Operacja i leczenie przepukliny Gdynia i okolice

Bezpośrednio w Gdyni nie dysponujemy placówką wykonującą operacje i leczenie przepuklin, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 1 innych klinik z okolicy Gdyni. Operacje i leczenie przepuklin można przeprowadzić m.in. w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. w Gdańsku (18 km od Gdyni). Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Operacje i leczenie przepuklin najbliżej Gdyni - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje i leczenie przepuklin najbliżej Gdyni na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 4500 zł za operacja przepukliny pępkowej klasycznie natomiast najwyższa cena w Gdyni wynosi do 23000 zł (operacja przepukliny pooperacyjnej jamy brzusznej).

Ile kosztuje operacje i leczenie przepuklin w najbliższej odległości od Gdyni?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje i leczenie przepuklin najbliżej Gdyni:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje i leczenie przepuklin najbliżej Gdyni

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Operacja przepukliny pooperacyjnej jamy brzusznej
  Gdańsk, Wileńska 44(20 km od Gdyni)
  bez kosztu siatki Operacje przepuklin brzusznych i pooperacyjnych (prof. dr hab.n.med Śmietański) cena zawiera implant - 9 000 - 23 000 zł

  od 9000 zł
  do 23000 zł

 • Operacja przepukliny pępkowej klasycznie
  Gdańsk, Wileńska 44(20 km od Gdyni)
  Operacja przepukliny pępkowej (prof. dr hab.n.med. Śmietański) cena zawiera implant - od 7100 zł

  od 4500 zł
  do 4500 zł

 • Operacja przepukliny kresy białej z użyciem siatki
  Gdańsk, Wileńska 44(20 km od Gdyni)
  bez kosztu siatki

  od 6200 zł
  do 6200 zł

Posiadamy również ofertę w 28 innych miastach. Sprawdź ceny operacje i leczenie przepuklin w innych miastach.

Operacje i leczenie przepuklin w Gdyni - gdzie najlepiej?

Przepuklina powstaje w miejscach osłabienia struktury mięśniowo-powięziowej, doprowadzając pod wpływem napierającego ciśnienia do wytworzenia  worka przepuklinowego, do którego z kolei mogą przedostawać się pętla jelita lub inny narząd jamy brzusznej. Do najczęściej występujących przepuklin zalicza się przepukliny brzuszne, pępkowe, udowe czy mosznowe, występują jednak także przepukliny w obrębie rozworu przełykowego lub przepukliny w bliźnie pooperacyjnej. Schorzenie może być wrodzone lub nabyte, a w tym ostatnim przypadku jest wskazaniem do zabiegu operacyjnego. Standardem chirurgicznego leczenia przepuklin są obecnie operacje z użyciem syntetycznych siatek, co zmniejsza liczbę nawrotów przepukliny. Równolegle wykonuje się zabiegi bez ich zastosowania, tzw. operacje beznapięciowe.

Operacyjne leczenie przepuklin w Gdyni - kto ma je w swojej ofercie

Przepukliny ściany jamy brzusznej, przepukliny pachwinowe, pępkowe i w bliźnie pooperacyjnej operuje dr n. med. Wojciech Czarzasty, specjalista gastroenterolog, specjalista chirurgii ogólnej i proktolog. Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie posiada kwalifikacje w zakresie w zakresie endoskopii przewodu pokarmowego oraz zaawansowanych technik laparoskopowych, w zakresie których ukończył specjalistyczny kurs. Umiejętności specjalisty potwierdzają ponadto liczne certyfikaty, m.in. certyfikat Członkostwa Polskiego Klubu Koloproktologii oraz Kongresu Towarzystwa Flebologicznego.

Operacje i leczenie przepuklin, w tym przepukliny pachwinowej, pępkowej i w kresie białej, posiada w swojej ofercie Laguna Medical. Metody naprawcze stosowane w placówce polegają na wzmocnieniu i rekonstrukcji słabszej  części  ściany brzucha z zastosowaniem metod beznapięciowych z wszyciem siatek z tworzywa sztucznego. Materiał po pewnym czasie zrasta się z otaczającymi tkankami, chroniąc przed nawrotem schorzenia. Siatkę przyszywa się do odpowiednich struktur tak, by zamknąć wrota przepukliny, przez które pod skórę uwypuklają się narządy jamy brzusznej.

Przepukliny brzuszne leczą również chirurdzy 1DayClinic w Gdańsku, a operacje przeprowadzają dwiema metodami. Jedną z nich jest zabieg z wykorzystaniem materiałów syntetycznych (np. siatek), trwale zamykając ubytek i zmniejszając powikłania pooperacyjne. Przy mniejszych przepuklinach (o średnicy nie większej jak 5 cm) stosowana jest tu druga metoda z wykorzystaniem tkanek pacjenta, zszywając brzegi ubytku. Placówka jest częścią Centrum Medycznego Eter-Med i dysponuje dwiema nowoczesnymi salami operacyjnymi z technologią nawiewu laminarnego oraz komfortowymi salami pooperacyjnymi.

Więcej na temat operacje i leczenie przepuklin

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…