Leczenie zaćmy Warszawa

Zaćma (inaczej katarakta) to bardzo poważna choroba wzroku, w wyniku której może dojść do całkowitej utraty widzenia. Aby temu zapobiec, należy jak najszybciej rozpocząć leczenie. Jeśli zmętnienie soczewki oka obejmuje cały jej obszar, wówczas trzeba przeprowadzić operację zaćmy. W Warszawie zabieg ten oferuje wiele placówek. Poniżej znajdziesz listę 10 renomowanych klinik okulistycznych. Wybierz jedną z nich i wygodnie umów się na wizytę u lekarza specjalisty.

Centrum Medyczne MML

Warszawa, ul. Bagno 2
9,0 / 10  •  Znakomita  •  504 opinii
 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... 7200 zł
 • Badanie kwalifikacyjne do operacji zaćmy 680 zł
 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... 4800 zł
 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... od 5800 zł
 • Konsultacjezadzwoń

Retina Szpital Okulistyczny

Warszawa, ul. Gimnazjalna 1
8,9 / 10  •  Bardzo dobra  •  157 opinii

Szybki i bezbolesny zabieg, bardzo dobre samopoczucie po zabiegu, życzliwość lekarzy bezcenna ~ Adam N (Leczenie zaćmy, lek. Michał Szot)

 • Leczenie zaćmy od 8300 zł
 • Laserowe leczenie zaćmy wtórnej 450 zł
 • Badanie kwalifikacyjne do operacji zaćmy 430 zł
 • Kapsulotomia laserowa 450 zł
 • Konsultacjezadzwoń

Centrum Medyczne MAVIT

Warszawa, ul. Podleśna 61
9,0 / 10  •  Znakomita  •  664 opinii

Nigdy nie wyobrażałem sobie, że w tak krótkim czasie będę mógł i czy w ogóle będę mógł rozpoznawać twarze znajomych mi osób. Przed zabiegiem możliwe to było tylko po sylwetce. Wreszcie mogę wsiąść za kółko bez obawy, że po zmierzchu nie wyrządzę komuś krzywdy. ~ Janek G. (Leczenie zaćmy)

 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... od 5200 zł
 • Badanie kwalifikacyjne do operacji zaćmy 250 zł
 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... 3300 zł
 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... 3800 zł
 • Konsultacjezadzwoń

Centrum Operacji Zaćmy

Warszawa, ul. Wąwozowa 20 lok. 003
9,0 / 10  •  Znakomita  •  256 opinii

Bardzo profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie przez zabieg oraz rekonwalescencję. ~ Beata (Leczenie zaćmy, dr n. med. Jerzy Brzozowski)

 • Leczenie zaćmy 7500 zł
 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... 6500 zł
 • Laserowe leczenie zaćmy wtórnej 400 zł
 • Badanie kwalifikacyjne do operacji zaćmy 190 zł
 • Konsultacjezadzwoń

Lekarze wykonujący leczenie zaćmy w Warszawie

W Warszawie posiadamy w ofercie 12 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 10 różnych placówkach. Usługa leczenie zaćmy w Warszawie jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

dr n. med. Marcin Jezierski

okulista

w Centrum Medyczne MML

10 / 10
dr n. med. Piotr Fryczkowski

okulista

w Retina Szpital Okulistyczny

10 / 10
dr n. med. Jerzy Brzozowski

okulista

w Centrum Operacji Zaćmy

9,3 / 10
lek. Michał Szot

okulista

w Retina Szpital Okulistyczny

9,3 / 10
dr n. med. Barbara Polaczek-Krupa

okulista

w Centrum Okulistyczne Jaskra

lek. Anita Piekarniak-Woźniak

okulista

w Centrum Okulistyczne Jaskra

lek. Anna Cichocka-Woźniak

okulista

w Centrum Okulistyczne Jaskra

lek. Barbara Popiołek-Chmielak

okulista

w Centrum Okulistyczne Jaskra

dr n. med. Magdalena Pauk-Domańska

okulista

w Centrum Okulistyczne Jaskra

lek. Katarzyna Adamska-Czuba

okulista

w Centrum Okulistyczne Jaskra

lek. Anna Husiatyńska

okulista

w Centrum Okulistyczne Jaskra

lek. Ewa Anielska

okulista

w Centrum Okulistyczne Jaskra

Leczenie zaćmy Warszawa - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie zaćmy w Warszawie na podstawie cenników z 10 placówek. Najniższa cena to 3300 zł za operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej natomiast najwyższa cena w Warszawie wynosi do 7900 zł (operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej z filtrem światła niebieskiego).

