Implanty zębowe Kraków

Chcesz wszczepić implanty w Krakowie? Zastanawiasz się, gdzie zrobisz to najtaniej? Podjęcie decyzji związanej z wyborem placówki ułatwi Ci poniższa lista 7 klinik stomatologicznych specjalizujących się w implantologii. Poznaj pracujących w nich stomatologów i zobacz proponowane cenniki. Nie zwlekaj i jeszcze dziś umów się na wizytę wstępną za pośrednictwem naszego serwisu!

Inne placówki w pobliżu Krakowa

Lekarze wykonujący implanty zębowe w Krakowie

W Krakowie posiadamy w ofercie 5 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 7 różnych placówkach. Usługa implanty zębowe w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

lek. dent. Barbara Borowska-Jachym

chirurg stomatolog, implantolog

w BJB Stomatologia Estetyczna

ocena 5,0 / 5  (1 opinii)
dr n. med. Karolina Kownacka

stomatolog

w AlbusDent

lek. dent. Natalia Prysyazhna

stomatolog

w NOVA Stomatologia

lek. dent. Olga Szymeczko

stomatolog

w NOVA Stomatologia

lek. dent. Marcin Kotowski

stomatolog

w AlbusDent

Implanty zębowe Kraków - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą implanty zębowe w Krakowie na podstawie cenników z 7 placówek. Najniższa cena to 400 zł za wszczepienie mikroimplantu natomiast najwyższa cena w Krakowie wynosi do 3700 zł (implanty zębowe Straumann).

Ile kosztuje implanty zębowe w Krakowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi implanty zębowe w krakowskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen implanty zębowe w Krakowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 38 innych miastach. Sprawdź ceny implanty zębowe w innych miastach.

Implanty zębowe w Krakowie - gdzie najlepiej?

Leczenie implantologiczne to kilkuetapowa procedura uzależniona od warunków zastanych w jamie ustnej pacjenta oraz od rodzaju wybranego przez niego implantu. Implantację zwykle poprzedza chirurgiczne przygotowanie podłoża kostnego do wszczepienia zamiennika zęba. Po tym etapie, a następnie wszczepieniu implantu i trwającej od 3 do 6 miesięcy osteointegracji (zespolenia kości z powierzchnią tytanu), następuje odbudowa protetyczna.

Gabinet zabiegowy w 3g Dentist Gabinet zabiegowy w 3g Dentist

Czym charakteryzują się implanty zębowe?

Implanty to najlepszy sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu. Za wyborem tego rozwiązania przemawiają m.in. właściwości tytanu, czyli materiału, z którego są one wykonane. Tytan wykazuje bowiem zdolność do zrastania się z tkanką kostną, jest odporny na korozję i bardzo rzadko wywołuje odczyny ze strony organizmu. Zabieg implantacji rozpoczyna się od wykonania nacięcia w kości i umieszczeniu w nim specjalnej śruby. Po upływie od 3 do 6 miesięcy, mocuje się łącznik i koronę zębową, np. porcelanową. W czasie oczekiwania na zrośnięcie się implantu z tkanką kostną, mocowane jest tymczasowe uzupełnienie.

Gdzie wszczepić implanty w Krakowie?

W dzielnicy Grzegórzki znajduje się klinika 3G Dentist, gdzie implanty wszczepia lek. Marek Woźniacki, właściciel kliniki, absolwent wydziału lekarskiego oraz stomatologicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego specjalizujący się w nowoczesnej endodoncji, implantologii oraz protetyce. Pacjenci ośrodka mogą wybierać spośród implantów Osstem, Thommen Medical, Camlog i SGS. W dzielnicy Krowodrza mieści się DENTestetica - placówka, której kadrę medyczną tworzy 16 wykwalifikowanych stomatologów, protetyków, periodontologów i anestezjologów. Stosowane przez nich implanty to Osstem i SGS.

Na liście krakowskich klinik stomatologicznych, które oferują implanty zębowe, znajdują się również:

  • Belldent (Stare Miasto)
  • BJB Stomatologia Estetyczna (Grzegórzki)
  • Dentamed (Stare Miasto)
  • NOVA Stomatologia (Dębniki)

Pozostałe krakowskie placówki

Gabinet zabiegowy w AlbusDent Gabinet zabiegowy w AlbusDent

Brakujące zęby odbudujemy w Klinice Stomatologiczno–Implantologicznej Dental Park, której głównymi dziedzinami działalności jest stomatologia estetyczna, chirurgia stomatologiczna oraz implantologia. W zakresie tej ostatniej, oferta dotyczy zarówno pojedynczych zębów, kilku w łuku, jak i bezzębia całkowitego, a z uwagi na złożoność procesu implantologicznego, szczegółowy cennik jest przedstawiany podczas konsultacji.  Implantologią i implantoprotetyką w klinice zajmuje się lek. stom. Jacek Sumara, certyfikowany w zakresie technologii m. in.: Biomet 3i, AstraTech, NeoBiotech czy Alpha Bio.

Dzięki biozgodnym wszczepom śródkostnym, w Klinice Stomatologia Beata Świątkowska nie tylko odzyskamy zęby, ale także poprawimy estetykę, fizjologię i biomechanikę jamy ustnej, zapobiegając poważnym powikłaniom, np. zanikowi kostnemu. W przypadku już postępującego zaniku kości, ofertę stanowi chirurgiczna odbudowa bazy kostnej przy pomocy sterowanej regeneracji kości GBR.

Implanty zębowe stosuje w swojej praktyce także NZOZ Centrum Stomatologii Luxdentica, która posiada w swojej ofercie dwie linie nowoczesnych i sprawdzonych implantów: Optimum oraz Premium firmy Dentsply Friadent. Opatentowana budowa wszczepów przyśpiesza gojenie i minimalizuje wystąpienie powikłań pozabiegowych. Klinika oferuję ponadto odbudowę bezzębnego wyrostka w ciągu doby dzięki systemowi Nobel Guide Teeth in an hour. Technologia pozwala na implantację bez użycia skalpela z zamocowaniem na stałe mostu na implantach.

Implant zęba. Cena w Krakowie

Cena implantów zależy przede wszystkim od ich rodzaju. Najtańszy implant (SGS) to koszt od 1850 zł. Najdroższe w Krakowie są implanty zębowe Neobiotech i MIS. Ich cena to 3500 zł.

Pacjenci szukali zabiegu implanty zębowe w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Więcej na temat implanty zębowe