Scanmed Sport

4,7 / 5  - 1563 opinie
Wygląd zewnętrzny Scanmed Sport
Recepcja, poczekalnia Scanmed Sport
Zabieg, operacja Scanmed Sport
Recepcja, poczekalnia Scanmed Sport
Recepcja, poczekalnia Scanmed Sport
Udogodnienia dla gości Scanmed Sport
Zabieg, operacja Scanmed Sport
Zabieg, operacja Scanmed Sport
Zabieg, operacja Scanmed Sport
Zabieg, operacja Scanmed Sport
Aparatura, sprzęt zabiegowy Scanmed Sport
Oferta, ćwiczenia, zabiegi Scanmed Sport
Aparatura, sprzęt zabiegowy Scanmed Sport
Pokój, sala dla pacjentów Scanmed Sport
Pokój, sala dla pacjentów Scanmed Sport
Udogodnienia dla gości Scanmed Sport
Udogodnienia dla gości Scanmed Sport
Wnętrza, wystrój Scanmed Sport
Wygląd zewnętrzny Scanmed Sport
Wnętrza, wystrój Scanmed Sport
Wnętrza, wystrój Scanmed Sport
Wygląd zewnętrzny Scanmed Sport
Wygląd zewnętrzny Scanmed Sport
Sport Klinika - logo

Opis placówki

Mieszcząca się w Żorach Sport-Klinika to nowoczesny ośrodek zatrudniający wykwalifikowaną kadrę lekarską i personel medyczny. Posiada zaawansowaną technologicznie aparaturę diagnostyczną i medyczną. Jesteśmy jedną z przodujących w Polsce klinik zajmujących się wykonywaniem zabiegów metodą artroskopową oraz innymi małoinwazyjnymi technikami operacyjnymi. Byliśmy pierwszą w Polsce placówką, która wykonała przeszczep łąkotki allogenicznej wykorzystując przeszczep w całości przygotowany przez Polski Bank Tkanek. Jako pierwsi wykonaliśmy także przeszczep hodowli komórek chrząstki z wykorzystaniem stałych podłoży.

Naszym pacjentom oferujemy kompleksową opiekę medyczną, w tym diagnostykę z zastosowaniem nowoczesnej aparatury, konsultacje w ramach poradni i kwalifikacje do zabiegów operacyjnych. Wykonujemy szeroki zakres procedur chirurgicznych.

W ramach poradni zajmujemy się leczeniem schorzeń układu ruchu. W razie konieczności kierujemy pacjentów na zabiegi operacyjne oraz rehabilitację. Wykonujemy procedury chirurgiczne metodami klasycznymi oraz nowoczesnymi, małoinwazyjnymi technikami. Przeprowadzamy zabiegi artroskopowe i endoskopowe stawów m.in. ramiennego, kolanowego, skokowego, biodrowego oraz kręgosłupa. Przeprowadzamy nukleoplastykę i nukleotomię kręgosłupa, a także leczymy jego zmiany zwyrodnieniowe i związane z nimi dolegliwości bólowe. Zajmujemy się leczeniem złamań kończyn dolnych i górnych. W Sport-Klinice usuwamy błonę maziową i metalowe implanty. Prowadzimy leczenie za pomocą czynników wzrostu (PRP) oraz leczenie zaburzeń zrostu kości.

W Klinice Chirurgii Endoskopowej w Żorach stworzyliśmy warunki do przeprowadzenia wszystkich rodzajów znieczuleń, zgodnie z obowiązującymi europejskimi standardami bezpieczeństwa. W zależności od rodzaju zabiegu oraz kondycji zdrowotnej pacjenta możemy wykonać znieczulenie ogólne, przewodowe, blokady splotów i nerwów obwodowych. Te ostatnie wykonywane są z wykorzystaniem najnowszych technik obrazowania struktur anatomicznych – ultrasonografia i elektrostymulacja. Techniki te pozwalają na skrócenie czasu wykonywania znieczulenia, podwyższają komfort pacjenta i zmniejszają ryzyko związane z wykonywaniem blokad obwodowych.

