Leczenie zaćmy Gdańsk

Musisz poddać się operacji zaćmy i zastanawiasz się, którą klinikę okulistyczną w Gdańsku wybrać? Zapoznaj się z poniższą listą 2 trójmiejskich placówek, które oferują ten zabieg swoim pacjentom. Nie zwlekaj i jeszcze dziś zapisz się do wybranego lekarza specjalisty. Podczas wizyty kwalifikacyjnej poznasz szczegóły operacji oraz jej dokładną cenę.

Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

Gdańsk, ul. Wileńska 44
8,8 / 10  •  Bardzo dobra  •  859 opinii

Krótki termin, miła i fachowa obsługa. Od pierwszego kontaktu do zabiegu profesjonalne podejście do pacjenta. ~ Waldemar

 • Leczenie zaćmy od 3400 zł
 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... od 6500 zł
 • Badanie kwalifikacyjne do operacji zaćmy 250 zł
 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... od 3400 zł
 • Konsultacjezadzwoń

Lekarze wykonujący leczenie zaćmy w Gdańsku

W Gdańsku posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 2 różnych placówkach. Usługa leczenie zaćmy w Gdańsku jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

lek. Dorota Chomińska-Dorn

okulista

w Centrum Medyczne KARDIOTEL-BLIKPOL

9,0 / 10
dr n. med. Judyta Aniśko-Słomińska

okulista

w Centrum Medyczne KARDIOTEL-BLIKPOL

8,0 / 10

Leczenie zaćmy Gdańsk - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie zaćmy w Gdańsku na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 2750 zł za operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej natomiast najwyższa cena w Gdańsku wynosi do 6500 zł (operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej).

Ile kosztuje leczenie zaćmy w Gdańsku?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie zaćmy w Gdańsk placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie zaćmy w Gdańsku

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej
  Sopot, Jana z Kolna 16
  1 oko

  od 2750 zł
  do 3000 zł

 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej
  Gdańsk, Wileńska 44
  Alcon Panoptix

  od 6500 zł
  do 6500 zł

  Sopot, Jana z Kolna 16
  z soczewką ReSTOR Aspheric / z soczewką AMO TECNIS SYMFONY MULTIFOCAL

  6300 zł

 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej z filtrem światła niebieskiego
  Gdańsk, Wileńska 44
  Alcon Natural

  od 3400 zł
  do 3400 zł

Posiadamy również ofertę w 24 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie zaćmy w innych miastach.

Leczenie zaćmy w Gdańsku - gdzie najlepiej?

Zaćma to postępujące mętnienie soczewki, które leczy się za pomocą ultradźwięków, czyli tak zwaną fakoemulsyfikacją. Zabieg polega na rozbiciu mętnej soczewki, której resztki odsysa się z oka, a następnie, po oczyszczeniu torebki, wszczepia się sztuczną soczewkę. Operację przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym i trwa ona zwykle około 15-20 minut.

Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

Okulistyka w Gdańsku

Operacje zaćmy w Gdańsku przeprowadza zespół Centrum Okulistyki Laserowej i Chirurgii Zaćmy Szpitala Swissmed (dzielnica Piecki-Migowo). Specjaliści stosują tu kilka rodzajów soczewek:

 • sferyczne
 • asferyczne
 • toryczne
 • multifokalne
 • multifokalne toryczne

Poza leczeniem zaćmy, w ośrodku wykonywane są także refrakcyjne wszczepy wewnątrzgałkowe soczewek sferycznych, torycznych i wieloogniskowych. Ponadto, ośrodek wyspecjalizowany jest w laserowej chirurgii wad wzroku, oferując pacjentom metody takie jak Lasik, SBK-Lasik, Lasek i TransPRK. Zabiegi są przeprowadzane z użyciem lasera excimerowego Schwind Amaris 750S.

Operacja zaćmy w Sopocie

Usuwaniu zaćmy można poddać się także w przychodniach okulistycznych w Sopocie. Operację zaćmy metodą fakoemulsyfikacji w ofercie ma klinika Blikpol. Pacjenci mają tu do wyboru pięć rodzajów soczewek. Zabiegi przeprowadza dr n. med. Judyta Aniśko-Słomińska. Katarakty można pozbyć się także w Centrum Medycznym KARDIOTEL-BLIKPOL. Oprócz doktor Aniśko-Słomińskiej, pacjentów przyjmują tu także: dr n. med. Hanna Zygmunt, dr n. med. Hanna Zygmunt, lek. Ewa Młodzianowska-Kryda, lek. Maciej Januchta, dr n. med. Barbara Krupa-Szafran oraz lek. Dorota Chomińska-Dorn.

Okulista w Gdańsku na NFZ

Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje operacje zaćmy, jednak niestety wyłącznie z wykorzystaniem soczewek jednoogniskowych standardowych lub torycznych. Soczewki wieloogniskowe są tymczasem znacznie lepszym rozwiązaniem, ponieważ nie tylko przywracają one wzrok chorym, ale też zapewniają dobre widzenie. Niestety ich zakup nie jest refundowany przez NFZ.

Pozostałe trójmiejskie placówki

Leczenie zaćmy z użyciem ultradźwięków oferuje Nadmorskie Centrum Medyczne. Zabieg przeprowadzany jest w trybie ambulatoryjnym,  a jego cena zależy od rodzaju użytej soczewki. Placówka realizuje swoje wielospecjalistyczne usługi w ramach 11 Domów Medycznych na terenie Gdańska, a kwalifikacje do zabiegów zaćmy wraz diagnostyką odbywają się w Domu Medycznym Polanki w Gdańsku-Oliwie.

Chirurgią oka, szczególnie szklistkowo-siatkówkową, chirurgią zaćmy oraz aparatu ochronnego oka zajmuje się dr n. med. Dorota Raczyńska, okulista i członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, Stowarzyszenia Ochrony Wzroku oraz Sekcji Retinologicznej PTO.

Operacja zaćmy. Cena w Gdańsku

Koszt operacji zaćmy jest uzależniony zarówno od danej placówki, jak i wybranej przez pacjenta soczewki. Ceny zaczynają się od 2750 zł za jedno oko (soczewka standardowa), a kończą na 7800 zł za jedno oko (soczewka multifokalna).

Pacjenci szukali zabiegu leczenie zaćmy w pobliżu Gdańska, w miejscowościach: Gdynia, Rumia, Wejherowo oraz Starogard Gdański.

Więcej na temat leczenie zaćmy

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…