Ile kosztuje leczenie zaćmy w Warszawie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie zaćmy w warszawskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie zaćmy w Warszawie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej
  Warszawa, Podleśna 61
  Zabieg usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji wraz ze wszczepem jednoczęściowej zwijalnej soczewski sferycznej ZEISS - 3300 zł

  3300 zł

  Warszawa, Bagno 2

  4800 zł

 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej
  Warszawa, Podleśna 61
  Zabieg usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji wraz ze wszczepem soczewki multifokalnej: – Lentis Comfort - 5200 zł Zabieg usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji wraz ze wszczepem soczewki multifokalnej: – Lentis Mplus lub Human Optics diffractiva lub SAV-IOL Lucidis - 5700 zł Zabieg usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji wraz ze wszczepem soczewki multifokalnej: – Zeiss LISA - 6300 zł Zabieg usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji wraz ze wszczepem soczewki multifokalnej: – ALCON Acrysof IQ ReSTOR, ALCON IQ PanOptix, ZEISS LISA tri (trzyogniskowa) - 6500 zł

  od 5200 zł
  do 6500 zł

  Warszawa, Bagno 2

  7200 zł

  Warszawa, Wąwozowa 20

  6500 zł

 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej z filtrem światła niebieskiego
  Warszawa, Podleśna 61
  Zabieg usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji wraz ze wszczepem soczewki asferycznej z filtrem światła niebieskiego ALCON Acrysof IQ - 3800 zł

  3800 zł

  Warszawa, Bagno 2

  od 5800 zł
  do 7900 zł

 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej z filtrem światła niebieskiego
  Warszawa, Bagno 2

  od 5800 zł
  do 7900 zł

Posiadamy również ofertę w 25 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie zaćmy w innych miastach.

Leczenie zaćmy w Warszawie - gdzie najlepiej?

Zaćma polega na stopniowej utracie ostrości widzenia. Występuje w wielu odmianach: wrodzonej lub nabytej, starczej, pourazowej oraz wtórnej. Choć uważa się ją za chorobę ludzi starszych, coraz częściej z problemem zaćmy zmagają się także ludzie 30- i 40-letni. Zaćmę często leczy się operacyjnie, poprzez zabieg fakoemulsyfikacji soczewki. Polega on na wykonaniu niewielkiego nacięcia, przez które lekarz rozbija i usuwa zmętniałe jądro i korę soczewki. Robi to przy pomocy ultradźwięków. Następnie pacjentowi wszczepia się sztuczną soczewkę, dzięki czemu odzyskuje on ostrość widzenia.

Kadra w Centrum Okulistyczne Optimum Kadra w Centrum Okulistyczne Optimum

Kliniki okulistyczne w Warszawie

Pacjenci z kataraktą mogą udać się na przykład do znajdującego się na Bemowie Szpitala Okulistycznego Retina, który na rynku usług okulistycznych funkcjonuje już od 2004 roku. Operacje zaćmy wykonuje tu zespół złożony z doskonałych specjalistów. W jego skład wchodzą: dr n. med. Piotr Fryczkowski, dr n. med. Agnieszka Siennicka, dr n. med. Piotr Tesla i lek. Michał Szot. W stolicy leczeniem zaćmy zajmuje się również zlokalizowane na Bielanach Centrum Medyczne Mavit. Pacjenci mają tu do wyboru całą gamę soczewek, które są wszczepiane podczas zabiegu: poczynając od standardowych sferycznych, przez soczewki asferyczne z filtrem światła niebieskiego, aż po soczewki toryczne i multifokalne.

Gdzie na operację zaćmy w stolicy?

