Endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego

Szpital Specjalistyczny Brzeziny

Brzeziny, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 6
9,0 / 10  •  Bardzo dobra  •  1070 opinii
  • Endoproteza stawu biodrowego od 19000 zł
lek. Marcin Cabaj

lek. Marcin Cabaj

ortopeda, traumatolog

Planujesz endoprotezoplastykę całkowitą stawu biodrowego, a nie wiesz czego się spodziewać? Obejrzyj nasz film Patient Experience, który przeprowadzi Cię krok po kroku przez całą procedurę - od konsultacji, po wyjście ze szpitala!

zobacz film o zabiegu »
  • Konsultacja ortopedycznazadzwoń

Lekarze wykonujący endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego

Posiadamy w ofercie 6 specjalistów w 13 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 16 różnych placówkach. Usługa endoproteza stawu biodrowego jest najczęściej wykonywana przez ortopedy.

dr n. med. Andrzej Suwara

ortopeda, traumatolog

w Medi Horizon Clinic

9,2 / 10
lek. Mariusz Zawal

ortopeda, traumatolog

w AVIMED

9,2 / 10
lek. Marcin Cabaj

ortopeda, traumatolog

w Szpital Specjalistyczny Brzeziny

8,8 / 10
dr n. med. Roman Walo

ortopeda, traumatolog

w AVIMED

8,7 / 10
dr n. med. Jacek Laskowski

ortopeda, traumatolog

w Carolina Medical Center

8,0 / 10
lek. Paweł Osiński

traumatolog, ortopeda

w Szpital Specjalistyczny Brzeziny

Endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego - informacje

Zabieg alloplastyki stawów biodrowych przeprowadza się z dwóch powodów: pierwszym z nich jest wyleczenie zwyrodnienia stawów następującego z wiekiem, drugie może być spowodowane urazami (tj. złamania szyjki kości udowej czy złamania krętarza). Jedną z operacji naprawczych jest endoprotezoplastyka całkowita cementowa, w której to metodzie elementy endoprotezy osadza się na cemencie kostnym.

Wszczepienie endoprotezy całkowitej cementowej sposobem na zdrowe biodra

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łęcznej na Oddziale Urazowo-Ortopedycznym oferuje zabiegi z zakresu m.in. endoprotezoplastyki całkowitej cementowej stawu biodrowego, a także z zakresu kapoplastyki bioder. Ponadto wykonywane są tutaj także inne operacje ortopedyczne tj. endoprotezoplastyka stawu kolanowego, operacje paluchów koślawych, młotkowatych i szponiastych stopy oraz operacje przykurczu Dupuytrena dłoni. Pacjentów operuje tutaj m.in. dr n. med. Andrzej Jurkiewicz, specjalista ortopedii i traumatologii II stopnia od 1997 roku, który tytuł doktora nauk medycznych posiada od 1996 roku. Dr Jurkiewicz ma za sobą już kilkadziesiąt operacji biodra.

W Publicznym Samodzielnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej - Wojewódzkie Centrum Medyczne w Opolu działa Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, gdzie przeprowadzana jest alloplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego. Pacjent może tutaj poddać się także alloplastyce bezcementowej stawu biodrowego (również Proxima Hip) całkowitej oraz połowicznej. Ponadto lekarze podejmują się leczenia powikłań po implantacji protez stawu biodrowego oraz rewizji po endoplastyce bioder (wymiana całej protezy lub jej usunięcie). Jednym z personelu medycznego jest tutaj dr Jan Danel, specjalista ortopedii i traumatologii II stopnia od 1993 roku.

Na Oddziale Chirurgii Urazowej i Ortopedii Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie przeprowadzane są operacje endoplastyki całkowitej pierwotnej cementowej stawu biodrowego, a także bezcementowej. Oba zabiegi z możliwością wszczepienia elementów ceramicznych. Ponadto specjaliści wykonują tutaj także alloplastykę rewizyjną stawów biodrowych oraz szereg innych operacji ortopedycznych (z zakresu stawu kolanowego, ręki czy stopy). Jednym z operatorów jest dr Grzegorz Sterkowicz, specjalista ortopedii i traumatologii, z której to dziedziny posiada II stopień specjalizacji. Operacje na stawach biodrowych przeprowadza z wykorzystaniem nawigacji komputerowej firmy Stryker, dzięki czemu umiejscowienie protez jest bardzo precyzyjne.

W Ostrowie Wielkopolskim mieści się Klinika Ort-Medica, gdzie na Oddziale Chirurgii Urazowej i Traumatologii Narządu Ruchu przeprowadzane są różnorodne zabiegi i operacje ortopedyczne. Część z nich dotyczy biodra w zakresie protezowania stawu biodrowego metodą całkowitą cementową a także całkowitą bezcementową oraz połowiczną. Ponadto wykonywane są tutaj artroskopie biodra, leczenie operacyjne biodra trzaskającego oraz złamań w obrębie stawu biodrowego. Pacjentami zajmuje się m.in. dr n. med. Piotr Frąszczak, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu (I stopnia od 1991 roku oraz II stopnia od 1996 roku), który doszkalał się w swojej dziedzinie na licznych kursach i konferencjach zagranicznych w Rzymie, Insbruku, Lizbonie czy Florencji.

Szpital w Puszczykowie posiada Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, na którym z zakresu endoprotezoplastyki wykonywana jest całkowita wymiana stawu biodrowego cementowa, również bezcementowa standardowa oraz bezcementowa z nowoczesną artykulacją. Operacje wykonuje dr n. med. Andrzej Wasilewski, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, który posiada wieloletnie doświadczenie w swojej dziedzinie zdobyte w latach 1986-2007 podczas pracy na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim.

Wielospecjalistyczny Szpital Jantar w Jantarze na Oddziale Ortopedii wykonuje operacje wszczepienia protezy totalnej stawu biodrowego cementowej oraz bezcementowej. Ponadto zajmuje się operowaniem trzaskającego biodra. Jednym z operatorów jest dr Ryszard Zalewski, specjalista ortopeda i traumatolog, który szczególnie zajmuje się chirurgią biodra, a swoje doświadczenie ortopedyczne zdobywał w Szpitalu Kolejowym w Gdańsku.

Więcej na temat endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…