Eurodent Stomatologia

Rzeszów, ul. Leska 4(497 km od Zielonej Góry)
9,8 / 10  •  Znakomita  •  57 opinii
  • Wszczepienie implantu od 2900 zł
lek. dent. Tomasz Niżański

lek. dent. Tomasz Niżański

stomatolog, implantolog, protetyk stomatologiczny

Nie ulega wątpliwości, że implanty stomatologiczne stanowią obecnie najlepszą metodę uzupełniania ubytków w uzębieniu. A gdyby tak można byłoby wykonać ten zabieg, nie narażając pacjenta na ból i inne dolegliwości pozabiegowe? Wszystkie te problemy rozwiązuje nowatorski system MGuide, który pozwala na wszczepienie implantów bez konieczności nacinania i odwarstwiania dziąsła. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych szablonów chirurgicznych. Lek. dent. Tomasz Niżański opowie jak przebiega implantacja techniką MGuide i kiedy warto zdecydować się na tę metodę.

zobacz film o zabiegu »
  • Konsultacja implantologiczna od 150 zł

Implanty zębowe w Zielonej Górze - gdzie najlepiej?

Implant zębowy jest sztucznym, wykonanym z tytanu zamiennikiem korzenia zębowego, wszczepianym w kość, z którą zrasta się w procesie osteointegracji. W zależności od producenta implantu, trwa to od 2 tygodni do 8 miesięcy i po tym czasie wszczep staje się filarem dla zębów zastępczych w postaci korony, mostu lub protezy. O rodzaju rozwiązań protetycznych decyduje zakres ubytku, sytuacja kliniczna pacjenta oraz oferta gabinetu.

Leczenie implantologiczne w Zielonej Górze

Uzupełnienia protetyczne na implantach wykonuje lek. dent. Marek Cieślak, specjalista z zakresu chirurgii ogólnej, specjalista chirurgii twarzowo-szczękowej. Jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Osteointegracji oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej, a także laureatem nagrody Eskulapa 2001 dla najlepszego stomatologa w województwie lubuskim. Ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles oraz na Uniwersytecie Goethego we Frankfurcie nad Menem. Jego kwalifikacje w zakresie implantologii potwierdzają liczne certyfikaty, m.in. udziału w szkoleniach i konferencjach z zakresu technologii Nobel Biocare oraz 3i.  

W implantologii i chirurgii stomatologicznej specjalizuje się Specjalistyczna Przychodnia Stomatologiczna, gdzie oferta obejmuje kilka systemów implantologicznych, m.in. MIS, Nobel Biocare, Alfa-Bio, Endopore, Pitt Easy oraz Bredent. W gabinecie wykonywane są także prace z zakresu implantoprotetyki w celu uzupełnień częściowych braków zębowych oraz całkowitych z zastosowaniem koron i mostów porcelanowych (pełnoceramiczne), koron teleskopowych oraz protez szkieletowych. Zabieg wszczepienia implantu poprzedza świadczona tu diagnostyka radiologiczna, a procedura, w zależności od wskazań, może być łączona ze sterowaną regeneracją kości.

Implanty zębowe w uzupełnieniu brakujących zębów należą również do oferty Praktyki Stomatologicznej Iwony Sozańskiej Ama Dent. Gabinet korzysta ze wszczepów szwedzkiej firmy Astra Tech, a zakres usług implantologicznych obejmuje wszczepianie implantów, regenerację kości oraz podnoszenie dna zatok szczękowych metodą zamkniętą i otwartą. W ramach rozwiązań protetycznych na implantach, gabinet oferuje korony, mosty oraz protezy na implantach. Praktyka została wyposażona w sprzęt firmy Gendex: system radiografii cyfrowej Visualix oraz aparat RTG 765DC.

Pacjenci szukali zabiegu implanty zębowe w pobliżu Zielonej Góry, w miejscowościach: Głogów.

Więcej na temat implanty zębowe

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…