Aparat ortodontyczny - ortodonta Tychy i okolice

Bezpośrednio w Tychach nie dysponujemy placówką wykonującą aparat ortodontyczny, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 8 innych klinik z okolicy Tychów. Aparat ortodontyczny można przeprowadzić m.in. w DENTRUM Klinika Implantologii i stomatologii estetycznej w Katowicach (17 km od Tychów) lub w LUX MED Katowice w Katowicach (13 km od Tychów) gdzie cena za aparat ortodontyczny wynosi 2300 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

GlivDental

Gliwice, ul. Dolnych Wałów 8(31 km od Tychów)
10 / 10  •  Rewelacyjna  •  143 opinii
  • Aparat ortodontyczny 500 zł
  • Aparat ortodontyczny stały metalowy (1 łuk) 2200 zł
  • Aparat ortodontyczny stały ceramiczny (1 łuk) 3000 zł
  • Aparat ortodontyczny stały – Headgear 500 zł
  • Konsultacja ortodontyczna 200 zł

Rewadent

Katowice, ul. Jankego 46(10 km od Tychów)
9,4 / 10  •  Znakomita  •  131 opinii
  • Aparat ortodontyczny stały metalowy (1 łuk) 2800 zł
  • Aparat ortodontyczny stały ceramiczny (1 łuk) 3800 zł
  • Aparat ortodontyczny stały metalowy (2 łuki) 5600 zł
  • Aparat ortodontyczny stały ceramiczny (2 łuki) 7600 zł
  • Konsultacja ortodontyczna 80 zł

Aparat ortodontyczny najbliżej Tychów - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą aparat ortodontyczny najbliżej Tychów na podstawie cenników z 8 placówek. Najniższa cena to 500 zł za aparat ortodontyczny stały – Headgear natomiast najwyższa cena w Tychach wynosi do 7600 zł (aparat ortodontyczny stały ceramiczny (2 łuki)).

Ile kosztuje aparat ortodontyczny w najbliższej odległości od Tychów?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi aparat ortodontyczny najbliżej Tychów:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen aparat ortodontyczny najbliżej Tychów

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 24 innych miastach. Sprawdź ceny aparat ortodontyczny w innych miastach.

Aparat ortodontyczny w Tychach - gdzie najlepiej?

Gabinet zabiegowy w VIDENTAL Klinika Stomatologiczna Gabinet zabiegowy w VIDENTAL Klinika Stomatologiczna

Aparat ortodontyczny stosuje się do korekcji wad zgryzu, a nowoczesna ortodoncja dysponuje obecnie wieloma typami aparatów, które służą do przemieszczania zębów w celach zarówno zdrowotnych, jak i kosmetycznych. Podstawowe grupy to aparaty ruchome – zdejmowane, i stałe – składające się z zamków i pierścieni, przyklejonych specjalnym klejem do szkliwa oraz ze sprężystego drutu, działającego na zęby stałą, określoną siłą. Rodzaj zastosowanego aparatu ortodontycznego zależy od wady, wieku i upodobań pacjenta oraz higieny. Leczenie obejmuje wizyty kontrolne średnio raz w miesiącu.

Aparaty ortodontyczne w Tychach

Kompleksowe usługi stomatologiczne świadczy Bianco Stomatologia, gdzie w ramach leczenia ortodontycznego, specjaliści korzystają z aparatów stałych tradycyjnych (aparat metalowy, samoligaturujący), stałych estetycznych (samoligaturujący) oraz z aparatów ruchomych. W przypadku aparatów stałych, leczenie rozpoczyna się od wykonania wycisku i przedstawienia planu leczenia, który uwzględnia wszystkie wizyty kontrolne oraz – w przypadku aparatów estetycznych – ponowne przyklejenie zamków. Oferta obejmuje również profilaktykę wad zgryzu.

Kompetencje w zakresie leczenia aparatami stałymi i ruchomymi posiada lek. dent. Magdalena Patrycja Pniok, która specjalizuje się w małoinwazyjnym leczeniu dzieci i dorosłych, stosując m.in. aparaty ortodontyczne ruchome (jednoszczękowy – płytka Shwarza, Twin-Block i aparat blokowy) oraz aparaty stałe metalowe i estetyczne (przezroczyste, samoligaturujące metalowe i samoligaturujące estetyczne). Ofertę stanowi również aparat złoty. Gabinet prowadzi autoryzowaną współpracę z firmą Scheu-Dental dla systemu Clear-Aligner  oraz z firmą 3M do pracy w systemie lingwalnym.  Ortodonta jest członkiem m. in. Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.

Leczenie ortodontyczne oferuje również Specjalistyczna Przychodnia Diament, gdzie ofertę stanowią aparaty ruchome dedykowane dzieciom mającym zęby mleczne bądź mieszane oraz aparaty stałe, a oprócz standardowych elementów, dodatkowe rozwiązania stanowią kolorowe bądź estetyczne gumki i metalowe ligatury. Zakres usług obejmuje również leczenie w systemie aparatów samoligaturujących Damon, stosowanych do samoczynnej regulacji oraz spersonalizowaną terapię z mniejszą ilością wizyt w nowoczesnym systemie Insygnia z możliwością trójwymiarowej wizualizacji zgryzu.

Cena aparatu ortodontycznego w Tychach i w Milwaukee (USA)

Gabinet zabiegowy w VIDENTAL Klinika Stomatologiczna Gabinet zabiegowy w VIDENTAL Klinika Stomatologiczna

Średnia cena jednego łuku aparatu ortodontycznego w Tychach to 1 200 zł. Dla porównania, w Bubon Orthodontics ceny aparatów ortodontycznych wynoszą 5 800 - 6 800 $ (22 040 - 25 840 zł).

Więcej na temat aparat ortodontyczny

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…