Inne placówki w pobliżu Tychów

Centrum Okulistyczne Weiss Klinik

Chorzów, ul. Wiejska 4 (22 km od Tychów)
9,1 / 10  •  Znakomita  •  243 opinii

Szybko, łatwo i bezproblemowo.Wieczorem już byłem w domu. Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. ~ Wiesław (Leczenie zaćmy)

 • Leczenie zaćmy od 5390 zł
 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... od 5390 zł
 • Laserowe leczenie zaćmy wtórnej 500 zł
 • Badanie kwalifikacyjne do operacji zaćmy 350 zł
 • Konsultacjezadzwoń

Centrum Lekarskie Alfa

Skoczów, ul. Morcinka 16 B (40 km od Tychów)
8,4 / 10  •  Bardzo dobra  •  187 opinii
 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... od 5000 zł
 • Laserowe leczenie zaćmy wtórnej 350 zł
 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... 3200 zł
 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... 3600 zł

  Lekarze wykonujący leczenie zaćmy w Tychach

  W Tychach posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 5 różnych placówkach. Usługa leczenie zaćmy w Tychach jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

  dr n. med. Wojciech Myga

  okulista

  w Centrum Okulistyczne Weiss Klinik

  9,0 / 10
  dr n. med. Ewa Nita

  okulista

  w Centrum Okulistyczne Weiss Klinik

  Leczenie zaćmy Tychy - cena

  Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie zaćmy w Tychach na podstawie cenników z 5 placówek. Najniższa cena to 3095 zł za operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej natomiast najwyższa cena w Tychach wynosi do 5390 zł (operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej).

  Ile kosztuje leczenie zaćmy w Tychach?

  Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie zaćmy w Tychy placówkach:

  cena minimalna
  cena maksymalna

  Tabela cen leczenie zaćmy w Tychach

  Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

  Posiadamy również ofertę w 25 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie zaćmy w innych miastach.

  Leczenie zaćmy w Tychach - gdzie najlepiej?

  Sala operacyjna w Centrum Lekarskie Alfa Sala operacyjna w Centrum Lekarskie Alfa

  Zaćma, czyli zmętnienie soczewki oka, to proces nieodwracalny, wymagający interwencji chirurgicznej i wymiany naturalnej, zniszczonej soczewki na sztuczną. Choroba postępuje powoli i może być spowodowana procesem starzenia się organizmu oraz ekspozycją na promieniowanie cieplne, rentgenowskie lub jądrowe. Leczenie farmakologiczne może jedynie spowolnić rozwój choroby, a całkowite wyleczenie umożliwia tylko zabieg operacyjny, czyli fakoemulsyfikacja. Polega ona na rozbiciu za pomocą ultradźwięków zmętniałej soczewki oka i zastąpieniu jej nową, sztuczną soczewką.

  Leczenie zaćmy w ofercie tyskich placówek medycznych

  Na leczenie operacyjne katarakty można udać się do centrum medycznego Okulistyka Zabiegowa & Diagnostyka Lens-Med w Tychach. Lekarze, lecząc zaćmę, przeprowadzają tutaj zabieg fakoemulsyfikacji z wszczepieniem sztucznej soczewki. Pacjent ma do wyboru różne rodzaje soczewek zwijalnych, np. akrylową jednoogniskową AcrySoft IQ, akrylową toryczną AcrySoft Toric i akrylową wieloogniskową AcrySoft ReSTOR a także łączącą te wszystkie typy, czyli soczewkę AcrySoft ReSTOR Toric. Z innych zabiegów chirurgicznych na narządzie wzroku pacjent może poddać się tutaj także laserowemu leczeniu jaskry, laserowej korekcji wad wzroku a także laserowemu leczeniu siatkówki.

  Leczenie zaćmy oferowane jest także przez Oddział Okulistyczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach. Fakoemulsyfikację lekarze wykonują tutaj na każdym etapie choroby i w każdej jej postaci, z wszczepieniem soczewek wewnątrzgałkowych. Ponadto wykonywane są tutaj inne zabiegi chirurgii przedniego odcinka oka z zakresu operacji wszczepów wtórnych w oczach bezsoczewkowych fiksacją przeztwardówkową a także operacje rekonstrukcji przedniego odcinka oka po poważnych urazach narządu wzroku. Chirurgicznie leczone są tutaj także stany po urazach z obecnością wewnątrzgałkowych ciał obcych, natomiast laserowo lub chirurgicznie leczona jest jaskra.

  Lekarzem, zajmującym się w Tychach pacjentami cierpiącymi na zaćmę, jest dr n. med. Jacek Szendzielorz, okulista (specjalizacja II stopnia w 1993 roku), specjalizujący się operacjach zaćmy z wszczepem sztucznych soczewek wewnątrzgałkowych. Swoje doświadczenie z zakresu chirurgii zaćmy zdobywał m.in. we Włoszech - w Mediolanie u boku specjalisty z zakresu mikrochirurgii oka, lek. Lucio Burato. Należy do Śląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Wśród wykonywanych przez niego operacji można wymienić także operacje jaskry, operacje oczu po urazach czy rekonstrukcje narządu wzroku.

  Ile kosztuje operacja katarakty w Tychach, a ile w Lincoln?

  Gabinet zabiegowy w Centrum Lekarskie Alfa Gabinet zabiegowy w Centrum Lekarskie Alfa

  Za zabieg fakoemulsyfikacji zaćmy trzeba w Tychach zapłacić od 3 500 zł, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to kwota równa 2 100 funtów (10 200 zł) w BMI The Lincoln Hospital.

  Pacjenci szukali zabiegu leczenie zaćmy w pobliżu Tychów, w miejscowościach: Mysłowice, Oświęcim, Ruda Śląska, Sosnowiec, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Bytom, Zabrze, Piekary Śląskie, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój, Tarnowskie Góry, Żywiec oraz Zawiercie.

  Więcej na temat leczenie zaćmy

  Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…