Implanty zębowe Kraków

Chcesz wszczepić implanty w Krakowie? Zastanawiasz się, gdzie zrobisz to najtaniej? Podjęcie decyzji związanej z wyborem placówki ułatwi Ci poniższa lista 8 klinik stomatologicznych specjalizujących się w implantologii. Poznaj pracujących w nich stomatologów i zobacz proponowane cenniki. Nie zwlekaj i jeszcze dziś umów się na wizytę wstępną za pośrednictwem naszego serwisu!

Lekarze wykonujący implanty zębowe w Krakowie

W Krakowie posiadamy w ofercie 8 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 8 różnych placówkach. Usługa implanty zębowe w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

lek. dent. Barbara Borowska-Jachym

chirurg stomatolog, implantolog

w BJB Stomatologia Estetyczna

ocena 5,0 / 5  (1 opinii)
lek. dent. Marek Woźniacki

stomatolog

w 3g Dentist

ocena 5,0 / 5  (1 opinii)
lek. dent. Natalia Rajska-Karaś

stomatolog

w AlbusDent

lek. dent. Marcin Kotowski

stomatolog

w AlbusDent

dr n. med. Karolina Kownacka

stomatolog

w AlbusDent

lek. dent. Bartłomiej Opławski
lek. dent. Natalia Prysyazhna

stomatolog

w NOVA Stomatologia

lek. dent. Olga Szymeczko

stomatolog

w NOVA Stomatologia

Implanty zębowe Kraków - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą implanty zębowe w Krakowie na podstawie cenników z 8 placówek. Najniższa cena to 1900 zł za implanty zębowe Osstem natomiast najwyższa cena w Krakowie wynosi do 3700 zł (implanty zębowe Straumann).

Ile kosztuje implanty zębowe w Krakowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi implanty zębowe w krakowskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen implanty zębowe w Krakowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Implanty zębowe Biomet 3i
Kraków, Balicka 73

3000 zł

Implanty zębowe Straumann
Kraków,

od 3000 zł do 3700 zł

Implanty zębowe Alpha Bio
Kraków, Floriańska 24

2500 zł

Implanty zębowe Osstem
Kraków, Kielecka 1

2250 zł

Kraków, Św. Gertrudy 4
dodatkowo śruba

2500 zł

Kraków, Kamienna 21
Osstem TSIII

od 3199 zł do 3199 zł

Kraków,
Założenie implantu Osstem - Narrow Ridge MS RBM - 1900 zł; Założenie implantu Osstem - TS2 - 2500 zł; Założenie implantu Osstem - TS3 - 2500 zł

od 1900 zł do 2500 zł

Implanty zębowe Astra Tech
Kraków, Lubicz 24

2500 zł

Kraków,
3500 zł - implant i wspornik - jednoetapowo

3000 zł

Implanty zębowe SGS
Kraków, Kamienna 21
SGS Systems (Swiss Implant Systems)

od 2299 zł do 2299 zł

Implanty zębowe Zimmerdental
Kraków, Floriańska 24

3000 zł

Implanty zębowe Cortex
Kraków, Balicka 73

2000 zł

Posiadamy również ofertę w 42 innych miastach. Sprawdź ceny implanty zębowe w innych miastach.

Implanty zębowe w Krakowie - gdzie najlepiej?

Leczenie implantologiczne to kilkuetapowa procedura uzależniona od warunków zastanych w jamie ustnej pacjenta oraz od rodzaju wybranego przez niego implantu. Implantację zwykle poprzedza chirurgiczne przygotowanie podłoża kostnego do wszczepienia zamiennika zęba. Po tym etapie, a następnie wszczepieniu implantu i trwającej od 3 do 6 miesięcy osteointegracji (zespolenia kości z powierzchnią tytanu), następuje odbudowa protetyczna.

Kadra w DENTestetica Kadra w DENTestetica

Czym charakteryzują się implanty zębowe?

