwyższą jakość świadczonych usług medycznych. Nieustannie obserwujemy światowe trendy w medycynie oraz analizujemy potrzeby pacjentów, by doskonalić obowiązujące w Centrum procedury.

Klinika Centrum Okulistyczne Weiss Klinik
Klinika Centrum Okulistyczne Weiss Klinik

Rejestracja wizyt

Umawianie wizyt lub pytania
prosimy kierować pod numer telefonu:

32 661pokaż numer
(czynny dzisiaj w godz. 8:00 - 18:00)

Adres placówki

Centrum Okulistyczne Weiss Klinik
ul. Wiejska 4
41-503 Chorzów

Godziny otwarcia

 • poniedziałek19:00-8:00
 • wtorek19:00-8:00
 • środa19:00-8:00
 • czwartek19:00-8:00
 • piątek19:00-8:00
 • sobotanieczynne
 • niedzielanieczynne

Dojazd

Nasza placówka jest położona w centrum aglomeracji śląskiej – Chorzowie. W ok. 10 minut można dojechać z niej do ul. Wolności, reprezentacyjnej ulicy o niepowtarzalnym klimacie, z licznymi eleganckimi sklepami, kawiarenkami i restauracjami, a także galeriami. Tyle samo czasu zajmuje dotarcie do Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku, nazywanego czasem „Zielonymi Płucami" Górnego Śląska. Park jest rozległym terenem rekreacyjnym, bardzo popularnym zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców okolicznych miast. Nieco dalej znajduje się słynne chorzowskie Planetarium, największy i najstarszy obiekt tego typu w Polsce.

Klinika mieści się w otoczeniu zieleni, co sprawia, że jest cichym i spokojnym miejscem, mimo bliskiej odległości od głównych węzłów komunikacyjnych miasta. Niedaleko rozciąga się Zespół przyrodniczo-krajobrazowy Żabie Doły, ubiegający się o status rezerwatu. Dojazd do naszej kliniki nie sprawia żadnego problemu – Stacja PKP Chorzów Stary znajduje się w odległości niespełna 350 metrów od ośrodka. Miasto leży w bezpośrednim sąsiedztwie Katowic. Do Silesia City Center, jednego z największych centrów usługowo-handlowych w kraju, można dotrzeć w kwadrans, a od Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice Pyrzowice dzieli nas ok. 28 km.