 Pacjentom po przebytych urazach i operacjach oraz osobom ze schorzeniami tego wymagającymi proponujemy skorzystanie z doświadczenia i wiedzy naszych rehabilitantów i fizjoterapeutów. Poprzez indywidualne podejście i zastosowanie nowoczesnej aparatury rehabilitacyjnej skracamy czas leczenia, pobytu w szpitalu i umożliwiamy szybki oraz efektywny powrót do sprawności fizycznej.

Sport-Klinika współpracuje ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach oraz jednostkami naukowymi zarówno z Polski, jak i zagranicy. Dzięki tej współpracy możemy wdrażać innowacyjne techniki leczenia, sprzęt medyczny oraz rozwiązania farmakologiczne, zaś Państwu umożliwić skorzystanie z usług świadczonych na najwyższym światowym poziomie. Organizujemy szkolenia i warsztaty z zakresu anestezjologii oraz prowadzimy kształcenie podyplomowe lekarzy ortopedów, lekarzy rodzinnych oraz lekarzy pediatrów.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. 

Aby ruch był przyjemnością – od diagnozy do rehabilitacji.

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Sport-Klinika posiada 3 sale operacyjne w pełni wyposażone w wysokiej jakości sprzęt i aparaturę medyczną oraz w aparaty do znieczulenia z monitorowaniem spełniającym zalecenia Polskiego Konsultanta ds. Anestezjologii i Intensywnej Terapii. 6-łóżkowy odcinek pooperacyjny posiada pełne monitorowanie, co pozwala na zastosowanie zaawansowanych technik leczenia bólu pooperacyjnego łącznie z technikami sterowanymi przez pacjenta (PCA).

W sąsiadującej pracowni firmy Helimed, wyposażonej w  nowoczesną aparaturę diagnostyczną, wykonywane są badania obrazowe. Stosowany sprzęt gwarantuje doskonałą jakość obrazu przy minimalnym obciążeniu pacjenta. Badania są bezbolesne i nieingerencyjne. Pracownia oferuje między innymi:

 • RTG Siemens YSIO 2 – cyfrowa aparatura do radiodiagnostyki umożliwiająca obrazowanie układu ruchu oraz niektórych narządów za pomocą promieniowania rentgenowskiego. Sprzęt, którym dysponujemy, charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem i minimalną dawką promieniowania, na które narażony jest pacjent podczas badania.
 • Tomograf komputerowy Siemens SOMATOM Emotion 16 Excel Edition – za pomocą lampy rentgenowskiej umożliwia uzyskanie obrazu badanego obiektu w następujących po sobie przekrojach. Pozwala to na bardzo dokładne śledzenie zmian w obrazie narządów. 
 • Rezonans magnetyczny Siemens MAGNETOM Avnto 1,5 Tesli – opiera się na zastosowaniu pola magnetycznego i fal radiowych w obrazowaniu wnętrza badanych obiektów. Jest to bardzo dokładna metoda wizualizująca zmiany w obrębie badanych narządów w sposób całkowicie nieinwazyjny.
 • USG – aparatura służąca do diagnostyki obrazowej tkanek miękkich i narządów wewnętrznych. Wykorzystuje fale ultradźwiękowe, które, odbijając się od badanych elementów, przedstawiają ich budowę oraz ewentualne zmiany patologiczne.

Udogodnienia dla pacjentów

Sport-Klinika oferuje Państwu leczenie na najwyższym poziomie w komfortowych warunkach i miłej atmosferze. Dysponujemy 44 łóżkami na oddziałach szpitalnych. Nowoczesny sprzęt diagnostyczny i medyczny umożliwia szybką diagnozę i sprawne oraz skuteczne leczenie. Każdy z naszych pacjentów ma zakładaną indywidualną elektroniczną kartę z dokumentacją medyczną, co umożliwia płynną wymianę informacji na poszczególnych etapach diagnozy i leczenia.