Implanty to najlepszy sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu. Za wyborem tego rozwiązania przemawiają m.in. właściwości tytanu, czyli materiału, z którego są one wykonane. Tytan wykazuje bowiem zdolność do zrastania się z tkanką kostną, jest odporny na korozję i bardzo rzadko wywołuje odczyny ze strony organizmu. Zabieg implantacji rozpoczyna się od wykonania nacięcia w kości i umieszczeniu w nim specjalnej śruby. Po upływie od 3 do 6 miesięcy, mocuje się łącznik i koronę zębową, np. porcelanową. W czasie oczekiwania na zrośnięcie się implantu z tkanką kostną, mocowane jest tymczasowe uzupełnienie.

Gdzie wszczepić implanty w Krakowie?

W dzielnicy Grzegórzki znajduje się klinika 3G Dentist, gdzie implanty wszczepia lek. Marek Woźniacki, właściciel kliniki, absolwent wydziału lekarskiego oraz stomatologicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego specjalizujący się w nowoczesnej endodoncji, implantologii oraz protetyce. Pacjenci ośrodka mogą wybierać spośród implantów Osstem, Thommen Medical, Camlog i SGS. W dzielnicy Krowodrza mieści się DENTestetica - placówka, której kadrę medyczną tworzy 16 wykwalifikowanych stomatologów, protetyków, periodontologów i anestezjologów. Stosowane przez nich implanty to Osstem i SGS.

Na liście krakowskich klinik stomatologicznych, które oferują implanty zębowe, znajdują się również:

  • Belldent (Stare Miasto)
  • BJB Stomatologia Estetyczna (Grzegórzki)
  • Dentamed (Stare Miasto)
  • NOVA Stomatologia (Dębniki)

Pozostałe krakowskie placówki

Gabinet zabiegowy w AlbusDent Gabinet zabiegowy w AlbusDent

Brakujące zęby odbudujemy w Klinice Stomatologiczno–Implantologicznej Dental Park, której głównymi dziedzinami działalności jest stomatologia estetyczna, chirurgia stomatologiczna oraz implantologia. W zakresie tej ostatniej, oferta dotyczy zarówno pojedynczych zębów, kilku w łuku, jak i bezzębia całkowitego, a z uwagi na złożoność procesu implantologicznego, szczegółowy cennik jest przedstawiany podczas konsultacji.  Implantologią i implantoprotetyką w klinice zajmuje się lek. stom. Jacek Sumara, certyfikowany w zakresie technologii m. in.: Biomet 3i, AstraTech, NeoBiotech czy Alpha Bio.

Dzięki biozgodnym wszczepom śródkostnym, w Klinice Stomatologia Beata Świątkowska nie tylko odzyskamy zęby, ale także poprawimy estetykę, fizjologię i biomechanikę jamy ustnej, zapobiegając poważnym powikłaniom, np. zanikowi kostnemu. W przypadku już postępującego zaniku kości, ofertę stanowi chirurgiczna odbudowa bazy kostnej przy pomocy sterowanej regeneracji kości GBR.

Implanty zębowe stosuje w swojej praktyce także NZOZ Centrum Stomatologii Luxdentica, która posiada w swojej ofercie dwie linie nowoczesnych i sprawdzonych implantów: Optimum oraz Premium firmy Dentsply Friadent. Opatentowana budowa wszczepów przyśpiesza gojenie i minimalizuje wystąpienie powikłań pozabiegowych. Klinika oferuję ponadto odbudowę bezzębnego wyrostka w ciągu doby dzięki systemowi Nobel Guide Teeth in an hour. Technologia pozwala na implantację bez użycia skalpela z zamocowaniem na stałe mostu na implantach.

Implant zęba. Cena w Krakowie

Cena implantów zależy przede wszystkim od ich rodzaju. Najtańszy implant (SGS) to koszt od 1850 zł. Najdroższe w Krakowie są implanty zębowe Neobiotech i MIS. Ich cena to 3500 zł.

Pacjenci szukali zabiegu implanty zębowe w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.