Inne placówki w pobliżu Katowic

Lekarze wykonujący leczenie stulejki chirurgiczne w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 4 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 14 różnych placówkach. Usługa leczenie stulejki w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez urologa.

lek. Witold Smoleński

urolog

w Klinika Galena

9,6 / 10
prof. dr hab. n. med. Andrzej Paradysz

chirurg ogólny, urolog, urolog dziecięcy

w AVIMED

8,5 / 10
dr n. med. Mateusz Marcinek

urolog

w Centrum Lekarskie Alfa

dr n. med. Maciej Kupajski

urolog

w Poliklinika Doktora Bessera

Leczenie stulejki chirurgiczne Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury leczenie stulejki chirurgiczne w 14 placówkach w Katowicach. Najniższa cena wynosi 1235 zł w LUX MED Gliwice, najwyższa to 2500 zł, natomiast średni koszt to 1798 zł.

Ile kosztuje leczenie stulejki chirurgiczne w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie stulejki chirurgiczne w katowickich placówkach:

Posiadamy również ofertę w 47 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie stulejki chirurgiczne w innych miastach.

Leczenie stulejki chirurgiczne w Katowicach - gdzie najlepiej?

Sala operacyjna w Centrum Lekarskie Alfa Sala operacyjna w Centrum Lekarskie Alfa

Stulejka, po łacinie zwana phimosis, jest przypadłością dotykającą zarówno małych chłopców, jak i dorosłych mężczyzn. Kiedy otwór napletkowy jest zbyt ciasny, zsunięcie napletka z żołędzi jest znacznie utrudnione lub niemożliwe – stąd podział na stulejkę częściową bądź całkowitą. Leczenie schorzenia polega na operacji plastycznej, podczas której chirurg odpowiednio nacina, poszerza i ponownie zszywa napletek. Drugim wariantem jest obrzezanie, będące bardziej radykalną metodą terapii, ale gwarantującym za to brak nawrotów dolegliwości. Polega na całkowitym wycięciu napletka, trwa ok. 30 minut i przeprowadza się je w znieczuleniu miejscowym.

Po korekcji stulejki dorosli pacjenci powinni minimum przez okres 4 tygodni powstrzymać się od współżycia. W pierwszym etapie rekonwalescencji zaleca się robienie opatrunków tak, aby penis był uniesiony do góry – takie ułożenie zmniejsza ryzyko wystąpienia krwotoków i znacząco przyspiesza gojenie.

Katowiccy specjaliści w leczeniu stulejki

Leczeniem stulejki zajmuje się wielu polskich chirurgów. Można umówić się na zabieg zarówno w dużym mieście takim jak Warszawa czy Kraków, jak i w mniejszej miejscowości. Jeśli pacjent wybierze którąś z klinik w Katowicach, będzie mógł poddać się operacji u jednego z kilku wybitnych tutejszych specjalistów. Do tego grona bez wątpienia zalicza się dr Zbigniew Mazan (Klinika Chirurgii Mazan), chirurg wykonujący plastykę narządów płciowych mężczyzn – jego pacjenci przechodzą zabieg obrzezania. W zależności od preferencji pacjenta, wycina cały napletek bądź tylko jego część (obrzezanie całkowite lub częściowe). Operacja trwa ok. 30 minut.

Leczeniem stulejki zajmuje się także dr Henryk Mekle z Centrum Estetyki Ciała. Pacjentów leczy poprzez chirurgiczne usunięcie części bądź całości napletka, natomiast w łagodnych przypadkach wykonuje zabieg plastyczny poszerzający ujście napletka. W większości przypadków stosuje znieczulenie miejscowe. Prócz niego leczeniem tej dolegliwości zajmuje się także lek. med. Andrzej Grabarczyk.

Kolejnym specjalistą z Katowic jest dr hab. n. med. Wojciech Szewczyk (NZOZ Altermed). Obecnie obejmuje stanowisko asystenta Klinicznego Oddziału Urologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Do głównych kierunków jego badań należy diagnostyka nowotworów układu moczowego, analiza zakażeń w klinice urologicznej, a także zagadnienia związane z leczeniem łagodnego rozrostu stercza oraz kamicy nerkowej falami uderzeniowymi generowanymi pozaustrojowo. Pacjentom ze stulejką pomaga poprzez wykonanie obrzezania lub operację plastyczną.

Operacja stulejki w Katowicach

W samym centrum Katowic mieści się kolejna placówka – Klinika Jednego Dnia Traf-Med. To prywatna placówka służby zdrowia z wieloletnią tradycją. Posiada klimatyzowaną salę operacyjną i dwa gabinety lekarskie, a zabiegi chirurgiczne stulejki przeprowadzają w nich: dr n. med. Bożena Zapatka oraz dr n. med. Jarosław Słota.

Następnym godnym polecenia ośrodkiem jest Klinika 2000. Wszystkie wymagane badania wykonywane są na miejscu, a po zabiegu pacjent ma zapewnioną całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską. Meżczyźni ze stulejką przechodzą w klinice operację plastyczną poszerzającą ujście napletka, niekiedy (w przypadku dużego bliznowacenia napletka lub na życzenie pacjenta) chirurg przeprowadza zabieg całkowitego usunięcia napletka, czyli obrzezanie. Po operacji na ranę zakłada się opatrunek maściowy. Zabiegi wykonuje dr Kazimierz Swoboda, a także dr Dariusz Giełzak

Polecaną kliniką jest również Kriomed, w którym stulejkę operuje się w ramach chirurgii jednego dnia, podobnie jak zabiegi przy użyciu lasera CO2 i kriochirurgii. Ośrodek posiada własne zaplecze laboratoryjne i zabiegowe, a prócz operacji plastycznych męskich narządów specjaliści placówki zajmują się także żylakami kończyn dolnych, guzkami sutka i hemoroidami. Jeszcze jednym katowickim ośrodkiem, w którym mężczyzna z problemem stulejki znajdzie pomoc, jest Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital im. Prof. Emila Michałowskiego.

 

Kadra w Klinika Galena Kadra w Klinika Galena

Pacjenci szukali zabiegu leczenie stulejki chirurgiczne w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Chorzów, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Będzin, Mysłowice, Ruda Śląska, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Zabrze, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Oświęcim, Zawiercie, Rybnik oraz Jastrzębie-Zdrój.

Więcej na temat leczenie stulejki chirurgiczne

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…