Operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa

Lekarze wykonujący operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa

Posiadamy w ofercie 12 specjalistów w 8 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 12 różnych placówkach. Usługa operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa jest najczęściej wykonywana przez otolaryngologa i laryngologa.

dr n. med. Norbert Górski

otolaryngolog

w Optimum Klinika Głowy i Szyi

ocena 5,0 / 5  (2 opinii)
lek. Ireneusz Bąk

otolaryngolog

w Optimum Klinika Głowy i Szyi

ocena 5,0 / 5  (1 opinii)
dr n. med. Paweł Szwedowicz

otolaryngolog

w Optimum Klinika Głowy i Szyi

ocena 4,8 / 5  (4 opinii)
dr Elżbieta Drewienkiewicz-Suliga

otolaryngolog

w Centrum Medyczne Suliga

ocena 4,7 / 5  (58 opinii)
dr n. med. Maciej Müller

otolaryngolog, laryngolog dziecięcy, laryngolog

w Stadmedica Centrum Medyczne

ocena 4,6 / 5  (5 opinii)
lek. Arkadiusz Kasztelan

otolaryngolog

w Cor-Lar-Med

ocena 4,6 / 5  (15 opinii)
dr hab. n. med. Mariola Zagor

laryngolog

w Optimum Klinika Głowy i Szyi

lek. Rafał Chmielewski

otolaryngolog

w Optimum Klinika Głowy i Szyi

dr n. med. Kornel Szczygielski

otolaryngolog

w Optimum Klinika Głowy i Szyi

dr hab. n. med. Tomasz Gotlib

otolaryngolog

w Optimum Klinika Głowy i Szyi

dr n. med. Małgorzata Wierzchowska

otolaryngolog

w Stadmedica Centrum Medyczne

dr n. med. Jacek Schmidt

laryngolog

w Klinika Nowoczesnej Laryngologii dr n. med. Jacek Schmidt

Operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa - informacje

Celem leczenia endoskopowego skrzywienia przegrody nosa jest przywrócenie jego drożności oraz odbudowa prawidłowych warunków anatomiczno-fizjologicznych w nosie. Wśród jego głównych zalet wymienia się wysoką precyzję, zadowalające efekty pooperacyjne (nie pozostawia blizn na nosie) oraz krótki czas rekonwalescencji. Procedura przeprowadza może być w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i trwa od 40 do 90 minut. Standardowy czas pobytu pacjenta w klinice po zabiegu wynosi 1 dzień. Pacjent na wizytę kontrolną zgłosić się powinien po około 7 dniach.

Korekcja skrzywienia przegrody nosa endoskopowo w Polsce – gdzie można udać się na zabieg

W Szczecinie na leczenie endoskopowe skrzywienia przegrody nosa udać się można do lek. med. Aleksandra Żmudzińskiego, specjalisty laryngologii. Doświadczenie zdobywał w Klinice Otolaryngologii Akademii Medycznej w Gdańsku. Specjalizuje się w zabiegach laryngologicznych, wykonywanych za pomocą endoskopu. Endoskopową operację krzywej przegrody nosa wykonuje w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym (w zależności od względnych i bezwzględnych wskazań medycznych). Udać się do niego można także w przypadku chorób uszu, zatok przynosowych, gardła oraz krtani. Przeprowadza również endoskopowe operacje zatok przynosowych FESS, operacje korekcji małżowin nosowych oraz operacje likwidujące chrapanie metodą CELON.

W swojej ofercie endoskopową korekcja przegrody nosa w Katowicach ma dr n. med. Tomasz Grzegorzek, specjalista otolaryngolog. Należy do Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi. Ukończył wiele szkoleń i kursów, w tym z zakresu chirurgii plastycznej nosa i przegrody nosowej. Specjalizuje się w małoinwazyjnej chirurgii laryngologicznej, w tym w chirurgii plastycznej przegrody nosa metodą endoskopową. Procedurę przeprowadza w znieczuleniu ogólnym. Z zakresu chirurgii funkcjonalno-estetycznej nosa (np. z wykorzystaniem endoskopii, shavera, radiochirurgii) wykonuje około 100 zabiegów rocznie.

Operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa możliwa jest także do przeprowadzenia w Szpitalu Medicover w Warszawie, w którym świadczony jest szeroki zakres zabiegów laryngologicznych. Septoplastyka endoskopowa wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Do placówki udać się można także na chirurgiczną korektę przegrody nosowej, która połączona może być z chirurgiczną redukcją przerośniętych małżowin nosowych dolnych. Oferta szpitala z zakresu zabiegów endoskopowych laryngologicznych obejmuje również endoskopową operację zatok przynosowych oraz endoskopową operację czynnościową zatok przynosowych z korekcją przegrody nosa.

Więcej na temat operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa