Lekarze wykonujący implanty zębowe w Lublinie

W Lublinie posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 1 różnych placówkach. Usługa implanty zębowe w Lublinie jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

lek. dent. Urszula Zaremba

stomatolog

w New Look Clinic

lek. dent. Elżbieta Bandurak

stomatolog

w New Look Clinic

Implanty zębowe w Lublinie - gdzie najlepiej?

Implanty zębowe to elementy kształtem przypominające śruby, które zastępują korzenie własnych zębów. Najczęściej wykonane są z tytanu. Są one stosowane w celu uzupełnienia utraty jednego lub większej ilości zębów. Wśród ich zalet wymienia się eliminacje dolegliwości, związanych z tradycyjnym leczeniem protetycznym, bardzo dobre dopasowanie do łuku zębowego oraz brak konieczności piłowania sąsiednich, zdrowych zębów. Zazwyczaj pełne leczenie implantologiczne obejmuje trzy wizyty, a przeprowadza je specjalista implantolog. Sam zabieg wszczepienia jednego implantu trwa ok. 25 minut.

Leczenie implantologiczne w Lublinie – gdzie można szukać pomocy

Leczenie implantologiczne w Lublinie można przeprowadzić w Centrum Medycznym „Implantologia Stomatologia”. W placówce stosowane są implanty ceramiczne z tlenku cyrkonii (WhiteSky), implanty firm Straumann, Synthes i Stryker oraz implanty tymczasowe IPI. Dzięki współpracy z firmą Nobel Biocare (pierwszej takiej w kraju), centrum ma w swojej ofercie projektowanie implantów indywidualnie dla każdego pacjenta (jest ona skierowana szczególnie dla osób nieposiadających już własnych zębów, z trudnymi warunkami anatomicznymi). Istnieje możliwość przeprowadzanie zabiegu z zastosowaniem implantów Zygoma (zygomatycznych), które skracają czas leczenia i rehabilitacji protetycznej u osób z rozległymi zanikami kostnymi szczęki. Oferta placówki obejmuje również odbudowę bezzębia szczęki lub żuchwy za pomocą systemu „All-on-4”, który opiera na rehabilitacji całego bezzębia szczęki żuchwy zaledwie czterema implantami (w każdej ze szczęk).

Implanty zębowe wszczepić można także w Centrum Stomatologii Kompleksowej ALDENT. Zabieg poprzedzony jest diagnostyką z wykorzystaniem tomografii komputerowej CT. W procedurach z zakresu implantologii w placówce wykorzystywany jest fizjodyspenser implantologiczny oraz mikroślinik implantologiczny, który pozwala na precyzyjne umieszczenie implantów w kości. W placówce stosowane są m.in. implanty ze złotką szyjką, oferta obejmuje również implanty MDI (miniimplanty firmy IMTEC), które wykorzystywane są do stabilizacji protez całkowitych oraz odbudowy pojedynczych zębów.

Odbudowę braków zębowych za pomocą implantów przeprowadza również dr n. med. Krzysztof Krakowiak, specjalista stomatologii ogólnej. Uczestniczył w wielu kursach, w tym kursie chirurgicznym „Możliwości poprawy łoża implantologicznego w połączeniu z rehabilitacją implantoprotetyczną” oraz kursie ortodontycznym o tematyce „Mikroimplanty jako wzmocnienie zakotwiczenia". Był również uczestnikiem obrad w VI Międzynarodowym Kongresie Implantologii Stomatologicznej OSIS. Przeprowadza zabiegi z zastosowaniem systemu DIEM, dzięki któremu możliwe jest dokonanie uzupełnienia protetycznego w dniu planowanego usunięcia zęba. Stosuje m.in. implanty jednoczęściowe Nobel Direct oraz Repleace Select.

Pacjenci szukali zabiegu implanty zębowe w pobliżu Lublina, w miejscowościach: Świdnik oraz Puławy.

Więcej na temat implanty zębowe

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…