Leczenie stulejki chirurgiczne w Gorzowie Wlkp. - gdzie najlepiej?

Stulejka to zwężenie napletka, które uniemożliwia lub utrudnia jego ściąganie poniżej żołędzi prącia. Leczenie chirurgiczne stulejki obejmować może plastykę napletka lub obrzezanie. Zabieg plastyczny polega na poszerzeniu ujścia napletka, co ma na celu zapewnienie jego pełnej funkcjonalności. Wśród jego zalet wymienia się szczególnie zachowanie napletka w całości. Procedurę tę wykonuje się jednak tylko w przypadku niewielkiej stulejki. Metodą umożliwiającą całkowite wyleczenie schorzenia jest obrzezanie, które polega na wycięciu pierścienia zwężającego razem z częścią lub całością napletka. Przed zabiegiem konieczna jest wizyta u specjalisty z zakresu urologii. Procedura przeprowadzona może być w znieczuleniu przewodowym, miejscowym lub ogólnym i trwa około 30 minut. Pacjent może opuścić klinikę już kilka godzin po zabiegu. Przez około 30 dni należy zachować wstrzemięźliwość seksualną. Nieleczone schorzenie może prowadzić m.in. do zwiększenia ryzyka zakażeń układu moczowego, raka prącia oraz problemów w życiu seksualnym.

Chirurgiczne leczenie stulejki w Gorzowie Wielkopolskim – gdzie można udać się na zabieg

Leczenie stulejki chirurgiczne jest możliwe do przeprowadzenia w Klinice Chirurgii Jednego Dnia EZ. W placówce świadczony jest szeroki zakres zabiegów chirurgicznych oraz urologicznych. Oprócz operacji plastycznej stulejki, w klinice wykonać można również plastykę wędzidełka prącia, operację wodniaka jądra i powrózka nasiennego (jednostronną i obustronną) oraz operację niezstąpionego jądra (jednostronną i obustronną). Oferta ośrodka obejmuje również m.in. plastykę korekcyjną z użyciem wszczepów syntetycznych przepukliny pachwinowej, udowej, kresy białej oraz przepukliny pępkowej.

Operację stulejki w swojej ofercie ma także lek. med. Janusz Grzelak, urolog i chirurg ogólny. Jest absolwentem Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Doświadczenie zdobywał na Oddziale Urologii Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim. Należy do Zarządu Oddziału Wielkopolskiego Polskiego Towarzystwa Urologicznego. Uczestniczył w Urologicznym Forum Naukowym w Barcelonie. Swoim pacjentom oferuje kompleksową diagnostykę i leczenie schorzeń z zakresu urologii: oprócz operacji stulejki przeprowadzić może równie operację wodniaka jądra, torbieli najądrza, powrózka nasiennego, niezstąpionego jądra oraz operację żylaków powrózka nasiennego. Jego oferta obejmuje także eletkroresekcję przezcewkową gruczołu krokowego, przezcewkowe nacięcie szyi pęcherza moczowego, endoskopową operację zwężenia cewki moczowej, obrzezanie, amputację jądra, wycięcie zmiany moszny oraz wszczepienie protezy jądra.

Więcej na temat leczenie stulejki chirurgiczne

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…