Implanty zębowe Toruń i okolice

Bezpośrednio w Toruniu nie dysponujemy placówką wykonującą implanty zębowe, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 1 innych klinik z okolicy Torunia. Implanty zębowe można przeprowadzić m.in. w PERIO-DENS w Bydgoszczy (40 km od Torunia) w cenie 3200 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Implanty zębowe w Toruniu - gdzie najlepiej?

Implanty zębowe imitują korzeń zęba. Wraz z przymocowaną do niego koroną protetyczną, implant ma na celu odtworzenie utraconego uzębienia. Implanty zębowe produkowane są z czystego tytanu ,a ich powierzchnia przypomina ludzki kolagen (m.in. dzięki temu organizm toleruje wszczepy i możliwa jest trwała odbudowa braków uzębienia). Założenie implantu zębowego nie wymaga szlifowania sąsiednich zębów, nie ma też ograniczeń wiekowych, uniemożliwiających ich zastosowanie. Implanty zębowe pełnią taką samą funkcję jak naturalne zęby, są przy tym bardzo trwałe (prawidłowo założony implant stomatologiczny może służyć pacjentowi praktycznie przez całe życie). Zabieg założenia implantów zębowych nie wymaga hospitalizacji i przeprowadza go implantolog przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Trwa najczęściej ok. 20 – 60 minut. 

Toruńskie placówki, mające w swojej ofercie zabieg założenia implantów zębowych

Centrum Stomatologii Estetycznej Karina Drosd w Toruniu to placówka, do której można udać się w celu założenia implantów zębowych. W ośrodku tym stosowane są implanty Ankylos, które można stosować w celu uzupełnienia braku pojedynczego zęba, kilku zębów oraz całego uzębienia. Przed przeprowadzeniem zabiegu konieczne jest odbycie wizyty konsultacyjnej z lekarzem specjalistą w czasie trwania której dokona on kwalifikacji pacjenta do zabiegu.

Implanty zębowe w swojej ofercie posiada również CIVIS VITA Centrum Medyczne w Toruniu, gdzie stosowane są wszczepy firmy Densplay Ankylos. Placówka ma także w swojej ofercie szereg zabiegów chirurgii okołoimplantacyjnej, w tym podniesienie dna zatoki szczękowej Sinus Lift oraz sterowaną regenerację kości GBR. Korony protetyczne na implantach jmocowane są tu na łącznikach cyrkonowych lub metalowych, pacjent ma także do wyboru inne rodzaje uzupełnień braków zębowych, w tym wkłady koronowo-korzeniowe, protezy całkowite, częściowe i szkieletowe oraz protezy na koronach teleskopowych.

Implanty stomatologiczne ma w swojej ofercie także toruńska klinika Stomatolog Piasecki, gdzie wykorzystywane są implanty seven i C1 firmy MIS.W zakresie implantoprotetyki dostępne są korony porcelanowe na stopie nieszlachetnym, na podbudowie z tlenku cyrkonu na łączniku tytanowym lub indywidualnym estetycznym. Leczenie implantologiczne w gabinecie odbywa się z zastosowaniem zaawansowanego technologicznie sprzętu, w tym urządzenia Piesotome Solo Led, wykorzystywanego w zabiegach ultradźwiękowej chirurgii przedimplantacyjnej.

Więcej na temat implanty zębowe

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…