Implanty zębowe Direct

Implanty stomatologiczne są rozwiązaniem, które znajduje zastosowanie u osób, które utraciły ząb lub zęby w wyniku różnych chorób czy urazów. Sprawiają one, że uśmiech i stan uzębienia pacjenta ulegają znacznej poprawie i odzyskują swój naturalny wygląd. Na dzień dzisiejszy coraz większa ilość firm specjalizuje się w opracowywaniu, produkcji i dystrybucji własnych zestawów implantów. Jedną z takich firm jest amerykańska firma Implant Direct.

Data aktualizacji
Czas czytania
2 min.

Implantami stomatologicznymi nazywamy tak naprawdę tytanowe śruby, które zastępują utracony korzeń zęba. Są one najbardziej naturalnym i najlepiej prezentującym się rozwiązaniem w przypadku utraty jednego lub kilku zębów. Tytan, z którego najczęściej wykonane są implanty zębowe, zapewnia pewną i wysokiego stopnia integrację z tkankami organizmu pacjenta. 

Implanty stomatologiczne, poza oczywistą i widoczną poprawą estetyki uśmiechu pacjenta, przyczyniają się dodatkowo do polepszenia stanu zdrowia i komfortu życia m.in. poprzez poprawę jakości zgryzu, procesu żucia czy zapobieganiu nieodpowiedniemu ścieraniu się powierzchni poszczególnych zębów.

Charakterystyka implantów Direct

Firma Implant Direct, która została założona ponad 30 lat temu przez pioniera w dziedzinie implantologii dr Gerald A. Niznick, zapewnia szeroki asortyment produktów, wśród których oferowane implanty stomatologiczne stanowią bardzo ważną składową.

Jednym z oferowanych przez firmę Implant Direct produktów jest system InterActive™, który zapewnia kompatybilność połączenia stożkowego z wybranymi produktami firmy Nobel Biocare takimi jak: NobelActive™ i NobelReplace™ CC. Do innych zalet implantów InterActive™ należy m.in. zwiększona zdolność przylegania implantu do struktur tkanek miękkich w jego bezpośredniej okolicy, odpowiedni wyprofilowany kształt samego gwintu, który odpowiada za wysokiego stopnia stabilizację wprowadzonego implantu czy prawidłowe i optymalne przenoszenie sił i nacisku podczas aktu żucia.

Rodzaje implantów zębowych Direct

Kolejnymi implantami, które znaleźć można w ofercie firmy Implant Direct, jest cała rodzina produktów  LEGACY™ SYSTEM, które różnią się pomiędzy sobą m.in. dostępnymi średnicami, długościami, kompatybilnością z produktami innych firm czy grupą pacjentów, którzy odniosą największe korzyści z ich wszczepienia.

Grupa produktów tzw. SPECTRA-SYSTEM obejmuje m.in. implanty takie jak ScrewPlant™ czy ScrewDirect™. Implanty ScrewPlant™ stanowią świetne uzupełnienie systemu Tapered Screw Vent® firmy Zimmer Dental Inc., gdyż są z nimi całkowicie kompatybilne. Z kolei produkt ScrewDirect™ jako jednoczęściowy implant zapewnia wysoką jakość wykonania przy stosunkowo niewielkiej cenie. Warto również zwrócić uwagę na implanty, wchodzące w skład nowej linii produktów SWISH™ SYSTEM, które charakteryzują się m.in. zaokrągloną końcówką i specjalną powierzchnią gwintu, która zapewnia wysoką stabilność w ciele pacjenta.

Co warto wiedzieć o implantach Direct?

Znacznym ułatwieniem i ulgą dla pacjenta może być fakt, że w wielu sytuacjach, które wymagają usunięcia zęba, istnieje w wielu przypadkach możliwość uzupełnienia powstałego ubytku implantem i odpowiednim, tymczasowym uzupełnieniem protetycznym podczas jednej wizyty.  Mnogość i dostępność różnorodnych systemów implantologicznych sprawia, że istnieje możliwość jak najlepszego doboru implantu dla praktycznego każdego z pacjentów. W niektórych przypadkach, które obejmują m.in. niedostateczną ilość tkanki kostnej przed implantacją konieczne może okazać się czasowe odroczenie zabiegu. 

Niezależnie od wybranego i zastosowanego rodzaju implantu zębowego, każdy zabieg obarczony jest wystąpieniem objawów niepożądanych czy powikłań. Zazwyczaj w przypadku procedury wszczepienia implantów zębowych działania niepożądane występują rzadko i najczęściej obejmują obrzęk, ból czy formowanie się krwiaka w okolicy tytanowego korzenia zęba. Do bardziej poważnych i jeszcze rzadziej występujących powikłań zaliczyć można brak prawidłowego stopnia integracji implantu z kością, co wymusza jego usunięcie.

Źródła:

Inne przydatne linki


Dodaj pierwszy komentarz

Implanty zębowe Direct

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę
lub zadzwoń po bezpłatną pomoc w wyborze specjalisty: 22 417 40 63

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…