Zabiegi operacyjnego leczenia zaćmy w swojej ofercie posiada także śródmiejskie Centrum Medyczne MML. Placówka oferuje swoim pacjentom fakoemulsyfikację z wszczepem soczewki zwijanej Acrysof Natural, jedno- lub wieloogniskowej soczewki asferycznej z filtrem światła niebieskiego lub jedno- i wieloogniskowej torycznej asferycznej z filtrem światła niebieskiego. Operacje leczenia zaćmy wykonuje tu dr n. med. Marcin Jezierski. Zabieg ten jest przeprowadzany również w położonym na Mokotowie Centrum Medycznym Damiana, który posiada certyfikat „Szpital bez bólu". Placówka ta dołączyła do nas w 2019 roku.

Okulista w Warszawie na NFZ

Kadra w Centrum Medyczne MML Kadra w Centrum Medyczne MML

Wielu pacjentów zastanawia się, czy istnieje możliwość operacji zaćmy na NFZ w Warszawie. Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje ten zabieg, jednak czas oczekiwania na świadczenie wynosi w stolicy minimum 3-4 miesiące. Kolejka do specjalisty w najbardziej renomowanych klinikach okulistycznych w Warszawie to nawet 1,5 roku! Właśnie dlatego warto zapoznać się z ofertą prywatnych klinik, gdzie czas oczekiwania na zabieg jest znacznie mniejszy.

Oprócz wspomnianych już wyżej placówek, należą do nich także m.in.:

 • Centrum Operacji Zaćmy dr Jerzy Brzozowski (Śródmieście)
 • Instytut Oka (Mokotów)
 • Centrum Medyczne CMP (Mokotów)

Zaćma. Leczenie operacyjne w stołecznych placówkach

W Warszawie znajduje się wiele doskonałych placówek, które w swojej ofercie mają zabiegi operacyjnego leczenia zaćmy. Wśród nich warto wymienić Centrum Mikrochirurgii Oka Laser, gdzie zabiegi przeprowadza jeden z największych polskich autorytetów w dziedzinie okulistyki – prof. dr hab. n. med. Jerzy Szaflik. Prof. Szaflik wprowadził na polski rynek zabieg fakoemulsyfikacji oraz jako pierwszy w kraju wykorzystał wewnątrzgałkowe soczewki toryczne i multifokalne. Wykonuje też łączone operacje zaćmy oraz jaskry. Specjalistami w zakresie operacyjnego leczenia jaskry w placówce są także prof. dr hab. n. med. Jacek P. Szaflik, dr n. med. Anna Kamińska oraz dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek.

Kolejną placówką, mającą w swojej ofercie zabiegi operacyjnego leczenia zaćmy jest Centrum Okulistyczne Lexum, które swoje placówki posiada również we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Szczecinie. W ramach chirurgii zaćmy w klinice wykonywane są zabiegi fakoemulsyfikacji z wszczepem soczewki standardowej, torycznej, pseudoakomodacyjnej oraz pseudoakomodacyjnej torycznej, a także zabiegi wszczepu wtórnego soczewki w oku bezsoczewkowym. Chirurgią jaskry w placówce zajmuje się lek. med. Karol Korżel, doświadczony okulista i członek Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej.

Warto polecić również NZOZ Okomed – placówkę, specjalizującą się w operacjach zaćmy i diagnostyce chorób oczu. Zabiegi operacyjnego usuwania zaćmy w placówce przeprowadzają dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek, dr n. med. Michał Kamiński oraz dr n. med. Justyna Izdebska. Wszyscy lekarze, pracujący w klinice to okuliści z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, nierzadko mający na koncie spektakularne sukcesy zawodowe (m.in. dr Grabska-Liberek, która jako pierwsza w Polsce zastosowała metodę Epi-Lasik w laserowej korekcji wad refrakcji).

Operacja zaćmy. Cena w Warszawie

Koszt związany z operacją zaćmy jest uzależniony od wielu czynników, m.in. rodzaju soczewki, która zostanie wszczepiona pacjentowi podczas zabiegu. Ceny zaczynają się od 1790zł za jedno oko i kończą na 8400 zł za oboje oczu. Ostateczny koszt operacji jest obliczany podczas wizyty kwalifikującej do procedury.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie zaćmy w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Wołomin, Legionowo, Otwock, Grodzisk Mazowiecki, Mińsk Mazowiecki oraz Żyrardów.

Więcej na temat leczenie zaćmy

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…