Leczenie stulejki

Stulejka to schorzenie, które objawia się zwężeniem ujścia napletka. Utrudnia to zsuwanie go z żołędzia prącia. Bolesnego problemu można pozbyć się podczas operacji stulejki. To prosty i szybki zabieg, który - w zależności od wskazań - przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym  …więcej »

Obrzezanie

Obrzezanie to zabieg medyczny polegający na usunięciu napletka chroniącego żołądź prącia. Operacje obrzezania u dorosłych pacjentów wykonują specjaliści urologii. Procedura może mieć charakter częściowy lub całościowy - w Polsce najczęściej przeprowadza się ją ze względów medycznych  …więcej »

Podcięcie wędzidełka prącia

Wędzidełko napletka może być przyczyną problemów podczas kontaktów seksualnych. Jeśli jest zbyt krótkie lub zbyt długie, może utrudniać współżycie oraz zachowanie właściwej higieny. Aby tego uniknąć, warto poddać się zabiegowi podcięcia wędzidełka prącia  …więcej »

Operacja wodniaka jądra

Wodniak jądra to schorzenie, które występuje zarówno u noworodków, jak i dorosłych mężczyzn. O ile w przypadku niemowląt zwykle nie ma konieczności leczenia operacyjnego, jest ono niezbędne u dojrzałych pacjentów, ponieważ nieleczony wodniak jądra może skutkować rozwojem powikłań  …więcej »

Operacja prostaty

Gruczoł krokowy można usunąć nie tylko w przebiegu klasycznej operacji. Coraz bardziej popularne są zabiegi laserowe, które cechują się olbrzymią precyzją, mniejszymi dolegliwościami bólowymi występującymi już po procedurze oraz znacznie krótszym czasem rekonwalescencji  …więcej »