Dla Państwa wygody ustalamy dogodne dla pacjenta terminy wizyt.

Zmotoryzowani pacjenci oraz ich rodziny mogą skorzystać z parkingu pod budynkiem szpitala.

Cennik

Przedstawiamy ceny zabiegów i konsultacji wykonywanych w Scanmed Sport Żory.

Konsultacje

Chirurgia ogólna

Dermatologia

Ortopedia

Leczenie chorób kręgosłupa

Neurochirurgia

Medycyna regeneracyjna

Medycyna estetyczna

Rehabilitacja medyczna, fizjoterapia

Fizykoterapia

Leczenie bólu

Masaże

Oferty i pakiety pobytowe

Ważna informacja

Prezentowany cennik Scanmed Sport jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Honorujemy płatności

Honorujemy płatności: karta płatnicza / kredytowa, gotówka, przelew bankowy, leczenie na raty,

Więcej o usługach w Scanmed Sport

W naszej klinice oferujemy Państwu kompleksową opiekę lekarską w zakresie leczenia schorzeń układu ruchu. W ramach działalności naszej poradni prowadzimy konsultacje lekarskie, diagnostykę i leczenie zachowawcze oraz kwalifikacje do leczenia operacyjnego.

Wykonujemy diagnostykę obrazową z zastosowaniem nowoczesnej aparatury medycznej. Posiadamy tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny, cyfrowy RTG oraz aparaturę USG. Ponadto prowadzimy tzw. diagnostykę funkcjonalną, czyli badanie polegające na pomiarze mocy, wytrzymałości i siły oraz aktywności mięśni, a także na ocenie stabilności i równowagi. Pozwala to na dobór zindywidualizowanego i optymalnego programu leczenia.

Oferujemy zabiegi operacyjne wykonywane metodami klasycznymi oraz małoinwazyjnymi. W naszej ofercie znajdują się zabiegi artroskopowe kolan, bioder, barku i kręgosłupa. Wykonujemy rekonstrukcje m.in. więzadła krzyżowego przedniego, stożka rotatorów oraz operacje cieśni nadgarstka i inne. Przeprowadzamy zabiegi endoprotezoplastyki stawów: kolanowego, ramiennego i biodrowego, wykorzystując również małoinwazyjne dostępy. Leczymy także złamania kończyn górnych i dolnych. Pacjentom ze schorzeniami kręgosłupa proponujemy minimalnie inwazyjne operacje kręgosłupa takie jak nukleoplastyka czy nukleotomia. W naszej ofercie znajdują się  przeszczepy chrzęstno-kostne, a także allogeniczne przeszczepy w wielowięzadłowych uszkodzeniach stawów.

Pośród szerokiej gamy procedur w naszej ofercie znajdują się również zabiegi korekcji osi kończyny (osteotomia), usunięcie błony maziowej. Usuwamy metalowe implanty oraz prowadzimy terapię czynnikami wzrostu (PRP). Proponujemy leczenie zaburzeń zrostu kości pacjentom po złamaniach.

Nasi pacjenci mogą skorzystać z pełnej oferty zabiegów rehabilitacyjnych stosowanych w leczeniu schorzeń nieoperacyjnych układu kostnego oraz leczeniu pourazowym i pooperacyjnym. Zastosowanie nowoczesnych metod i najwyższej klasy sprzętu rehabilitacyjnego, a także doświadczenie naszych fizjoterapeutów przynoszą znakomite efekty terapeutyczne. Prowadzimy trening siłowy, wydolnościowy, funkcjonalny i dynamiczny. Korygujemy wady postawy i wdrażamy prawidłowe wzorce ruchowe. Prowadzimy również propriocepcję, czyli odbudowę balansu i koordynacji nerwowo-mięśniowej.

Opinie z internetu

Placówka Scanmed Sport została oceniona przez pacjentów jako znakomita. Średnia ocena wynosi 4.7 w skali 5 stopniowej i została skalkulowana na podstawie 1563 opinii użytkowników z 4 różnych źródeł internetowych.

