Leczenie zaćmy Kraków

Zaćma to poważna choroba wzroku, która może doprowadzić nawet do jego utraty. Zapobiec temu może jedynie operacja. W stolicy Małopolski można wykonać ją w niejednej placówce. Poniżej znajdziesz listę 6 klinik okulistycznych w Krakowie, które oferują taki zabieg swoim pacjentom. Wybierz tę, która najbardziej Ci odpowiada i wygodnie umów się na wizytę do lekarza specjalisty.

Lekarze wykonujący leczenie zaćmy w Krakowie

W Krakowie posiadamy w ofercie 3 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 5 różnych placówkach. Usługa leczenie zaćmy w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

dr n. med. Krzysztof Ochalik

okulista

w Krakowskie Centrum Okulistyki Zooptica

ocena 4,7 / 5  (3 opinii)
lek. Joanna Wołkow

okulista

w Krakowskie Centrum Okulistyki Zooptica

dr n. med. Katarzyna Buczak-Gasińska

okulista

w Krakowskie Centrum Okulistyki Zooptica

Leczenie zaćmy Kraków - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie zaćmy w Krakowie na podstawie cenników z 5 placówek. Najniższa cena to 2500 zł za operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej natomiast najwyższa cena w Krakowie wynosi do 7490 zł (operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej torycznej).

Ile kosztuje leczenie zaćmy w Krakowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie zaćmy w krakowskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie zaćmy w Krakowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej
Kraków, Wieniawskiego 62
2900 zł - Rayner - soczewka C-flex / Alcon jednoczęściowa sferyczna

2900 zł

Kraków, Solskiego 7c

2500 zł

Kraków, Bochenka 12

3500 zł

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej
Kraków, Wieniawskiego 62
Alcon - soczewka Acrysof ReSTOR / Alcon soczewka Acrysoft PanOptix

5950 zł

Kraków, Solskiego 7c
4600 zł - soczewka dwuogniskowa Lentis M+; 5200 zł - soczewka dwuogniskowa Restor; 5200 zł - soczewka trójogniskowa Zeiss Lisa Tri; 5900 zł - soczewka trójogniskowa Alcon PanOptix

od 4600 zł do 5900 zł

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej torycznej
Kraków, Wieniawskiego 62
6950 zł - Alcon Acrysof Toric multifokalna ReSTOR; 7490 zł - Alcon Acrysof Toric PanOptix soczewka multifokalna

od 6950 zł do 7490 zł

Kraków, Solskiego 7c
5600 zł - soczewka toryczna, dwuogniskowa Lentis M+; 6500 zł - soczewka toryczna, dwuogniskowa Restor; 6200 zł - soczewka toryczna, trójogniskowa Zeiss Lisa Tri Toric; 6900 zł - soczewka toryczna, trójogniskowa Alcon PanOptix ;

od 5600 zł do 6900 zł

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej z filtrem światła niebieskiego
Kraków, Wieniawskiego 62
Alcon - soczewka Acrysof IQ Natural

3750 zł

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej z filtrem światła niebieskiego
Kraków, Wieniawskiego 62
Alcon jednoczęściowa asferyczna z filtrem światła niebieskiego (Natural-IQ)

3750 zł

Kraków, Bochenka 12

3700 zł

Posiadamy również ofertę w 29 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie zaćmy w innych miastach.

Leczenie zaćmy w Krakowie - gdzie najlepiej?

Zaćma to zmętnienie soczewki w oku, które utrudniaj promieniom świetlnym przedostanie się do siatkówki. W konsekwencji prowadzi to do upośledzenia ostrości wzroku, a nawet całkowitej jego utraty. Katarakta jest najczęstszą przyczyną ślepoty na świecie, czego doświadcza 200 mln osób, a w Polsce - 800 tysięcy. Zaćmę leczy się operacyjnie, wszczepiając w oko sztuczną soczewkę.

