Implanty zębowe metodą nawigacji MGuide

O pięknym uśmiechu często mówi się jak o wizytówce człowieka. Nic dziwnego – pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, a ubytki w uzębieniu potrafią je zepsuć. Dowiedz się, na czym polega nowoczesna metoda wszczepiania implantów MGuide – bez cięcia, stresu i bólu!

Implanty zębowe w Bydgoszczy - gdzie najlepiej?

Aby wypełnić ubytki zębowe, powstające w naturalnym zgryzie po utracie jednego lub kilku zębów, wykorzystuje się implanty zębowe. Podczas zabiegu implantologicznego najczęściej najpierw dochodzi do nacięcia dziąsła oraz wywiercenia odpowiedniej wielkości otworu w kości, który ma utworzyć specjalne łoże kostne. Tam lekarz umieszcza implant jałowy, zabezpieczony śrubą, by następnie zaszyć dziąsło. Po kilkunastu dniach, gdy miejsce, poddane zabiegowi, jest już wygojone, zostają zdjęte szwy, a potem następuje samo założenie implantu (trwa około 2-3 godzin). Implant pozostaje w dziąśle około 3-6 miesięcy, by mógł się zrosnąć z tkanką kostną pacjenta. Potem trzeba jeszcze odsłonić implant i wymienić śrubę zamykającą na śrubę gojącą. Dopiero dwa tygodnie później można dokonać protetycznej odbudowy na implantach. Wszelkie prace są wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Obecnie istnieje też możliwość przeprowadzenia procedury przy wykorzystaniu śruby gojącej już na samym początku, co pozwala uniknąć etapu odsłonięcia implantu. 

Implantologia stomatologiczna w Bydgoszczy

Implanty zębowe w swoim gabinecie może założyć lek. dent. Wojciech Henning, posiadający specjalizację ze stomatologii ogólnej. Wiedzę z zakresu zabiegów implantologicznych zdobywał na specjalistycznych kursach - w 2005 roku przeszedł kurs szkoleniowy „Implanty śródkostne – nowe możliwości rehabilitacji protetycznej braków uzębienia”, a w kolejnym roku ukończył praktyczny kurs „krok po kroku” systemu implantów Neoss. Wykonuje nie tylko wszczepienie implantu, ale również zajmuje się estetyczną odbudową protetyczną na implantach.

Leczenie implantologiczne zębów znajduje się w ofercie bydgoskiej Kliniki Stomatologii Implantologicznej. Placówka ta, powstała w 2008 roku, zajmuje się stomatologią w różnym zakresie, jednak jej główną specjalizacją jest implantologia. Przy zabiegach implantologicznychwykorzystywana jest technologia PIEZOSURGERY. Specjaliści stosują tam implanty Alpha-Bio, Neoss, Q-Implant oraz Zimmer. Na implantach wykonują korony licowane porcelaną lub na podbudowie z tlenku cyrkonu.

Założenie implantów zębowych przeprowadzić może także chirurg stomatolog lek. dent. Marek Gatz. Przynależy on do stowarzyszenia Implant Masters Poland. W 2001 roku wziął udział w II Seminarium Naukowym Dni Implantologiczne Pułtusk 2001 „Kodeks leczenia implantologicznego”, a rok później uczestniczył w warsztatach „Implantoprotetyka natychmiastowa” w Krakowie. W roku 2015 natomiast odbył kurs medyczny Quintessenz, dotyczący komplikacji w chirurgii implantologicznej. Swoim pacjentom oferuje implanty ANKYLOS, XIVE oraz MIS Seven. Wykorzystuje także mosty tymczasowe MARYLAND, które zakłada na czas gojenia się miejsca po procesie implantacji.

Pacjenci szukali zabiegu implanty zębowe w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław oraz Toruń.

Więcej na temat implanty zębowe

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…