4,7

1563 ocen
(z 4 źródeł)
4,7 / 5  (6 ocen placówki na Kliniki.pl)
4,1 / 5  (110 ocen placówki na Google.pl)
5,0 / 5  (27 ocen placówki na Facebook.pl)
5,0 / 5  (1420 ocen placówki na Znanylekarz.pl)

Ocena Kliniki.pl

"Sport Klinika to placówka specjalizująca się w małoinwazyjnych zabiegach operacyjnych metodą artroskopową (w szczególności zabiegi rekonstrukcyjne i naprawcze stawu kolanowego i ramiennego) wraz z podawaniem komórek macierzystych. Wyspecjalizowana kadra lekarzy ortopedów, choć nie tylko, służy swoją wiedzą i umiejętnościami, co potwierdzają zadowoleni pacjenci. Zabiegi są przeprowadzane profesjonalnie i fachowo. Dzięki zaangażowaniu lekarzy z tej placówki pacjenci mają szansę powrócić do pełnej sprawności." - Bartłomiej D. (Doradca Pacjenta w Kliniki.pl)

Opinie pacjentów

Biegacz
14 września 2017
5,0

Drobne zastrzeżenia, ale ogólnie wysoki standard

5,0 - Biegacz
Brak kontaktu z lekarzem operującym wkrótce po zabiegu. Polityka cenowa - koszty były rozbite na trzy części - zabieg, pobyt w szpitalu i konsultacja miesiąc po. Rozbicie jest sztuczne, bo wszystkie składniki są nie do uniknięcia. A na początku można mylnie odnieść wrażenie, że jest taniej niż ostatecznie wychodzi.
Sprawna organizacja i obsługa. Precyzyjna ocena dolegliwości. Wysoki standard wyposażenia. Sprawny zabieg i opieka po.
Zabieg:  
Artroskopia lecznicza stawu kolanowego (sierpień 2017)
 
Szczegóły
Ireneusz
19 października 2018
5,0

Polecam

5,0 - Ireneusz
Posiłki były dość skromne jak na 420zł za dzień pobytu w szpitalu...
Fachowa opieka i dobrze przystosowane sale do potrzeb pacjenta...
Zabieg:  
Operacje i leczenie kolana (październik 2018)
 
Szczegóły
Magdalena
(Chojnice)
3 października 2018
5,0

Kompetencja, dbałość o pacjetna

5,0 - Magdalena
Kompetencja, sprawność i dostosowanie badań do oczekiwań. Dbałość o pacjenta. Lekarz który widzi pacjenta i chce mu pomóc.
Dotyczy:  
Konsultacja ortopedyczna (wrzesień 2018)
 
Szczegóły
Pawleta. Ł
5 czerwca 2018
5,0

Moja opinia

5,0 - Pawleta. Ł
Bez uwag
Że od momentu przybycia do kliniki bardzo szybko został wykonany zabieg na który byłam umuwiona
Zabieg:  
Podanie komórek macierzystych do stawu biodrowego (maj 2018)
 
Szczegóły
Peter
23 listopada 2018
4,0

Konsultacja ortopedyczna w Sport Klinice w Żorach przebiegła zgodnie z oczekiwaniami. Bardzo pozytywne wrażenie ogólne. Polecam!

