Usunięcie tłuszczaka Częstochowa

Lekarze wykonujący usunięcie tłuszczaka w Częstochowie

W Częstochowie posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 2 różnych placówkach. Usługa usunięcie tłuszczaka w Częstochowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

lek. Dariusz Pawełczak

chirurg ogólny

w Prywatna Praktyka Lekarska Dariusz Pawełczak

9,5 / 10

Usunięcie tłuszczaka Częstochowa - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury usunięcie tłuszczaka w 2 placówkach w Częstochowie. Najniższa cena wynosi 700 zł w Prywatna Praktyka Lekarska Dariusz Pawełczak, najwyższa to 1200 zł, natomiast średni koszt to 950 zł.

Ile kosztuje usunięcie tłuszczaka w Częstochowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi usunięcie tłuszczaka w Częstochowa placówkach:

Posiadamy również ofertę w 35 innych miastach. Sprawdź ceny usunięcie tłuszczaka w innych miastach.

Usunięcie tłuszczaka w Częstochowie - gdzie najlepiej?

Tłuszczaki to guzki z tkanki tłuszczowej umiejscowione pod skórą. Potrafią osiągać duże rozmiary, nawet kilkucentymetrowe. Leczy się je chirurgicznie w trybie ambulatoryjnym. Ból podczas zabiegu jest ograniczany do minimum dzięki zastosowanemu znieczuleniu miejscowemu. Rekonwalescencja jest krótka i polega głównie na ochronie miejsca po wyciętym tłuszczaku przed urazami i zakażeniem. Kilka dni po operacji tłuszczaka chirurg zdejmuje szwy i kontroluje, czy proces gojenia się rany przebiega prawidłowo.

Usuwanie tłuszczaków w częstochowskich klinikach

Na chirurgiczne usunięcie tłuszczaka w Częstochowie można zapisać się do prywatnego centrum medycznego Medyk Centrum. Placówka posiada certyfikat PN-EN ISO 9001:2009 wydany przez Polską Akademię Jakości CERT. Chirurg ogólny dr Wiesław Pawełczak, który odbył zagraniczny kurs chirurgiczny w niemieckim ośrodku we Stadt Flörsheim am Main, usuwa torbiele włosowe oraz specjalizuje się też w mało inwazyjnych zabiegach laparoskopowych. W Medyk Centrum leczone chirurgicznie są również dzieci, u których lekarze wycinają guzki skórne i znamiona.

Centrum Medyczne Amicus oferuje zabiegi nacięcia ropni. Oprócz tego można tu usunąć brodawki i włókniaki. Chirurdzy z Amicus zdejmują także szwy, jeśli po usunięciu zmiany zaszła potrzeba założenia ich założenia. Chirurg dr Krystyna Puch  zleca pacjentom badania diagnostyczne, np. materiał z wyciętych zmian skórnych lub tkanki podskórnej jest oddawany do badania histopatologicznego. Jej współpracownikiem jest chirurg dr Mariola Kużajewska-Ociepka, przeprowadzająca badania kontrolne po wycięciu tłuszczaka.

W gabinecie Dermatochirurgii Estetycznej i Laserowej Kinga & Arkadiusz Nicer, rekomendowanym przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych, można zapisać się na zabieg usunięcia kurzajki metodą kriochirurgiczną, polegającą na wymrażaniu  zmiany azotem. Chirurg dr Arkadiusz Nicer wykonuje nie tylko zabieg wycięcia tłuszczaka, ale także chirurgiczne usuwanie kaszaków i ziarniniaków. W gabinecie pracuje dermatolog dr Kinga Nicer przeprowadza tu wykrywające czerniaka złośliwego badanie wideodermatoskopowe.

Leczenie operacyjne tłuszczaka jest w ofercie centrum dermatologii i medycyny estetycznej A-DERM-SERWIS, specjalizującym się m.in. w dermatochirurgii. Pracujący tam chirurg dr Cezary Strózik, członek Okręgowej Izby Lekarskiej w Częstochowie, przeprowadza zabiegi usunięcia stanów przednowotworowych skóry. Resekcja tłuszczaka odbywa się w znieczuleniu miejscowym przy pomocy skalpela lub nową metodą iniekcyjną preparatem Aqualyx. Oprócz tego w A-DERM-SERWIS można umówić się na zabieg usunięcia gruczolaków potowych laserem CO2. 

Lekarze z Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii "Bellazone" zajmują się usuwaniem kępek żółtych, tzw. żółtaków i brodawek łojotokowych. Chirurg i lekarz medycyny estetycznej dr Jarosław Rządkowski, który w 2009 roku uczestniczył w Urodzinowym Kongresie Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, wykonuje w Bellazone zabiegi wycinania tłuszczaków. W placówce można też usunąć blizny potrądzikowe laserem Er:Yag-owym firmy Fotona Spectro SP.

Wycięcie tłuszczaka w Częstochowie znajduje się w ofercie poradni chirurgii ogólnej Centrum Medycznego Klara, nagrodzonego międzynarodowym certyfikatem zarządzania jakością. Chirurg dr n. med. Beata Kwiatkowska–Dusza leczy chirurgicznie oparzenia i odmrożenia. W CM Klara dostępne są takie zabiegi jak usunięcie czyraka i zmian skórnych powstałych w wyniku cukrzycy.

Pacjenci szukali zabiegu usunięcie tłuszczaka w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec, Radomsko, Zawiercie oraz Tarnowskie Góry.

Więcej na temat usunięcie tłuszczaka

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…