Żylaki kończyn dolnych są to trwale widoczne odcinki rozszerzonych żył. Stanowią one nie tylko problem estetyczny, ale również zdrowotny. Zaburzenia przepływu krwi, które ściśle wiążą się z powstawaniem żylaków, mogą prowadzić nawet do zakrzepowego zapalenia żył, trudno gojących się owrzodzeń i zatorowości tętnicy płucnej. Codziennymi dolegliwościami, z którymi borykają się osoby z żylakami, są obrzęki, drętwienie i uczucie ciężkości nóg. Mogą także występować bóle łydek oraz skurcze. Laserowe leczenie żylaków kończyn dolnych EVLT polega na wyłączeniu z krwioobiegu chorych żył oraz źródła ich powstania. Po zabiegu przez kilka dni należy nosić opatrunek uciskowy, najczęściej w postaci specjalnej pończochy.
Laserowe leczenie żylaków kończyn dolnych EVLT - gdzie można poddać się zabiegowi w Tychach?
Lek. med. Paweł Ćwik, specjalista w dziedzinie chirurgii naczyniowej oraz I i II stopnia chirurgii ogólnej, przeprowadza laserowe leczenie żylaków kończyn dolnych EVLT w Tychach. W codziennej pracy z pacjentami zajmuje się m.in. diagnostyką i leczeniem zachowawczym chorób tętnic i żył. Świadczy również usługi z zakresu diagnostyki USG kolor doppler aorty, tętnic i żył oraz skleroterapii teleangiektazji i żylaków siatkowatych. Przeprowadza ponadto zabieg laserowego przezskórnego zamykania naczynek.
Medicus Estetic oferuje pacjentom zabiegi laserowego usuwania żylaków kończyn dolnych. Podczas tego typu operacji wykorzystywany jest laser diodowy EVLT o mocy 1470 nm z włóknami radialnymi, żylaki usuwane są także metodą Radio Frequency EVRF. Ponadto w placówce przeprowadzane są skleroterapia piankowa metodą Tessariego. Przed podjęciem laseroterapii żylaków dolnych pacjent poddawany jest USG dopplera. W tym celu stosowane są urządzenia Sonoscape SSI6000, SonoAce Pico oraz Krez.
Chirurg naczyniowy dr n. med. Jacek Kostecki, który posiada także specjalizację w dziedzinie chirurgii ogólnej i angiologii, również zajmuje się laserowym leczeniem żylaków kończyn dolnych EVLT. Zabieg wykonywany jest przy użyciu lasera Foton Focus XP2. Jest autorem i współautorem wielu publikacji dotyczących chirurgii naczyniowej, w tym Wtórna profilaktyka w zakrzepicy żył głębokich. Kiedy jest wskazane stosowanie heparyn drobnocząsteczkowych? Przegląd literatury czy Krytyczne niedokrwienie kończyn dolnych. Niedokrwienna rana przewlekła stopy u chorych bez cukrzycy - zalecenia leczniczo - pielęgnacyjne.