4,0 - Peter
Konkretnie i kompetentnie.
Dotyczy:  
Konsultacja ortopedyczna (listopad 2018)
 
Szczegóły
Julian
(Kraków)
9 lipca 2018
4,0

" Pacjent zmotoryzowany"

4,0 - Julian
Może jest to drobnostka, ale nie podobała mi się opłata za parking. Jeżeli jestem pacjentem kliniki to parking powinien być wliczony w cenę wizyty. W wielu przychodniach bywało tak, że po wizycie w rejestracji pobiera się bądź to pieczątkę bądź kartę uprawniający do darmowego korzystania z parkingu na czas wizyty. Pacjent przy wyjeździe z parkingu nie powinien zawracać sobie głowy drobnymi pieniędzmi i ewentualną wycieczką do baru w celu rozmiany banknotów na bilon.
Rzeczowa konsultacja. Określono mi różne warianty postępowania. O zabiegu, który został opisany w trakcie wizyty, zadecydujemy w innym terminie po skończonym leczeniu zachowawczym. Konsultacja w pełni mnie usatysfakcjonowała.
Dotyczy:  
Konsultacja ortopedyczna (lipiec 2018)
 
Szczegóły

Zespół

W naszej klinice zatrudniamy najlepszych specjalistów z zakresu ortopedii i traumatologii, reumatologii oraz anestezjologii. Nasi lekarze posiadają wysokie kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie zawodowe. Są członkami medycznych towarzystw naukowych oraz autorami prac publikowanych w periodykach polskich i zagranicznych. Uczestniczą w certyfikowanych szkoleniach i kursach w zakresie nowoczesnych technik leczenia. Specjalizują się w leczeniu ambulatoryjnym i operacyjnym narządów ruchu m.in. metodami endoskopowymi i artroskopowymi.

Współpracujemy również z doskonale przygotowanymi fizjoterapeutami, którzy pomagają w powrocie do pełni zdrowia pacjentom ze schorzeniami nieoperacyjnymi oraz osobom po przebytych operacjach i urazach.

Certyfikaty

Sport-Klinika zajmuje wysokie miejsca w rankingach prywatnych polskich ośrodków medycznych zajmujących się ortopedią i traumatologią.

W 2015 roku Sport-Klinika otrzymała Certyfikat Akredytacyjny, przyznawany przez Ministra Zdrowia, potwierdzający wysoką jakość świadczonych usług.

Posiadamy certyfikaty ISO (9001, 14001, 18001, 22000, 27000). Posiadamy również certyfikat Szpitala Bez Bólu.

Jesteśmy pierwszą placówką w Polsce, która wykonała przeszczep łąkotki allogenicznej z wykorzystaniem przeszczepu opracowanego i przygotowanego przez Polski Bank Tkanek oraz pierwszą, która przeprowadziła przeszczep hodowli komórek chrząstki z zastosowaniem stałych podłoży.

Klinika jest jednym z czołowych ośrodków specjalizujących się w wykonywaniu zabiegów małoinwazyjnymi technikami operacyjnymi – oferuje, między innymi, metodę artroskopową oraz endoprotezoplastykę.

Przeprowadzamy około 1000 rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego rocznie, co stawia nas na pozycji krajowego lidera w ilości wykonywanych zabiegów tego rodzaju.

Posiadamy nadaną nam w 2005 roku akredytację Ministerstwa Zdrowia do prowadzenia specjalizacji i staży kierunkowych w zakresie ortopedii i traumatologii. Zajmujemy się szkoleniem lekarzy z Polski oraz Europy Centralnej i Wschodniej.

Rejestracja wizyt

Umawianie wizyt lub pytania
prosimy kierować pod numer telefonu:

32 433pokaż numer
(czynny dzisiaj w godz. 8:00 - 18:00)

Adres placówki

Scanmed Sport
ul. Bankowa 2
44-240 Żory

Godziny otwarcia

 • poniedziałek18:00-7:00
 • wtorek18:00-7:00
 • środa18:00-7:00
 • czwartek18:00-7:00
 • piątek18:00-7:00
 • sobotanieczynne
 • niedzielanieczynne

Dojazd

Sport-Klinika mieści się na Osiedlu Sikorskiego przy ul. Bankowej 2 w Żorach. Jest oddalona od centrum miasta o około 2 km, 3,5 km od stacji PKP i około 2,5 km od dworca autobusowego. Około 200 metrów od naszej kliniki znajduje się przystanek Bankowa, przy którym zatrzymują się autobusy linii 01 oraz 02.