Sala operacyjna w Szpital św. Rafała Sala operacyjna w Szpital św. Rafała

Okulistyka w Krakowie

Operacyjnym leczeniem zaćmy zajmują się specjaliści ze Szpitala św. Rafała (dzielnica Podgórze). Swoim pacjentom mogą oni zaproponować operację zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej lub soczewki sferycznej z filtrem światła niebieskiego. W tym miejscu warto wspomnieć, że w najbardziej podstawowych soczewkach promienie nie są skupiane idealnie tylko w jednym miejscu, dlatego pacjenci mogą się skarżyć na nieostre widzenie wieczorami i w nocy, dlatego często konieczne jest dodatkowe noszenie okularów korekcyjnych. Warto wziąć to pod uwagę decydując się na operację zaćmy i dopłacić do lepszej jakości soczewek, jeśli jest to możliwe.

Gdzie na operację zaćmy?

Kolejną popularną placówką jest Krakowskie Centrum Okulistyki Zooptica (dzielnica Prądnik Czerwony). Pacjenci mają tu do wyboru niezwykle szeroką gamę soczewek, m.in. soczewki asferyczne z filtrem światła niebieskiego, soczewki toryczne i multifokalne. W placówce wszelkie zabiegi chirurgiczne przeprowadza dr n. med. Krzysztof Ochalik, wieloletni współpracownik I Kliniki Okulistycznej w Katowicach, uznawanej za najlepszą w kraju.

Inne krakowskie ośrodki, które oferują leczenie zaćmy, to:

  • Centrum Medyczne Woś i Piwowarczyk (Grzegórzki)
  • Medestetis (Krowodrza)
  • Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego (Prądnik Biały)

Okulista w Krakowie na NFZ

Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski

Pacjenci nierzadko zastanawiają się czy istnieje możliwość operacji zaćmy na NFZ w Krakowie. Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje ten zabieg, jednak czas oczekiwania na świadczenie w stolicy Małopolski to najczęściej minimum 3-4 miesiące. Osoby, które chciałyby poddać się operacji zaćmy w renomowanych krakowskich klinikach okulistycznych, musiałyby czekać na to nawet rok! Właśnie dlatego warto zapoznać się z ofertą prywatnych klinik, gdzie kolejki do specjalistów są znacznie krótsze.

Pozostałe krakowskie placówki

W Centrum Okulistycznym Lexum po raz pierwszy w Polsce w chirurgii zaćmy zostały zastosowane wieloogniskowe soczewki wewnątrzgałkowe. Ośrodek realizuje ponadto Program Bezpłatnych Badań Przesiewowych w kierunku zaćmy, dedykowany osobom powyżej 65. roku życia. Kwalifikacją do zabiegów zaćmy i laserowej korekcji zajmuje się Kierownik ds. Medycznych Centrum, okulista, lek. med. Anna Maroszyńska-Wojnowska.

Zabieg operacyjny zaćmy w technologii OZiL, realizuje Specjalistyczna Klinika Medyczna Oko-Laser. Zabieg nie wymaga zakładania szwów, a placówka oferuje pełen zakres soczewek. Procedura wykonywana jest w ramach umowy z NFZ oraz komercyjnie.

Metodę fakoemulsyfikacji oraz OZiL stosuje również specjalista chorób oczu, chirurg okulista, dr n. med. Tadeusz Januszewski. Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz sekcji chirurgii zaćmy i chirurgii refrakcyjnej, wszczepia m.in. soczewki dyfrakcyjne, bez dodatkowej korekcji oraz soczewki korygujące astygmatyzm. Operacje zaćmy przeprowadzane są w AKmed Kraków przy ul. Twardowskiego 33A.

Za pomocą ultradźwięków rozdrobnienie i usunięcie zmętniałej soczewki odbywa się także w Centrum Medycznym Evita, Centrum Mikrochirurgii Oka. Zabiegi wykonuje mikrochirurg, dr n. med. Jacek Szendzielorz, a badanie kwalifikujące oraz kontrole pooperacyjne przeprowadza specjalista chorób oczu - lek. med. Elżbieta Ziemniak.

Operacja zaćmy. Cena w Krakowie

Operacja zaćmy z wszczepieniem podstawowej soczewki sferycznej to w Krakowie koszt w wysokości minimum 2500 zł. Zabiegi z wykorzystaniem bardziej nowoczesnych soczewek mogą być nawet trzykrotnie droższe.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie zaćmy w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.