Leczenie jaskry Tychy i okolice

Bezpośrednio w Tychach nie dysponujemy placówką wykonującą operacje i leczenie jaskry, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 5 innych klinik z okolicy Tychów. Operacje i leczenie jaskry można przeprowadzić m.in. w INTER-MED w Będzinie (23 km od Tychów) lub w Centrum Okulistyczne Weiss Klinik w Chorzowie (22 km od Tychów) gdzie cena za operacje i leczenie jaskry wynosi 400 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Operacje i leczenie jaskry najbliżej Tychów - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje i leczenie jaskry najbliżej Tychów na podstawie cenników z 5 placówek. Najniższa cena to 400 zł za pakiet jaskra natomiast najwyższa cena w Tychach wynosi do 3500 zł (operacja jaskry metodą trabekulektomii).

Ile kosztuje operacje i leczenie jaskry w najbliższej odległości od Tychów?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje i leczenie jaskry najbliżej Tychów:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje i leczenie jaskry najbliżej Tychów

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 23 innych miastach. Sprawdź ceny operacje i leczenie jaskry w innych miastach.

Operacje i leczenie jaskry w Tychach - gdzie najlepiej?

Jaskra to choroba narządu wzroku, która wiąże się z zaburzeniem odprowadzania cieczy wodnistej, odżywającej soczewkę i rogówkę oka oraz odprowadzającej z niego wszelkie szkodliwe produkty, powstające w wyniku przemiany materii. Jeśli dolegliwość ta nie jest odpowiednio leczona, może dojść do wzrostu ciśnienia w gałce ocznej oraz uszkodzenia nerwu wzrokowego, co w konsekwencji prawdopodobnie doprowadzi do utraty widzenia. Rodzaj interwencji lekarza zależy od rozwoju schorzenia oraz jego postaci. W początkowych stadiach choroby zwykle stosuje się terapię farmakologiczną. Jeśli jednak jaskra jest już mocno zaawansowana, pacjent powinien się poddać leczeniu operacyjnemu. Najpopularniejszą metodą chirurgiczną jest trabekulektomia, mająca na celu obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co ma wpłynąć na zatrzymanie rozwoju schorzenia. Jaskrę można także zwalczać za pomocą trabekuloplastyki laserowej.

Gdzie w Tychach można się udać na leczenie jaskry?

Leczenie jaskry może zaoferować swoim pacjentom okulista dr n. med. Jacek Szendzielorz, który uzyskał specjalizację II stopnia w dziedzinie okulistyki, należy także do Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się leczeniem zaćmy oraz jaskry. Wykonuje on operacje jaskry w różnym stopniu zaawansowania choroby, w tym łączoną procedurę chirurgiczną jaskry z zaćmą, a także zaćmy z witrektomią. Dr Szendzielorz dokonuje operacji zaćmy ze wszczepieniem sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej.

Operacje i leczenie jaskry znajdują się także w ofercie LENS-MED Okulistyka Zabiegowa i Diagnostyka. W ośrodku przeprowadzane są kompleksowe badania diagnostyczne, w tym pakiet jaskrowy, w którym znajdują się tonometria aplanacyjna, OCT, pomiar parametrów tarczy nerwu wzrokowego oraz badanie ogólne wzroku. Specjaliści przeprowadzają tam Selektywną Laserową Trabekuloplastykę (SLT). W przypadku mniej zaawansowanych postaci choroby, okuliści z placówki mogą zastosować leczenie farmakologiczne.

Osobom, chorującym na jaskrę, pomóc może również dr n. med. Rafał Leszczyński, który przyjmuje w oddalonych od Tych o niecałe 20 kilometrów Katowicach. W 1995 roku uzyskał on drugi stopień specjalizacji z okulistyki. Sześć lat później obronił pracę doktorską na temat „Zastosowanie lasera diodowego w leczeniu jaskry wtórnej”. Dr Leszczyński jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz Sekcji Wszczepów Wewnątrzgałkowych i Chirurgii Refrakcyjnej. W swoim gabinecie przeprowadza farmakologiczne leczenie jaskry. Ponadto wykonuje zabiegi przeciwjaskrowe: trabekulektomię oraz nieprzenikającą sklerektomię głęboką.

Więcej na temat operacje i leczenie jaskry

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…